Policijos operacija Jonavos gatvėje: paaiškėjo, kad BMW tikrai buvo narkotikų

 • Teksto dydis:

Pagaliau gautos ekspertizės išvados dėl radinių BMW automobilyje, sulaikytame per didelį atgarsį turėjusią Kauno policijos operaciją Jonavos gatvėje minint pernykštę Angelų sargų dieną. Nors vairuotojo brolis tikino žiniasklaidą, kad narkotikų šiame automobilyje pareigūnai tikrai nerado, gautos ekspertizės išvados jo žodžius paneigia.

Kai kas nutylėta

Kaip jau rašyta, šis įvykis atkreipė portalo kauno.diena.lt skaitytojų dėmesį dėl labai gausių į jį reagavusių policijos pajėgų. Tik kitą dieną policijos suvestinėse buvo pranešta, kad automobilyje „BMW X5“, kurio vairuotojas Karolis Tautkus yra sulaikytas, rastas polietileninis maišelis su baltos spalvos milteliais, plastikinis indelis su 28 mėlynos spalvos tabletėmis, pistoletas „Glock 19“ ir 37 šoviniai.

Tai pranešant spėta išsiaiškinti tik, kad minėtas pistoletas 35-erių K.Tautkui išduotas legaliai. Ar visi rasti šoviniai yra skirti šiam ginklui, dar buvo tikslinama. O milteliai bei tabletės, įtariant, kad tai – narkotikai, išsiųstos ekspertizei.

„Kauno dienos“ skaitytojo, Laimio Steponavičiaus nuotr.

Suvestinėse buvo pranešta ir apie šios operacijos tęsinį Jonavos rajono Gumbiškių kaime esančioje oficialioje K.Tautkaus gyvenamoje vietoje. Ten rasti ir paimti dar du ginklai: revolveris „Arminus HW3“ bei pistoletas „ČZ 2075 RAMI“ ir 1473 įvairaus kalibro šoviniai. Minėti ginklai K.Tautkui taip pat išduoti legaliai. O, ar legaliai buvo laikomi ir visi rasti šoviniai, taip pat atsakys ekspertai.

Nors policija vėliau pakartotinai grįžo į Jonavos gatvę, ką įamžino ir portalo kauno.diena.lt fotografas, žiniasklaidai skirtose suvestinėse apie jokius kitus jos radinius nepranešta. Bet portalui kauno.diena.lt pavyko sužinoti, kad už įvažiavime į šią gatvę esančio namo, oficialiai priklausančio K.Tautkaus mamai, tvoros – krūmuose pareigūnai aptiko užtaisytą lygiavamzdį šautuvą.

Dievagojosi viešai

Po minėtų radinių buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti, už ką gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų, bei dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ar šaudmenimis, už ką gresia areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

K.Tautkaus brolis Henrikas Tautkus, kuris, kaip galima matyti iš oficialiai pateikiamos informacijos internete, yra vienas iš restorano „Floros simfonija“ įkūrėjų, tada žiniasklaidai teigė, esą policija sulaikė nekaltą žmogų. Jo brolis – verslininkas ir tai, kas rasta pastarojo automobilyje, nėra narkotikai.

Henrikas Tautkus/Laimio Steponavičiaus nuotr.

K.Tautkus buvo paleistas iš policijos areštinės, nepraėjus įstatymų leidžiamoms 48 jo sulaikymo valandoms be teismo leidimo, nusprendus nesikreipti dėl jo suėmimo ir skiriant švelnesnes kardomąsias priemones.

Toks sprendimas aiškintas tuo, kad K.Tautkus – oficialiai neteistas. Nors ir yra duomenų apie labai seną jo teistumą, kuris jau išnykęs. Dėl ko K.Tautkus ir turėjo teisę gauti leidimą legaliai laikyti ginklus. Be to, paskirtos radinių ekspertizės truks ne vieną mėnesį.

Teistumo nešvengs?

Prielaidą dar galimos ekspertizės trukmės dar pakoregavo paskelbtas karantinas.

K.Tautkaus BMW rastus miltelius ir tabletes tyrusio Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimų centro išvada gauta ne per seniausiai. Joje konstatuojama, kad tabletėse narkotinių medžiagų nėra. Tačiau likusi radinio dalis – nedidelis kiekis (0,135 g) amfetamino.

Neteisėtas disponavimas minėtu kiekiu šios narkotinės medžiagos be tikslo ją platinti yra ne nusikaltimas, o baudžiamasis nusižengimas. Tačiau, ir už jį gresia viešieji darbai, laisvės apribojimas, bauda arba areštas. O tai taip pat reiškia teistumą.

Be to, dar nebaigtas tyrimas dėl galimo neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ar šaudmenimis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gintaras Aurimas Vizgirda

Gintaras Aurimas Vizgirda portretas
Kol "kieti" komentatoriai smelio dezej su masinytem zaide,abieju broliu mama,geliu versla suko. Pinigai jiems is dangaus nenukrito. Taip,kaip broliai dabar elgiasi,yra ju asmenines bedos ir,uz tai,atsakys

shaman

shaman portretas
o kaip sekasi Sarunui Mickeviciui, kauno diena leidejo broliui ? Kuri STT sulaike uz galimai plataus masto itaka FNTT atliekamiems tyrimams?

Ha ha

Ha ha portretas
Jau ir taip aidku kad abu broliai nesvarus. Is kur turtsi is kur tokie automobiliai.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių