R. Požėla: neramina, kad „Kaunas pride“ dalyviai ruošiasi jį rengti ir negavę leidimo

Nerimą kelia tai, kad rugsėjo 4 dieną planuojamo LGBT „Kaunas pride“ renginio dalyviai jame planuoja dalyvauti ir tuo atveju, jeigu nepavyks su savivaldybe suderinti leidimo, sako generalinis komisaras Renatas Požėla.

„(Seimo) pirmininkei irgi pristačiau iššūkius ir grėsmes dėl rugsėjo 4 dienos. Kaip žinia, savivaldybė dar nėra galutinai pasisakiusi, dar savivaldybė turi laiko galutinio verdikto išsakymui, tačiau kas mus neramina, kad renginio organizatoriai, kiti asmenys, nepaisant, bus leidimas ar ne, vis tik planuoja šį renginį vykdyti ir tai, be abejo, mums yra papildomi iššūkiai užtikrinti viešąją tvarką“, – antradienį Vilniuje po susitikimo su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen sakė R. Požėla.

Renatas Požėla (D. Labučio/ELTOS nuotr.)

Jis teigė, kad renginio metu policija „imsis visų įmanomų priemonių“ ir Kaune dirbs ne tik miesto, bet ir kitų teritorinių policijos įstaigų pajėgos.

Įvairiems scenarijams policija ruošiasi.

„Imsimės visų įmanomų priemonių nuo pat pradinės stadijos, kad tas renginys, jeigu jis toks bus, ar teisėtas, ar neteisėtas – mes vis tik norime pasiųsti žinutę, kad teisėtų tikslų įgyvendinimui neteisėtos priemonės netinka, jeigu norime įgyvendinti teisėtus tikslus, to reikia siekti teisėtomis priemonėmis – tačiau nepaisant to, tikrai įvairiems scenarijams policija ruošiasi“, – kalbėjo generalinis komisaras.

Kauno savivaldybė birželį nesuderino maršruto LGBT eitynėms miesto centre, motyvuodama vykdomais infrastruktūros atnaujinimo darbais ir neproporcingai dideliais nepatogumais miestiečiams.

Eitynių organizatoriai šį sprendimą apskundė regionų administraciniam teismui ir jis rugpjūčio pradžioje įpareigojo Kauno miesto savivaldybės administraciją suderinti eitynių maršrutą.

Šis teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui. Kauno miesto savivaldybė dar nėra apsisprendusi, ar jį skųs.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Nusu....s spalvis

Komentaras

Komentaras portretas
O ko čia nerimauti?Šaunuolis meras daugumos pusėje o ką daryti su izuliejanciais nurodo įstatymas.Seimo narys ar ne,už kupros kaip Gražuli,ką jis besauktu ir į cype.

JONAS

JONAS portretas
Kauno policija turi šeimas myli savo vaikus ir tikrai pidarai nebandykit judinti vaiku čia jums ne Vilnius
VISI KOMENTARAI 66
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių