Sostinėje išdalyti „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimai

 • Teksto dydis:

Po dvejų metų pertraukos surengtuose „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimuose Vilnius padėkojo 16 savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų – už kilnumą, atsidavimą, išgelbėtas gyvybes ir sveikatą.

„Nerimo ir baimės pandeminiu laikotarpiu kai kuriems iš mūsų pasisekė dirbti nuotoliniu būdu, o Jūs tuo metu, palikę savo šeimas, ištvermingai dirbote priešakinėse linijose, neskaičiuodami valandų ir energijos. Jūsų profesionalumas, padrąsinantis žvilgsnis, rankos paspaudimas padėjo išgyventi sunkias akimirkas. Padėkos žodžiai skrieja visiems čia esantiems ir turėjusiems likti darbe. Buvote vienintelė viltis, kad viskas bus gerai“, – „Auksinės medikų širdies“ apdovanojimų vakarą pradėjo Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Šiemet „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimai įteikti gydytojams Raimondai Vanagaitienei, Ričardui Daunoravičiui, Vyteniui Keršui, Algirdui Utkui, slaugytojoms Danguolei Lankelienei, Valei Tubienei, Danutei Jagminienei, Jadvygai Ogonovskai, Linai Petkevičiūtei, Raimondai Stadalnikienei, Jūratei Mrazauskienei, akušerei Loritai Žanetai Venclovienei, administratoriams Vaidai Danielei, Renatai Šturienei, Rimvydui Turčinskui, Jolitai Jakutienei.

„Vienas žmogus mūsų darbe gali labai mažai. Svarbiausia – komanda ir komandinis darbas. Džiaugiuosi, kad visą laiką šalia manęs yra puiki ir kiekviename žingsnyje palaikanti komanda“, – sakė „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimą gavusi Centro poliklinikos bendrosios praktikos slaugytoja Valė Tubienė.

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas akušeris ginekologas Ričardas Daunoravičius, atsiimdamas „Auksinę mediko širdį“, sakė: „Jaučiu kaip plaka auksinė širdis. Mums patikėta didžiausia gyvenime – gimimo – paslaptis. Šiuo apdovanojimu dalinuosi su visa Vilniaus miesto klinikine ligonine – čia gimsta 10 proc. visų Lietuvos naujagimių. Mažiausia naujagimė Lietuvoje svėrė 450 g ir tilpo delne, o šiemet ji baigė Vilniaus universitetą. Teko padėti gimti ir pačiam didžiausiam Lietuvos kūdikiui, svėrusiam 6800 g”.

„Gydytojo genetiko kelią pasirinkau visiškai atsitiktinai. Kad ir kaip būtų keista, mokykloje sunkiai supratau Mendelio dėsnius, bet likimas lėmė, kad štai - pats tapau gydytoju genetiku, ir dabar jau tenka dėstyti studentams ir aiškinti tuo pačius dėsnius. Kaip matote, gyvenimas kartais iškrečia pokštą ir jeigu vėl tektų rinktis – vėl rinkčiausi gydytojo genetiko kelią“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojas genetikas Algirdas Utkus.

Rūpindamasis gydytojų darbo kokybe ir siekdamas išlaikyti specialistus sostinėje, Vilnius iš savo biudžeto skiria papildomų lėšų šeimos gydytojų, vaikų ir vidaus ligų gydytojų atlyginimams finansuoti ir jau penkti metai minėtų gydytojų atlyginimai kilo iki 25 proc.

„Auksinės mediko širdies“ apdovanojimui labiausiai pasižymėjusius 2021-aisiais medikus teikė Vilniaus miesto asmens sveikatos priežiūros įstaigos, Vilniaus medicinos draugija, taip pat ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyrius. Iš viso apdovanojimams buvo pasiūlytos 39 kandidatūros. Prieš dvejus metus  už profesionalumą ir nuoširdų atsidavimą darbui teikiant sveikatos priežiūros paslaugas apdovanota 11 Vilniaus miesto savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių