Skaudi nelaimė Vilniaus rajone: kapinėse mirė vyras

 • Teksto dydis:

Šeštadienio popietę Vilniaus rajone įvyko skaudi nelaimė – Karveliškių kapinėse mirė 61-erių vyras.

Kaip portalo žurnalistus informavo Vilniaus policijos budėtoja, pranešimas apie nelaimę gautas 15.44 val. „Pranešta, kad Karveliškių kapinėse vyrui pasidarė bloga. Atvyko greitosios medicinos pagalba (GMP) gaivinti, atgaivinti nepavyko. Konstatuota asmens mirtis“, – situaciją komentavo Vilniaus policijos budėtoja.

Susisiekus su GMP atstove buvo patvirtinta, kad medikų pagalbos prireikė, nes vyriškiui pasidarė bloga. „Gavome pranešimą, kad vyrui bloga, jis sukniubęs. Vyras prarado sąmonę“, – portalo žurnalistus informavo Vilniaus GMP atstovė. 

Moteris teigė, kad prie kapinių ilgąjį savaitgalį GMP nebudi, taip pat ji pabrėžė, jog dėl COVID-19 situacijos darbo krūvis medikams – išties milžiniškas. „Niekas neužsakė budėjimo, mes savo iniciatyva važiuoti negalime budėti. Antra – žinote, kokia situacija Lietuvoje su covidu? Darbo yra labai daug, patikėkit. Nei vienais metais mes nebudėjome. Čia turi savivaldybė užsakyti tuos budėjimus, o mes patys neturime galimybės inicijuoti“, – teigė GMP atstovė. 

Specialistė priminė, kad dėl didėjančio naujų COVID-19 atvejų skaičiaus žmonės raginami likti namuose. „Buvo pasakyta žmonėms, kad susilaikykite nuo ėjimo į kapines dėl susirgimų atvejų didėjimo“, – apie medikų įspėjimus priminė moteris.

Valdžios atstovai, medikai ragina susilaikyti nuo susibūrimų Vėlinių savaitgalį

Valdžios atstovai, medikai ragina gyventojus dėl COVID-19 grėsmės ilgąjį Vėlinių savaitgalį atidėti artimųjų kapų lankymą, šeimos susibūrimus, o kapinėse ir kitur būtinai dėvėti kaukes, vengti kontaktų.

„Prašau Jūsų kruopščiai laikytis visų saugumo reikalavimų. Plaukite rankas, išlaikykite dviejų metrų atstumą, viešumoje dėvėkite kaukes, socialinius ryšius palaikykite nuotoliniu būdu. Likite namuose, jei jaučiate bent vieną peršalimo simptomą. Vėlinių savaitgalį susilaikykite nuo didesnių giminės susibūrimų“, – feisbuke parašė prezidentas Gitanas Nausėda.

Prieš ilgąjį savaitgalį tokį pat kreipimąsi išsakė ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. „(...) tai yra laikas, kai įprastai keliaudavome į tėviškes, lankydavome artimųjų kapus, prašymas būtų šiemet pergalvoti būtinybę ten vykti, jei yra tokia galimybė, kelionę atidėti“, – sakė jis. A. Veryga ragino gyventojus dėvėti kaukes, nepriklausomai nuo to, ar savivaldybėje, kurioje lankomasi, paskelbtas karantinas, ar ne.

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, siūloma atidėti keliones į savivaldybes, kuriose paskelbtas karantinas, esant galimybei į vietą rekomenduojama vykti asmeniniu automobiliu, vengti kelionių troleibusu, autobusu ar traukiniu. Pažymima, kad žmonėms, esantiems izoliacijoje arba turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), draudžiama vykti lankyti artimųjų kapus, privaloma likti namuose.

Teritorijose, kur paskelbtas karantinas, kapinėse, kaip ir kitose viešose erdvėse, negalima būriuotis didesnėmis nei penkių žmonių grupėmis, išskyrus šeimos narius. Privalu laikytis ne mažesnio kaip dviejų metrų atstumo tarp žmonių ar žmonių grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto (rankų paspaudimo sveikinantis, apsikabinimų), laikytis asmens higienos reikalavimų.

Aplankius kapus nerekomenduojama vykti į organizuotus giminių susitikimus uždarose patalpose. Rekomenduojama visur laikytis SAM rekomenduojamų prevencijos priemonių: vyresniems nei šešerių metų žmonėms viešose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – medicininę ar tekstilinę veido kaukę, išskyrus taikomas išimtis dėl veido apsaugos priemonių negalią turintiems žmonėms.

Policija savo ruožtu pranešė, kad ilgąjį savaitgalį sustiprins patruliavimą prie kapinių, reguliuos eismą, stebės, kad žmonės nesibūriuotų, dėvėtų apsaugines veido kaukes, laikytųsi saugaus atstumo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Matot kad dabar žmonės negali būti nei dienos be kavinės be baro, koncerto sporto salių ir kitų nesamonių nu bet pamatysit kai susirgsit tada nekaltinkit kitu ,matomai tai dar nepatyrėt tai bus proga patirti tada sakysit tai tiesa sakė ir verksit šunį apsikabine neskysit kad tai nesmonė,patirsit paatys savo kailiu

Anonimas

Anonimas portretas
Straipsnis turėjo buti apie žmogų mirusi. O baigėsi apie virusas. Ir neva didelius kruvius mediku nesąmonės.

Nurašys ant koronos

Nurašys ant koronos portretas
Patvirtins, kad sirgo korona ir dėl to mirė, kad galėtų dar labiau bauginti
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių