A.Matonis dvejus metus negalės sėsti prie vairo - galutinai nusprendė teismas

 • Teksto dydis:

Vilniaus apygardos teismas penktadienį atmetė buvusio Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) vadovo Algirdo Matonio skundą dėl jam skirtos nuobaudos už vairavimą išgėrus.

Už Kelių eismo taisykles nubausto ekspareigūno advokatas kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, prašydamas panaikinti žemesnės instancijos teismo skirtą nuobaudą ir administracinę bylą nutraukti.

Skundą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas penktadienį paskelbė, kad skundą atmeta, palikdamas galioti pirmos instancijos teismo nutarimą. Apygardos teismas mano, kad aplinkybės, kurias A.Matonio atstovas dėstė skunde - kad buvo būtinasis reikalingumas, kad visuomenei ir valstybei grėsė pavojus - nebuvo nustatyta. Esą grėsmę kėlusi informacija nepasitvirtino, tyrimas nebuvo pradėtas.

Vilniaus apygardos nutartis administracinėje byloje yra galutinė ir neskundžiama.

Liepos 4 dieną Vilniaus miesto apylinkės teismas už vairavimą išgėrus A.Matoniui skyrė 2 tūkst. litų baudą su teisės vairuoti atėmimu dvejiems metams. Tai minimali nuobauda už vairavimą išgėrus, kai nustatomas vidutinis girtumo laipsnis.

Teisėjas Audrius Cininas paskelbė, jog nenustatyta, kad A.Matonis vairavo neblaivus esant būtinojo reikalingumo sąlygomis.

A.Matonis teisme viešai prisipažino kaltas dėl vairavimo išgėrus. Jis kartu su advokatu apylinkės teismo prašė netaikyti administracinės atsakomybės, nes esą veikė būtinojo reikalingumo sąlygomis - turėjo imtis veiksmų dėl gautos informacijos, kėlusios pavojų visuomenės saugumui. Teismas paskelbė, kad iš slaptojo bendradarbio SBA A.Matonis gavo informacijos apie prorusiškų grupių veikimą, kurios susijusios su kariniu konfliktu Ukrainoje.

Savo kalboje A.Matonis minėjo „nedraugiškų šalių“ specialiųjų tarnybų veikimą ir jų naudojamas sekimo priemones, kurios sudaro galimybę klausytis net policijos pokalbių. Jo advokatas Ugnius Pėdnyčia teismui paaiškino, kad jo klientas tąkart buvo susitikęs su slaptu policijos bendradarbiu, kurį įvardija kaip SBA. Šis jam pateikė svarbios informacijos apie nusikaltimus, kurie netrukus gali būti įvykdyti.

Tuometinis LKPB vadovas neblaivus prie vairo įkliuvo kovo 22 dieną, po šio įvykio jis atleistas iš LKPB viršininko pareigų. Pareigūnui medicinos įstaigoje nustatytas 1,71 promilės girtumas. Tuo metu kovo 26 dienos medicininės apžiūros neblaivumui nustatyti aktas patvirtina, kad A.Matonio kraujyje rasta 2,19 promilės alkoholio.

A.Matonis taip pat bylinėjasi dėl atleidimo iš tarnybos - Vilniaus apygardos administracinis teismas gegužės 7 dienos nutartimi priėmė nagrinėti A.Matonio skundą atsakovui Policijos departamentui dėl įsakymo, kuriuo jis atleistas iš vidaus tarnybos. Posėdžio data dar nepaskirta.

Jis prašo panaikinti Lietuvos policijos generalinio komisaro kovo 31 dienos įsakymą, kuriuo buvo atleistas iš vidaus tarnybos, panaikinti Policijos departamento balandžio 1 dienos sprendimo dalį, kuria atsisakyta atleisti jį iš vidaus tarnybos pačiam prašant, pakeisti atleidimo iš pareigų teisinį pagrindą ir pripažinti, kad iš pareigų atleistas savo noru nuo balandžio 8 dienos.

Pareiškėjas mano, kad įsakymas priimtas pažeidžiant tarnybinio patikrinimo procedūras, nesudarius galimybės pateikti visų paaiškinimų, neišsprendus visų jo prašymų.

Pasak A.Matonio, tarnybinis patikrinimas jo atžvilgiu atliktas tendencingai, skubotai, nuodugniai neištyrus visų aplinkybių, reikšmingų jo veiksmams įvertinti, o tarnybinio patikrinimo išvada prieštarauja Konstitucijai, pažeidžia teisingumo, proporcingumo, lygiateisiškumo principus. Pareiškėjo teigimu, Policijos departamentas nepagrįstai atsisakė tenkinti jo prašymą atleisti iš vidaus tarnybos paties prašymu.

Tuo metu LKPB jau turi naują vadovą - juo tapo buvęs Ukmergės policijos viršininkas Rolandas Kiškis.

Iš policijos atleistas A.Matonis nuo balandžio pradžios įsidarbino įmonėje „Gelsauga“. Tai yra dukterinė „Lietuvos geležinkelių“ įmonė, kuri rūpinasi objektų apsauga ir teikia kitas paslaugas.NAUJAUSI KOMENTARAI

NUKENTĖJĘS NUO POLICININKO NEPROFESIONALIŲ VEIKSMŲ

NUKENTĖJĘS NUO POLICININKO NEPROFESIONALIŲ VEIKSMŲ portretas
Yra policininkų, kurie neuždirba to atlyginimo, kurį gauna. Vilniaus apylinkės prokuratūra 2014-06-10 Nutarimu panaikino, Vilniaus miesto 2 policijos komisariato tyrėjo Vlado Sandos priimtą, 2014-04-29 Nutarimą. Prokuratūra nepaneigė aplinkybių, jog tyrėjas V. Sanda pažeidė terminą, neteisėtai pasielgė iš savanaudiškų asmeninio keršto paskatų. Nesugebėdamas tinkamai atlikti savo pareigų, priimdamas neteisingą – niekinį, panaikintą nutarimą, tyrėjas Vladas Sanda padarė darbo broką. Prokuratūra 2014-08-25 Nutarimu pakeitė ir kitą, tyrėjo V. Sandos priimtą, 2014-07-23 Nutarimą. Šis tyrėjas nesugebėjo priimti nei vieno teisingo nutarimo. Manau, jog tyrėjas V. Sanda, būdamas Vilniaus apskrities policijos profsąjungos pirmininku, diskredituoja visą policiją, iš jo atlyginimo turėtų būti išskaičiuota žala padaryta ne tik man, bet ir Valstybei už iššvaistytą darbo laiką ir materialines sąnaudas.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių