„Vilnius veža“ vadovai ir miesto valdžia turės atlyginti 0,5 mln. eurų žalos

  • Teksto dydis:

Buvę bankrutavusios Vilniaus savivaldybės valdomos taksi bendrovės „Vilnius veža“ vadovai ir įmonės savininkė – miesto savivaldybė – ir jos valdoma įmonė „Vilniaus viešasis transportas“ turės atlyginti įmonei 0,5 mln. eurų žalą, nutarė teismas.

„Vilnius veža“ savininkų ir Vilniaus valdžios skundą išnagrinėjęs Apeliacinis teismas lapkričio 15 dieną paliko galioti prieš metus priimtą jiems nenaudingą Vilniaus apygardos teismo sprendimą.

Teismai nutarė, kad buvęs įmonės vadovas Benas Renatas Baltusis, jį pakeitusi Ona Regina Vaskelienė ir bendrovės steigėjos – savivaldybė bei „Vilniaus viešasis transportas“ – turi atlyginti įmonei 499 tūkst. eurų žalą bei 5 proc. metų palūkanas.

Didžiausią sumą – 482,2 tūkst. eurų – privalo sumokėti B. R. Baltusis kartu su savivaldybe (valdė 51 iš 100 „Vilnius veža“ dalių) ir „Vilniaus viešasis transportas“ (49 dalys).

„Teismas (Vilniaus apygardos teismas – BNS) vertino, kad atsakovas B. R. B., neūkiškai tvarkydamas įmonės reikalus, tęsė santykius su įmonės kreditoriais, prisiimant naujus ir nepagrįstai tęsiant esamus įsipareigojimus, kurių įmonė negalėjo padengti dėl nemokumo“, – rašoma Apeliacinio eismo nutartyje.

Teismas taip pat nutarė, kad įmonės dalininkai turėjo susipažinti su „Vilnius veža“ finansine būkle ir kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo.

Vilniaus savivaldybė BNS informavo, kad teiks kasacinį skundą byloje ir sieks, kad žala būtų priteista būtent iš kaltų asmenų. Anot savivaldybės, „Vilnius veža“ buvo ankstesnė kadencijos vadžios projektas, „kainavęs miestiečiams skolas ir nuostolius“.

„Buvęs ankstesnio mero Artūro Zuoko patarėjas, vadovavęs „Vilnius veža“, nesiėmė būtinų veiksmų, kad tokių nuostolių būtų išvengta. Jau nuo 2014 metų sausio įmonė buvo bankroto būsenoje ir įmonės vadovas privalėjo skelbti bankrotą. Bankroto byla įmonei buvo iškelta 2015-ųjų rugsėjį“, – teigiama savivaldybės komentare.

„Vilnius veža“ iš buvusių įmonės vadovų ir savininkų siekė atgauti beveik 626 tūkst. eurų.

Bankroto byla „Vilnius veža“ iškelta 2015 metų rugsėjį, 2016 metų balandį buvo patvirtinti 590 tūkst. eurų kreditorių reikalavimai.

B. R. Baltusis „Vilnius veža“ vadovavo nuo 2013 metų kovo pabaigos iki 2015 metų liepos pradžios, vėliau jį pakeitė O. R. Vaskelienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių