Vilniuje – naujas vaikų darželis pagal skandinavišką modelį

  • Teksto dydis:

Vilniuje, Santariškių gatvėje, rudenį duris atvers privatus vaikų darželis, kurio statyboms bus panaudotos „Cramo Adapteo“ modulinės patalpos. Privačios ugdymo įstaigos „Mini darželiai“ vaikų darželyje įsikurs keturios 15–17 vaikų grupės.

Po metų darželį planuojama praplėsti dvigubai.

„Pagrindinė priežastis, dėl kurios pasekėme skandinavų pavyzdžiu ir darželio įrengimui pasirinkome modulinių patalpų nuomos sprendimą – tai galimybė greitai išspręsti vietos darželiui įrengti trūkumo problemą. Montavimo darbus, kurie turėtų užtrukti 2–3 savaites, pradėsime vasarą. Iki tol vyksta visų reikiamų dokumentų tvarkymo procedūros. Be to, patalpų nuoma tokio darželio įrengimui nereikalauja didelių ilgalaikių investicijų, nėra būtinybės metus ar ilgiau trunkančioms įprasto pastato statyboms atidėti didelės pinigų sumos“, – sako ugdymo įstaigos „Mini darželiai“ vadovė Miglė Šepetienė.

Anot M. Šepetienės, naudojant modulius daug paprasčiau vykdyti ir darželio plėtrą, prireikus praplėsti patalpas. Mat 2017 m., kaip planuojama, bus įrenginėjamas antrasis darželio aukštas, ugdymo įstaigos veikla nebus pertraukta.

„Modulinės patalpos darželiams, mokykloms ar netgi ligoninėms įrengti naudojamos daugelyje Vakarų valstybių. Ypatingai ši praktika paplitusi Skandinavijoje. Lietuvoje taip pat jau turėjome sėkmingų ir pasiteisinusių pavyzdžių. Sostinėje vaikų darželių trūkumo problemai išliekant aktualiai, modulinės patalpos yra ekonomiškas sprendimas. Įvertinkime dar ir tai, kad darželis iš modulinių patalpų išdygsta net iki 6 kartų greičiau, palyginus su nuolatiniais pastatais“, – sako „Cramo Adapteo“ projektų vadovas Tadas Piekus.

T. Piekaus teigimu, A klasės energinį naudingumą atitinkančios modulinės patalpos leidžia užtikrinti visas būtinas sąlygas sveikam ir patogiam vaikų gyvenimui ir ugdymui, o lanksčios galimybės formuoti jaukias erdves leidžia operatyviai reaguoti į kintantį vietų vaikų darželyje poreikį.

Vaikų darželiui iš viso bus panaudota 14 „Cramo Adapteo“ naujo tipo C90 modulių, iš kurių bus suformuotos vaikų žaidimų, miego zonos, rūbinės, tualetai ir kitos patogiam gyvenimui reikalingos erdvės. Tokių modulinių patalpų karkasas yra pagamintas iš medžio, o jos išnuomojamos jau su pilna vidaus apdaila, įrengta elektros instaliacija ir rekuperacine vėdinimo sistema, kuri šildo ir vėsina patalpas. Taip pat patalpose pritaikyti elektros energijos taupymo sprendimai – judesio davikliai šviesai išjungti, termoreguliatoriai.

Planuojama, kad naujasis vaikų darželis pradės veikti nuo šių mokslo metų pradžios.

„Mini darželiai“ patenka tarp 10 proc. didžiausių pagal vaikų skaičių privačių ugdymo įstaigų Vilniaus mieste. Šiuo metu sostinėje veikia devyni atskiri vaikų darželiai – Baltupių, Šiaurės miestelio ir Žirmūnų mikrorajonuose. Juos lanko apie 200 darželinukų. Duris atvėrus naujajam darželiui iš modulinių patalpų Santariškėse, šis skaičius, planuojama, išaugs iki 280 šiemet, o po metų pasieks 360.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių