Popiežius Lietuvoje apsilankys Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje

Popiežius Pranciškus, rugsėjį atvykęs į Lietuvą, lankysis Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje Vilniuje. Katalikų bažnyčios vadovas išreiškė norą pasimelsti už visus žmones, kuriuos kankino ir nužudė sovietiniai okupantai.

Prieš metus, kai popiežius Pranciškus palaimintuoju paskelbė arkivyskupą Teofilių Matulionį, jam plojo visa Šv. Petro aikštė Romoje. T. Matulionis 16 metų praleido sovietų kalėjimuose ir lageriuose, jo tikėjimo nepalaužė ilgi tardymai ir ketverių metų namų areštas prieš mirtį.

Palaimintojo asmenybė sudomino popiežių Pranciškų ir jis, priėmęs Lietuvos kvietimą atvykti, išreiškė norą pasimelsti Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje, kur KGB ir NKVD kalino dešimtis tūkstančių neparankių sovietams asmenybių. Tarp jų – ir daug kunigų.

Popiežiui Pranciškui buvo pasiūlyta daug vietų, kurias jis galėtų aplankyti, tačiau pontifikas pasirinko laikyti šventąsias mišias Vilniuje ir Kaune, susitikti su jaunimu bei apsilankyti anksčiau minetame muziejuje. Per kiekvieną kelionę popiežius mėgsta ir kur nors spontaniškai stabtelti, jei jį kas nors sudomina važiuojant ar einant. Todėl, pasak vizito organizatorių, galima tikėtis tokių netikėtumų ir Lietuvoje.

Plačiau – reportaže.


Šiame straipsnyje: Popiežiusvizitas Lietuvoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Reikia ten padaryt ir kryžiuočių nusikaltimų ekspoziciją - visos Lietuvos nelaimės būtent nuo jų ir prasidėjo.

G L U Š A I

G L U Š A I   portretas
oooooo sekta veikia ooooo pinigu plovykla KOOO TOKIU NIEKAS NEKRATO KIEK PER TOKIUS MOKESČIU NESURENKA O PENCIJAS TAI MOKA O IŠPLAUNA SMEGENIS TOKIEM
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių