Teismo verdiktas: LGBT eitynės gali vykti Laisvės alėjoje

Kauno apygardos administracinis teismas nusprendė, jog LGBT eitynės gali vykti Laisvės alėjoje ir Kauno miesto savivaldybė neturėjo pagrindo renginiui nesuteikti leidimo.

„Savivaldybė nepateikė objektyvių įrodymų, kad dėl eitynių bus pažeista viešoji tvarka bei bus neužtikrinti visuomenės interesai. Teismas, įvertinęs byloje pateiktą visumą įrodymų, padarė išvadą, kad pritaikyta priemonė riboti eitynes Laisvės alėjoje, kuri yra įprasta renginių vieta, buvo neproporcinga priemonė ir pažeidė pareiškėjos Gegužės 1-osios profesinės sąjungos teisę rinktis į taikius susibūrimus“, – po posėdžio nurodė teisėja Janina Vitunskienė.

Tiesa, teismas eitynių organizatorių skundą tenkino iš dalies. Teisme nagrinėti trys galima eitynių maršrutai. Pirmasis buvo numatytas Vilniaus gatve, tačiau čia jos negali vykti dėl pradėtos rekonstrukcijos. Kitą maršrutą organizatoriai siūlė nuo Kauno pilies automobilių aikštelės, Šv. Gertrūdos gatve iki Laisvės alėjos. Tačiau miestas laikėsi pozicijos, kad minėtoje gatvėje yra intensyvus eismas, todėl eitynės trukdytų viešajam gyvenimui ir sukeltų nepatogumų. Teismas šiuos miesto savivaldybės argumentus išgirdo ir teigė, kad tai buvo objektyvios priežastys šiose vietose neleisti žygiuoti LGBT eitynėms.

Dabar teismas įpareigojo iki rugsėjo 1-osios dienos suderinti miesto savivaldybės ir LGBT eitynių organizatorių siūlomą maršrutą nuo Nepriklausomybės aikštės, per Laisvės alėją iki savivaldybės pastato ir atgal tokiu pat maršrutu iki Soboro.

Man visi mieste gyvenantys žmonės yra Kauno žmonės, nesvarbu, ar vaikai, moterys, vyrai.

Miesto meras Visvaldas Matijošaitis penktadienį prieš teismo posėdį per daug nedaugžodžiavo dėl galimo sprendimo. Jis tikino, kad jam visi kauniečiai yra svarbūs. „Man visi mieste gyvenantys žmonės yra Kauno žmonės, nesvarbu, ar vaikai, moterys, vyrai. Tik nebūtinai čia viską reklamuotis. Reikia grožėtis ir normaliai gyventi“, – teigė miesto vadovas.

Tiek Kauno miesto savivaldybė, tiek LGBT organizatoriai teismo sprendimą dar gali apskųsti.

LGBT eitynės numatytos rugsėjo 4 dieną.

Portalas kauno.diena.lt primena, jog ketvirtadienį prie teismo buvo susirinkę būrelis LGBT palaikytojų ir klausė prasidėjusio skundo nagrinėjimo, kuriame buvo prašoma panaikinti Kauno miesto savivaldybės atsisakymą išduoti eitynėms leidimą. Prie teismo LGBT atėjo palaikyti ir olimpietė Rūta Meilutytė.

Rūta Meilutytė/Justinos Lasauskaitės nuotr.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
normalus pilieciai ---nesiartinkite prie tu infektuotu [[AIDS,,ZIV] ,Nes tokia sangruda ligoniu --tai didele tikimybe uzsikresti.

Apie "Kauno d." straipsnyje minimus psichikos sutrikimus:

Apie "Kauno d." straipsnyje minimus psichikos sutrikimus: portretas
portalas LRytas, straipsnis: "Šiandien trūksta sveiku protu paremto požiūrio į homoseksualumą ir transeksualumą"

Eitų sienos

Eitų sienos portretas
Su baltarusija tverti, būtų naudingesni
VISI KOMENTARAI 149
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių