S. Skvernelis apie prezidento pasiūlymus: turime į problemą žvelgti plačiau

Premjeras Saulius Skvernelis, komentuodamas prezidento Gitano Nausėdos pasiūlymus kitąmet socialinės apsaugos išlaidas padidinti 100 mln. eurų, ragina į problemą žvelgti plačiau. Pasak jo, Vyriausybė prezidento sprendimus vertina rimtai, tačiau, pabrėžė jis, kalbant apie papildomų lėšų skyrimą, negalima išskirti vienos konkrečios gyventojų grupės.

„Turime matyti viską, turime matyti ir dirbančiuosius, turime matyti ir šeimas, turime matyti ir neįgaliuosius, turime matyti ir privatų sektorių, kuriame taip pat šimtai tūkstančių žmonių dirba, taip pat viešąjį sektorių – turime matyti bendrą balansą ir negalime elgtis taip, kad vieniems duosime dar mažiau, kad kitiems galėtume daugiau atiduoti“, – „Žinių radijui“ sakė S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas teigė, kad dėl Prezidentūros pateiktų siūlymų vyksta diskusijos ir, tikino jis, balansas priimant sprendimą bus rastas.

Aš manau, kad mes tikrai rasime balansą.

„Prezidentas natūraliai siekia įgyvendinti savo programines nuostatas, su kuriomis ėjo į rinkimus. Diskusijos vyksta, vyksta ir mano su prezidentu diskusijos, mes, matyt, pradėsime ir platesnę diskusiją (...) mes jau preliminariai kalbėjomės ir toliau kalbamės, ir artimiausiu metu kalbėsimės. Turime tikrai puikų darbinį dialogą, dirba ir mūsų patarėjai, ir Vyriausybė kartu dirba, ir mes tuos sprendimus tikrai labai rimtai vertiname“, – sakė S. Skvernelis, pridurdamas, kad, jo nuomone, balansas priimant sprendimą bus rastas.

„Aš manau, kad mes tikrai rasime balansą“, –  apibendrino S. Skvernelis.

ELTA primena, kad G. Nausėda pateikė pasiūlymus Seimui dėl papildomų lėšų, skiriamų socialinei apsaugai. Prezidentas siūlo tam reikalingus 100 mln. surinkti mažinant lengvatą ūkininkų naudojamam dyzeliniam kurui, labiau apmokestinant su darbo santykiais nesusijusias pajamas bei lėtinant su darbo pajamomis susijusių mokesčių mažinimą.

Prezidentūros teigimu, siūlomi skirti papildomi 100 mln. eurų skurdo mažinimui padėtų išlaisvinti vienus mažiausiai pajamų turinčius žmones – pensininkus iš santykinio skurdo spąstų.

ELTA primena, kad finansų ministras Vilius Šapoka, komentuodamas prezidento G. Nausėdos pasiūlymus, prakalbo apie būtinybę nusiimti rožinius akinius. Viena vertus, ministras teigia, kad džiaugiasi, jog yra pateikta idėjų, o Prezidentūra gilinasi į situaciją, tačiau, kita vertus, V. Šapoka siūlo 2020 m. biudžetą formuoti nekeliant visuomenei didesnių nei valstybė pajėgia lūkesčių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rinkėja

Rinkėja portretas
Šiaip dar prieš rinkimus turėjom žinoti, kad gerb. Nausėda ruošia žemdirbiams dar vieną akmenį po kaklu. Rinkom, tikėjomės tik gerų pasiųlymų savo atžvilgiu...Pats lengviausias būdas būti dosniu, atimant iš kitų. Atimant iš tų, kurie ir per lietų, ir per karštį dirba laukuose, šeria ir melžia karves, ir jų darbo rezultatai priklauso toli gražu ne tik nuo rinkodaros. Žemdirbys yra visiškai priklausomas nuo gamtos...

Anonimas

Anonimas portretas
Tinginiai, bedarbiai ju amatas gaminti vaikus ir laukt pasalpu, O zmones su 40 metu ir daugiau darbo stazu po Humana vaiksto. Tokia atskirtis ypac pensininku pensijos. Jau 60-ies nereikalingas zmogus jautiesi. Jau ir jums ponai neuzkalnu tas amzius. Jusu artimi zmones taipogi is skurdo pensiju gyvena. Butina daryt kazka.

Pritariu

Pritariu portretas
Pilnai pritariu pirmam komentarui.Dabar,visokiems veltėdžiams,girtuokliams,narkomanams liko tik vienas pragyvenimo šaltinis-gaminti vaikus,nes už juos ,jie gauna pragyvenimą,kurį mokame visi.Už vaikus turi atsakyti tėvai,o ne visi dirbantys.Bet mūsų "patriotams"reikia išlaikyti bent kiek gyventojų skaičių,nes dori piliečiai ,įvertindami aplinkybes,gimdo tiek vaikų,kiek gali užauginti.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių