Nusikalstamo susivienijimo vadeivoms – ilgi metai už grotų, nariams – tūkstantinės baudos

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį skyrė didesnes nei dešimties metų laisvės atėmimo bausmes nusikalstamo susivienijimo lyderiams Marjanui Taraškevičiui ir Vincentui Mačiulaičiui, tūkstantines pinigines baudas – jo nariams.

Jie buvo teisiami už tai, kad padarė milijoninę žalą valstybei kontrabanda gabenant cigaretes ir narkotines medžiagas.

M. Taraškevičiui teismas skyrė subendrintą 13 metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, V. Mačiulaičiui skirta 14 metų ir 10 mėnesių už grotų.

„Teismas, išnagrinėjęs bylą, priėmė sprendimą ir nustatė nusikalstamo susivienijimo požymius ir pripažino, kad M. Taraškevičius ir V. Mačiulaitis susitarė, organizavo ir vadovavo nusikalstamam susivienijimui nuo 2007 metų vidurio iki 2011 metų lapkričio 23 dienos“, – ketvirtadienį posėdyje sakė teisėja Jurgita Mačionytė.

LNK reportažas:

Jos teigimu, nusikalstamas susivienijimas veikė Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Rusijoje ir Nyderlanduose.

„Pagrindinė veika, kuria užsiėmė nusikalstamas susivienijimas, buvo neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis – cigaretėmis, jų kontrabanda, taip pat buvo nustatytas vienas epizodas dėl neteisėto disponavimo pirmos kategorijos narkotinių, psichotropinių medžiagų pirmtakais – prekursorių dideliu kiekiu“, – teigė teisėja.

Pagrindinė veika, kuria užsiėmė nusikalstamas susivienijimas, buvo neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Anot jos, nusikalstamas veikas buvo sukurstyti daryti, piktnaudžiauti tarnyba ir valstybės tarnautojai.

Visos sulaikytos cigaretės, teismo sprendimu, bus sunaikintos. Teismo sprendimu taip pat konfiskuoti vilkikai, kuriais buvo vežamos cigaretės.

Nusikalstamo susivienijimo vadeivoms taip pat skirtos daugiau nei 7,5 tūkst. eurų baudos.

Kitiems nusikalstamo susivienijimo nariams teismas skyrė mažesnes laisvės atėmimo bausmes, tačiau piniginės baudos siekia keliolika ir kelias dešimtis tūkstančių eurų.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dar 2011 metais, Vilniaus apygardos teismui byla perduota 2015-aisiais.

Byla sudaro 233 tomai, kaltinamasis aktas – 1,6 tūkst. lapų, nuosprendis – daugiau nei 1 tūkst. lapų, byloje paskirta apie 300 posėdžių.

Bylos metu nagrinėti 64 kontrabandos epizodai, kaltinamųjų byloje buvo 32, du iš jų bylos nagrinėjimo metu mirė. Iš viso nusikalstamose veikose dalyvavo daugiau nei 70 asmenų, nemažai daliai jų bylos atskirtos.

Gabentų cigarečių vertė siekia apie 11,6 mln. eurų, tyrimo metu šioje byloje valstybė buvo pareiškusi 6,6 mln. eurų civilinį ieškinį.

Teismo atstovė Lina Nemeikaitė informavo BNS, kad civilinis ieškinys buvo tenkintas ir sumas iš kaltinamųjų priteisiant solidariai.

„Išskirti, kiek kuris sumokės, yra sunku, nes ieškiniai skaidyti pagal epizodus“, – teigė teismo atstovė.

Kontrabandinės cigaretės į Lietuvą, kitas Europos Sąjungos šalis gabentos iš Baltarusijos ir Rusijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

kaimietis...

kaimietis... portretas
milijonine zala valstybei,kontrobanda gabenant narkotines medziagas...,nu joooo,daugiau nera ka ir prideti...

Anonimas

Anonimas portretas
Rėžimas nemėgsta konkurentu...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių