Santaros klinikos: dvylikamečiui pacientui iškrypęs stuburas tiesintas nauju metodu

 • Teksto dydis:

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre pirmą kartą Baltijos šalyse dvylikos metų vaikui atlikta skoliozės (stuburo deformacijos) korekcijos operacija mažai invazyviu būdu.

Kaip teigia operaciją su komanda atlikęs gydytojas ortopedas-traumatologas dr. Giedrius Bernotavičius, iškrypusį stuburą turėjusiam dvylikamečiui ši operacija sugrąžins normalią išvaizdą, dėl ypatingo stuburo slanksteliams sutvirtinti panaudoto būdo stuburas augdamas liks tiesus ir lankstus, netrukdys vaikui judėti.

„Įprastai stuburo deformacijų korekcijos operacijos buvo daromos atliekant pjūvį nugaroje ir panaudojant titaninius stuburo slankstelių implantus, kurie ištiesindavo iškrypusius stuburo slankstelius, tačiau stuburas tose vietose tapdavo nejudrus“, – pasakoja Vaikų ortopedijos ir traumatologijos skyriaus vedėjas dr. G. Bernotavičius.

Atliekant šią inovatyvią operaciją, gydytojus ortopedus-traumatologus stebėjo ir konsultavo stuburo deformacijų operacijų  žinovas prof. Ilkka Helenius iš Suomijos. Mažai invazyvi operacija buvo atlikta iš šono per nedidelius pjūvius, o į stuburo slankstelių kūnus įsriegti titaniniai sraigtai sutvirtinti specialia lavsanine juosta. Būtent ji lemia, kad augančio vaiko stuburo slankstelių mobilumas nenukenčia.

Kaip teigia jau ne vieną inovatyvią stuburo operaciją vaikams atlikęs gydytojas ortopedas-traumatologas dr. G. Bernotavičius, pritaikius šią operacijos techniką, stuburui augant, iškrypusi jo pusė bus stabdoma, o kita pusė augs ir stuburas tiesinsis, neprarasdamas savo prigimtinio lankstumo.

Tokio tipo operacija skoliozei gydyti negali būti atlikta visiems, turintiems didelio laipsnio stuburo iškrypimą, todėl pacientai jai gali būti atrinkti tik tam tikro amžiaus,  įvertinus jų kaulinę brandą. Kaulinis amžius nustatomas specialia metodika iš plaštakos pagal augimo zonas.

Šiai operacijai atlikti buvo pasirinktas intensyviai augantis dvylikos metų vaikas, kurį gydytojai stebėjo jau ketverius-penkerius metus, ir kurio skoliozė siekė 50 laipsnių ir vis dar progresavo.

„Kitiems pacientams, turintiems didelio laipsnio stuburo iškrypimą, gali prireikti ir kitokio deformacijų korekcijos būdo, individualaus gydymo plano“, – sako dr. G. Bernotavičius.

Gydytojams ortopedams-traumatologams atlikti tokias stuburo operacijas prireikia ne tik profesionalių įgūdžių, bet ir tam tikrų specialių priemonių. Būtent šiai operacijai prireikė 15 tūkst. eurų kainavusių implantų, kuriuos padėjo įsigyti Gydymo įstaigų paramos fondas.

Santaros klinikų Vaikų ligoninėje operuojantys gydytojai ortopedai-traumatologai yra atlikę ne vieną pažangią stuburo deformacijų korekcijoms skirtą operaciją, taip padėdami pacientams susigrąžinti visavertį gyvenimą, galimybę augti neatsiliekant nuo kitų bendraamžių, normaliai judėti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kalti ne kompiuteriai o švietimo sistema

Kalti ne kompiuteriai o švietimo sistema portretas
Būtent intensyvaus augimo brendimo metu dažniausiai ir iškrypsta. O ar žinote kad aukštuomenės mokyklose-internatuose Anglijoj ir Amerikoj pusė dienos pamokų laiko skiriama fizinei kultūrai ir žaidimams lauke? O pas mus 12-16mečiai sėdi po septynias pamokas ir turime rezultatą. Sėdint spaudimas į juosmens slankstelius ir tarpslankstelinius diskus yra 4kart didesnis nei stovint.

Med.

Med. portretas
Kad medikų yra puikių Lietuvoje žinome, tačiau nei vienas medikas nepasako tiesos, ką daryti kad vaikas augtų tiesus. Naujoviškų būdu auginami kūdikiai, po gimimo tuo jau pat rengiami rubeliais ,nevystomi.Dedami i kelioninės kėdutes kuriose kūdikis iškrypsta ,nes dar savi kūno neišlaiko tose mašinų kelionių kedese Auga kreivas, nes kiekviena karta būna pakrypęs. Kaip pradeda sėdėti tada pamatinė kad vaikas nesedi tiesiai ir taip auga toliau jau su netiesiu stuburu. Medikai turėtų tarti tvirtą žodį Šiuo klausimu. Kad negalima vaikų sodinti kol pats neatsiseda,trumpam tik ji aukščiau pagalvėse pusiau pasodinti tik galima.Netilpsiu komentare, ką norėjau parašyti.Tačiau Ateitis vaikų išvaizdos blogas, ir paauge sėdi ilgai prie kompiuterių, su planšetemis,su išmaniaisiais.Matai gatvėse eina jaunas žmogus Senio eiseną, laikysena ligonio,kojų blogą laikyseną ir taip toliau. Atkreipkite dėmesį i jaunu zmoniu eiseną gatvese.!!!

Liekame dėkingi

Liekame dėkingi portretas
Dr Bernotavičius tikrai nuostabus chirurgas. Prieš 3 metus operavo mano dukterėčiai stuburą ( taip pat skoliozė). Viskas praėjo tikrai gerai, mergaitė gyvena beveik pilnavertį gyvenimą (sportuoja, ir tt). Aišku liko randai, būna skausmas pasitempus, bet vaikas gyvas ir vaikšto. Didelis ačiū šiam chirurgui!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių