Vilnius minėjo sovietų okupaciją pasmerkusios JAV deklaracijos metines Pereiti į pagrindinį turinį

Vilnius minėjo sovietų okupaciją pasmerkusios JAV deklaracijos metines

2016-07-22 14:02
BNS inf.

Penktadienį Vilniuje bus paminėtos Jungtinių Valstijų deklaracijos, pasmerkusios Sovietų Sąjungos įvykdytą Baltijos šalių okupaciją, 76-osios metinės.

Penktadienį Vilniuje apie 200 žmonių paminėjo Jungtinių Valstijų deklaracijos, pasmerkusios Sovietų Sąjungos įvykdytą Baltijos šalių okupaciją, 76-osios metinės.

Skambant trimito garsams buvo pakeltos Baltijos šalių ir JAV vėliavos, atidengta lentelė – identiška gatvių pavadinimus Vašingtone žyminčioms lentelėms.

„Kuomet švenčiame savo laisvę, tokius simbolinius įvykius, geriau suprantame tuos, kurie šiandien kovoja už savo laisvę“, - susirinkusiems sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Renginio dalyviai turėjo nedideles Lietuvos ir JAV vėliavėles, kai kurie - ir NATO vėliavas.

Į sostinės Vašingtono aikštę atvyko Lietuvos diplomatai, Vilniuje reziduojantys JAV, Latvijos ir Estijos ambasadoriai.

Renginyje taip pat dalyvavo ir pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas, konservatorių garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis.

„Amerika yra mūsų širdyse ir mūsų protuose. Mes kai kada labai gerai suprantame, kai kada šiek tiek primirštame, bet pasaulis raukia kaktą, pasaulis kartais kvailioja ir taip mums primena, kas yra Amerika ir kuo Lietuva gali remtis, gali pasitikėti savo laisvės kelyje“, - teigė V.Landsbergis.

Savo kalboje jis įgėlė kandidatui į JAV prezidentus Donaldui Trumpui, anksčiau šią savaitę išreiškusiam abejones dėl Baltijos šalių gynybos, jeigu jos susidurtų su Rusijos agresija.

„Mus šiandien gąsdina kai kurios pabaisos, bet jau ne pirmą kartą. Pasirodo šmėkla, kuri sako: žiūrėkit, JAV išstos iš NATO, sugriaus NATO, ką jūs tada darysite? O mes sakome: eik tu į vieną įstaigą pasikonsultuok dėl sveikatos“, - kalbėjo jis.

Skveras, esantis tarp Baltojo tilto ir Lukiškių aikštės, buvo pavadintas Vašingtono aikšte 1996 metais, JAV valstybės sekretorės Madeleine Albright (Madlenos Olbrait) vizito Lietuvoje proga.

Deklaracijos, pasmerkusios Sovietų Sąjungos įvykdytą Baltijos šalių okupaciją, metinės čia minimos antrus metus.

1940 metų liepos 23 dieną JAV valstybės sekretorius Sumneris Wellesas (Samneris Velesas) paskelbė oficialų pareiškimą, kad šalis nepripažįsta Lietuvos, Latvijos ir Estijos aneksijos.

Sovietinės okupacijos metu JAV vykdė nepripažinimo politiką, Vašingtone veikė Lietuvos ambasada.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų