„Laisvės piknikas“ tampa pramogų pikniku?

Prieš ketverius metus gimusio „Laisvės pikniko“ pagrindinė idėja – saugoti laisvę ir demokratiją – ėmė skęsti pramogose. Toks įspūdis susidarė apsilankius šiemetiniame festivalyje Nemuno saloje.

Nors diskusijoms skirtos penkios palapinės, kuriose žurnalistai ir žinomi žmonės visą dieną kviečia diskutuoti įvairiomis temomis, matyti, kad daugiau piknikaujančiųjų būriuojasi pramogų zonoje.

Kas nemokamai ragauja maistą, kas žaidžia interaktyvius žaidimus, kas mokosi daryti išorinį širdies masažą, žaisti golfą, matuojasi istorinius kostiumus ar žvangina senoviniais kardais.

Pramoginė festivalio dalis šiemet smarkiai išsiplėtė. Renginio dalyviams siūloma nuo kelionių per skonius, sportinių užsiėmimų, veiklų žaidimų erdvėse, tarnybinių šunų pasirodymų, mokymųsi kalbėti su kūdikiais iki interaktyvių žaidimų, superkompiuterio išbandymų ir kitų atrakcijų. Nemažai jų siūlo renginyje prisistatančios apie 70 nevyriausybinių organizacijų.

Visų pirma pramogauti, o ne rimtai diskutuoti į Nemuno salą rinkosi ir kalbinti pašnekovai.  „Vaikeli, kad aš jau beveik negirdžiu – man jau diskusijos nerūpi. Pasivaikščiosiu, pasižiūrėsiu, ir tiek“, – prisipažino senjorė Regina.

„Atėjom pasižiūrėt, kas čia vyksta. Aš atėjau kaip močiutė – su anūkais. Domina viskas, bet eisim į žaidimų zoną – anūkai prašo“, – užsiminė dviem pradinukais anūkais vedina kaunietė Zita.

Mes turime suteikti pramogų tiems, kam nerūpi švietimo, valstybės valdymo ir jos ateities klausimai, keliami diskusijose.

„Iš esmės mes čia atėjom dėl koncertų. Buvom užsukę į vieną diskusijų palapinę, bet tema nelabai sudomino, tai išėjom“, – pasakojo studentų pora Karolis ir Milda.

Festivalio scenoje bus surengti septyni jaunimo mėgstamų grupių koncertai, į sceną kops ir „Flying Saucer Gang“ nariai.

Dar pernai idėjų festivaliu vadintas „Laisvės piknikas“ šiemet pristatomas tiesiog kaip festivalis šeimai. Kad renginio idėja keičiasi, pripažino ir jo sumanytojas žurnalistas, visuomenininkas Andrius Tapinas.

„Festivalis gali būti koks tik nori, tačiau vien pramogų festivaliu jis tikrai netaps. Ta festivalio dalis, kur keičiamasi mintimis, diskutuojama, irgi plečiasi“, – tikino renginio sumanytojas.

Pasak žurnalisto, viskas plečiasi dėl to, kad renginyje kasmet apsilanko vis daugiau žmonių. Organizatoriai skaičiuoja, kad pirmajame, Kauno rajone, Akademijoje, vykusiame „Laisvės piknike“ dalyvavo apie 7–8 tūkst. žmonių, antrajame – 12 tūkst., trečiajame – 15 tūkst. Šiemet tikimasi sulaukti apie 25 tūkst. lankytojų.

„Mes turime suteikti pramogų tiems, kam nerūpi švietimo, valstybės valdymo ir jos ateities klausimai, keliami diskusijose, – įsitikinęs A.Tapinas. – Mes matome, kaip pasiskirsto srautai. Kai kurie žmonės ateina tik į diskusijas, kiti – tik į pramogas ar tik į koncertą. Ir yra žmonės, kurie čia praleidžia visą dieną. Mes bandom švelniai stumtelti žmones, kurie galbūt ateina tik pramogauti, kad jie užsuktų ir diskusijų pasiklausyti. Arba tuos, kurie ateina tik į diskusijas, kad užsuktų į nevyriausybinių organizacijų sektorių, suvoktų, kuo jos gyvena.“

Pasak pašnekovo, teisingos festivalio koncepcijos vis dar ieškoma. „Idėjų generavimas, kurį mes akcentavome pirmais metais, ne visai pasiteisino. Kiekvienais metais pasirenkame kažkokį pagrindinį akcentą, šiemet tai yra nevyriausybinės organizacijos ir jaunimas. Po festivalio pasižiūrėsime, kiek tai buvo sėkminga“, – sakė festivalio sumanytojas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rasa

Rasa portretas
Geda dalyvauti tokiame renginyje.Samoningumo trukumas.

...

... portretas
Ką, Vytautai, šunų kepimas neatsipirko?.. :s

Vytautas

Vytautas portretas
Kiek daug nepatenkintų žmonių :D pirmiausia - nueikite pažiūrėkite koks tai smagus renginys. Tokiam turbūt nesat net buvę. O kas galit suorganizuoti dar geriau - prašom, juk tam yra visos galimybės :) kurkit, darykit, organizuokit, bus visiems tik smagiau :)
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių