Vieniems matematikos egzaminas atėmė žadą, kitiems kėlė šypseną

Abiturientai šiandien laikė matematikos egzaminą. Jis kol kas yra pasirenkamasis, bet svarstoma po dvejų metų padaryti privalomą.

Abiturientai šiandien laikė matematikos egzaminą. Jis kol kas yra pasirenkamasis, bet svarstoma po dvejų metų padaryti privalomą.

Šiemet matematikos egzaminą laikyti pasirinko 1911 Kauno abiturientų. Vieni po egzamino išėjo atsipalaidavę ir geros nuotaikos, kiti – nukabinę nosis.

„Nekalbėsiu, nėra nuotaikos“, – po žinių patikrinimo nusiminęs tarstelėjo vienas „Saulės“ gimnazijos abiturientas. „Buvo taip blogai?" Vaikinas tik linktelėjo galvą.

„Palyginti su bandomuoju egzaminu, šiandien užduotys buvo sudėtingesnės. Buvo sunku“, – kalbėjo kitas šios gimnazijos abiturientas Adamas Jakubas Vachelis, iš viso pasirinkęs laikyti penkis egzaminus, nors būtina laikyti bent du.

Visi kalbinti jaunuoliai norėtų, kad matematikos egzaminas nebūtų privalomas. „Kas nori stoti į tiksliuosius mokslus, tas ir taip rinksis matematikos egzaminą. O kam jo reikia menininkams? Kad susigadintų konkursinį balą?“ – klausė Henrikas Budrys, planuojantis pasinerti į naujųjų medijų menų studijas Vytauto Didžiojo universitete. – Laikiau šį egzaminą, nes norėjosi išbandyti savo jėgas. Bet buvo sunkiau, nei tikėjausi“.

Jam tai buvo paskutinis abitūros egzaminas. „Norisi atsipūsti. Bet eisiu į pokalbį dėl darbo vasarai“, – pasakojo kaunietis.

„Saulės“ gimnaziją šiemet baigsiantis Šarūnas Andriukaitis buvo itin šmaikščiai nusiteikęs. Egzamino užduotis įvertinęs kaip paprastas, jis su šypsena postringavo, kad integralai labai praverčia kasdieniniame gyvenime. Jis taip pat rinkosi penkis egzaminus: lietuvių ir anglų kalbų, istorijos, matematikos ir fizikos.

„Man visko reikia, nes dar nežinau, kur stosiu”, – atsipalaidavęs aiškino abiturientas.

Grįžęs namo jis tikino tikrai nesėsiąs prie knygų. „Reikia pailsėti. Be to, šįvakar – draugo gimtadienis“, – apie planus pasakojo vaikinas.

Iš dviejų praėjusių abitūros egzaminų buvo išvaryti du kauniečiai, su savimi turėję mobiliuosius telefonus. Tad prieš matematikos egzaminą ant durų kabėjo įspėjimas, kad telefonus būtina palikti rūbinėje.

Nacionalinio egzaminų centro direktorė Saulė Vingelienė portalui kaunodiena.lt teigė, kad matematikos egzaminas visoje šalyje praėjo ramiai, neužfiksuota jokių pažeidimų.

Pirmieji brandos egzaminų rezultatai bus skelbiami jau rytoj. Tuomet paaiškės prancūzų, vokiečių ir rusų kalbų egzaminų įvertinimai.

Matematikos egzamino rezultatus planuojama paskelbti liepos 4 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

vu

vu portretas
PRIPERĖTA SOCIALINIŲ MOKSLŲ ,,SPECIALISTŲ", KURIŲ NĖRA KUR DĖTI, O TECHNOLOGIJOS MOKSLŲ - TRŪKSTA. TAD MATEMATIKOS EGZAMINAS BŪTINAS IR PRIVALOMAS. NEPAKANKA GOOGLINIO MOKYMOSI.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių