Vilniuje nuo COVID-19 bus skiepijama ir poliklinikose

 • Teksto dydis:

Nuo spalio Vilniuje nuo koronaviruso bus skiepijima ir poliklinikose, pirmadienį pranešė sostinės savivaldybė.

Anot jos, kaip ir iki šiol, pasiskiepyti bus galima ir vaistinėse bei „Litexpo“ vakcinacijos centre. Pastarasis turėtų veikti mažiausiai iki žiemos.

„Taip pat gyventojai bus vakcinuojami asmens sveikatos priežiūros įstaigose – poliklinikose, prie kurių jie yra prisirašę. Į vakcinavimo procesą aktyviai jungiasi ir privačios asmens sveikatos priežiūros įstaigos, taigi gyventojai vakciną galės gauti sau įprastose įstaigose“, – nurodoma pranešime.

Savivaldybės teigimu, dėl skiepų poliklinikose reikia kreiptis tiesiogiai į savo gydymo įstaigą.

Kilus nesklandumams dėl vakcinacijos proceso asmens sveikatos priežiūros įstaigose, raginama kreiptis elektroniniu paštu vakcina@vilnius.lt.

„Kol visos pirmines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos sudarys galimybes pacientų vakcinacijai, skiepams visada galima pasinaudoti „Litexpo“ patalpose teikiama paslauga“, – rašoma pranešime.

Gyventojai bus vakcinuojami asmens sveikatos priežiūros įstaigose – poliklinikose, prie kurių jie yra prisirašę.

Jame taip pat teigiama, kad skiepui „Litexpo“ galima užsiregistruoti internetu, telefonu arba tiesiog atvykus į vietą.

Be kita ko, nuo spalio mėnesio Vilniuje nebeveiks vakcinacijos centrai, esantys Lukiškių aikštėje ir V. Gerulaičio g. 1, taip pat po miestą nebekursuos skiepobusai.

Toks sprendimas priimtas, atsižvelgus į sumažėjusius besiskiepijančiųjų srautus ir vėstančius orus.

Vertins įtaką skiepijimuisi

Sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta BNS nurodė, kad toks skiepijimo modelis yra bandomasis. Jam pasiteisinus, skiepyti poliklinikose bus prašoma ir kitų savivaldybių.

„Manome, kad tai – vienas iš efektyvių būdų pasiekti dar nepasiskiepijusius žmones. Taip vakcinos dar labiau priartėja prie žmonių. (...) Pirmiausia, įsivertinsime Vilniaus patirtį, tačiau planuojama plėsti visoje Lietuvoje“, – sakė A. Šuksta.

Anot jos, didžiausias dėmesys krypsta į savivaldybes, kur vakcinacijos tempai lėčiausi arba kur sergamumas didžiausias.

„Pasiteisinus tokiam skiepijimui Vilniuje, prašysime ir kitų savivaldybių jungtis prie iniciatyvos“, – aiškino ministro atstovė.

Ji taip pat teigė, kad miestų valdžia gali tokį modelį taikyti ir nesulaukusios ministerijos kvietimo, nes „pačios savivaldybės organizuoja skiepijimą“.

Lietuvoje visi vyresni nei 12 metų gyventojai skiepijami pirma ir antra vakcinos doze, trečiąja vakcinos nuo koronaviruso doze rugpjūtį pradėta skiepyti nedidelė imunosupresuotų pacientų grupė.

Rugsėjo viduryje Sveikatos apsaugos ministerija taip pat įteisino galimybę trečiąja doze skiepytis sveikatos apsaugos sistemoje, slaugos ir globos įstaigose dirbantiems žmonėms, laboratorijų darbuotojams, vaistininkams, taip pat vyresniems nei 65 metų gyventojams.

Jie trečiąja COVID-19 vakcinos doze skiepijami ne anksčiau kaip po 180 dienų nuo antrosios COVID-19 vakcinos dozės suleidimo dienos.

Savivaldybės teigimu, pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos, socialinės globos įstaigų gyventojai (kurie negali būti atvežami į vakcinacijos centrą) pagal galimybes trečia vakcinos doze bus skiepijami įstaigoje.

Senjorai ir turintieji judėjimo ar kitų sunkių negalių vilniečiai ir toliau gali būti skiepijami namie. Šiuos asmenis arba jų artimuosius prašome kreiptis į paciento asmens sveikatos priežiūros įstaigą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių