V. Zelenskis vėl kreipėsi į tautą tiesiai iš Kijevo gatvės

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį paskelbė paties nufilmuotą vaizdo įrašą iš Kijevo, kuriame matomas jis pats ir jo padėjėjai, taip pat pažadėjo likti sostinėje ir padėti gintis nuo Rusijos pajėgų, įsiveržusių į šalį.

„Visi esame čia. Mūsų kariuomenė – čia. Mūsų visuomenė, piliečiai – čia. Visi mes čia, giname mūsų nepriklausomybę, mūsų valstybę. Ir taip bus toliau“, – sakė V. Zelenskis, stovėdamas prie prezidentūros kartu su ministru pirmininku Denysu Šmyhaliu, prezidento administracijos vadovu Mychailo Podoliaku ir valdančiosios partijos „Liaudies tarnas“ („Sluha narodu“) parlamentinės frakcijos lyderiu Davydu Arachamija

„Šlovė mūsų gynėjams! Šlovė mūsų gynėjoms! Šlovė Ukrainai!“ – pridūrė prezidentas, vilkintis kariškus gelsvai žalios spalvos drabužius.

Šis V. Zelenskio pareiškimas atrodo esąs atsakas Rusijos prezidento Vladimiro Putino daromam spaudimui.

Rusijos pajėgos anksčiau penktadienį pirmąkart trumpai susirėmė Kijevo teritorijoje.

Sostinės link juda didesnės rusų pajėgos, taip pat tikėtina, kad naktį Kijevui bus suduota naujų smūgių iš oro.

Tuo metu kalbėdamas per televiziją iš Maskvos V. Putinas vadino V. Zelenskio vyriausybę „teroristais“ bei „narkomanų ir neonacių šutve“, taip pat ragino Ukrainos kariuomenę sukilti.

„Facebook“ vaizdo įrašas.

Ukrainos gynybos ministras kreipėsi į Rusijos kareivių motinas ir žmonas

Penktadienį Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas kreipėsi į Rusijos gyventojus. Savo „Facebook“ paskyroje jis parašė: „Noriu kreiptis į Rusijos Federacijos gyventojus. Ypač į Rusijos kareivių ir karininkų žmonas, motinas, drauges. Per kelias intervencijos į Ukrainą dienas bus sunaikinta tiek pat Rusijos kariškių, kiek per du Čečėnijos karus. Tūkstančiai. Tūkstančiai. Rusijos valdovas tapo žudiku. Ne tik ukrainiečių, bet ir rusų žudiku. Mes žinome, kad dabar visoje Rusijoje į armiją skubiai renkami dar visai vaikiščiai. Kad ruošiamasi permesti (į Ukrainą) šauktinius, neturinčius minimalių kovinių įgūdžių. Kad pagal sutartis tarnaujantiems kariškiams neatskleidžiama, kur jie iš tikrųjų vyksta. Ir kas jų laukia. Slėpkite savo artimuosius, jeigu jie jums brangūs“.

Ministras paragino neleisti, kad jie būtų siunčiami į tikrą pražūtį.

„Į juos bus šaudoma iš kiekvieno lango visuose Ukrainos miestuose. Išeikite į gatves. Reikalaukite nutraukti karą. Reikalaukite išvesti Rusijos armiją iš Ukrainos. Nebijokite! Tiesa jūsų pusėje. Dabar jūs dar galite viską pakeisti, kad paskui netektų gailėtis. Kai visa informacija apie Kremliaus karo nusikaltimus bus atskleista, jūsų artimieji jums bus labai dėkingi“, – pridūrė O. Reznikovas.


Šiame straipsnyje: Volodymyras ZelenskisUkrainakaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių