Sostinei – sniego iššūkiai: kelininkai dirbo visą naktį

 • Teksto dydis:

Vilniaus gatves prižiūrintys kelininkai įspėja vairuotojus, kad eismo situacija mieste – sudėtinga. Vilniuje nuo vakar vakaro be sustojimo snigo visą naktį. Pasak sinoptikų, šįryt 8 val. sniego dangos storis Vilniuje jau pasiekė 15 centimetrų.

Kelininkai praneša, kad buvo mobilizuota visa žiemos tarnyba.

„Visą naktį dirbome be jokių pertraukų. Šiuo metu mūsų laukia dar dvi sudėtingos ir bemiegės paros. Vilniečiai, labai jūsų prašome kantrybės. „Grinda“ prižiūri 1690 sostinės gatvių. Esant tokiam intensyviam snygiui, jų visų idealiai nuvalyti yra tiesiog neįmanoma. Mūsų prioritetas yra užtikrinti viešojo transporto judėjimą ir geras eismo sąlygas greito eismo gatvėse“, – vairuotojų kantrybės prašo kelininkai.

Kelius prižiūrinti įmonė informuoja, kad visi vilniečių skambučiai dėl pagalbinių miesto gatvių yra registruojami. Vos tik bus galimybė, kelių valymo darbus kelininkai pradės ir miesto periferijose.

„Grindos“ Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovas Egidijus Steponavičius sako, kad įmonė buvo pasiruošusi šiomis dienomis prognozuojamam itin intensyviam snygiui – pagrindinės sostinės gatvės sėkmingai valomos. Visgi jis pažymi, kad sninga labai smarkiai, todėl nuvalyti mažesnio intensyvumo gatvių greitu metu gali ir nepavykti.

„Jau prieš kelias dienas žinojome, kad bus snygis, žinojome ir ką reikės daryti, kokių priemonių imtis esant tokiam sniego kiekiui. Druska nepajėgtų tvarkytis su iškrentančio sniego sluoksniu, todėl numatėme, kad sniegą reikės valyti. Tai iš esmės ir darome jau nuo vakar 18 val., braukiame sniegą į šalis ir iš karto barstome gatves, kad nesusidarytų sniego-ledo sluoksnis ant asfalto. Šitaip sukame ratus jau beveik visą parą“, – Eltai sakė jis.

Braukiame sniegą į šalis ir iš karto barstome gatves, kad nesusidarytų sniego-ledo sluoksnis ant asfalto. Šitaip sukame ratus jau beveik visą parą.

E. Steponavičius teigė, kad šiuo metu per parą daromi 3-4 kelių valymo reisai.

„Mobilizavome visas pajėgas (...). Mūsų darbuotojai užbaigia vieną maršrutą ir imasi kito, tai darome po 3-4 reisus per pamainą“, – kalbėjo jis.

Kaip pažymėjo E. Steponavičius, šiuo metu didžiausias kelininkų dėmesys skiriamas intensyviausio eismo gatvėms Vilniuje bei gatvėms, kuriomis kursuoja viešasis transportas.  

„Vis dėlto sninga labai smarkiai, ir prioritetus mes esame priversti dėliotis tokiu būdu, kad pirmiausia nusivalome tas gatves, kuriomis vyksta intensyviausias veiksmas. Vilniuje tai yra tokios greito eismo gatvės kaip Geležinio vilko gatvė, Laisvės prospektas, Vakarinis ir Pietinis aplinkkeliai. Labai natūralu, kad būtent čia skiriame labai daug dėmesio, nes būtent per čia yra didžiausias eismo intensyvumas. Kitas mūsų prioritetas, irgi labai suprantamas ir natūralus, yra gatvės, kuriomis vyksta viešasis transportas“, – tikino „Grinda“ atstovas.

„Visos kitos gatvės, deja, dar turės palaukti“, – pridūrė jis.

Anot E. Steponavičiaus, mažesniosios sostinės gatvės bus pradėtos intensyviau valyti sumažėjus iškrentančio sniego intensyvumui.

„Mažosios gatvelės (bus intensyviau valomos – ELTA) tik po to, kai sniegas baigsis, o sniegas baigsis po poros parų. Šitoje vietoje nieko konkretesnio pažadėti negalime. Jei matysime, kad sniego intensyvumas mažėja ir jau galime pereiti iš tų pagrindinių gatvių į mažesnes – būtinai tai darysime. Suprantame, kad ir greitoji turi privažiuoti, ir gaisrinės, ir policija turi atlikti savo darbą“, – tikino jis.

Darbo turėjo ugniagesiai, buvo avarijų

Į Lietuvą antradienio naktį atslinkus stipriam snygiui darbo turėjo ir sostinės ugniagesiai.

Vilniuje, Architektų gatvėje, ant automobilio buvo užkritusi didelė pušies šaka. Volungės gatvėje ugniagesiai taip pat traukė ant automobilio užvirtusį medį. Alytaus rajone, Punios seniūnijoje, medį teko traukti nuo elektros laidų.

Antradienį ryte dėl sudėtingų eismo sąlygų įvyko keletas avarijų. Susidarė spūstys abiem kelio Vilnius-Kaunas kryptimis.

Kaip informavo Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja, po devintos valandos į kelio atitvarus maždaug penki kilometrai už Elektrėnų atsitrenkė Vilniaus kryptimi važiavęs vilkikas ir užblokavo eismą.

Pasak jos, pareigūnai yra nuvykę į įvykio vietą ir reguliuoja eismą, nukentėjusiųjų nėra.

Kiek po vienuoliktos valandos policija sulaukė pranešimo, kad netoli Vievio susidūrė du Kauno kryptimi važiavę vilkikai. Šiame įvykyje taip pat niekas nenukentėjo, tačiau sutriko eismas.

„Ten irgi spūstys, ten pareigūnai yra, jie reguliuoja eismą ir nukreipia pagal galimybes į aplinkkelį“, – sakė J. Samorokovskaja.NAUJAUSI KOMENTARAI

Grikis

Grikis portretas
Dirbo ? Nu paziurekit !!!!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių