Niekada nemiegantis Vilnius Valstybės dieną švęs naktinėje iškyloje

 • Teksto dydis:

Sostinė pirmąkart iškylaus prie Neries naktiniame šimtmečio piknike „Vilnius – Lietuvai“!

Liepos 6-ąją vilniečiai ir miesto svečiai, Dainų šventės dalyviai iškylaus prie Baltojo tilto ir kartu švęs laisvės miestą – Vilnių!  Piknikas prie Baltojo tilto prasidės vidurdienį ir tęsis iki 1 val. nakties. Likus valandai iki vidurnakčio dangų nušvies vienas didžiausių Vilniuje – šimtmečio vertas fejerverkas su specialiai šiai progai sukurtu muzikiniu garso takeliu, pranešė Vilniaus savivaldybė.

„Vilnius – alsuojantis gyvybe,  nenutrūkstamos kūrybos ir laisvės miestas. Ypatingą šventinę nuotaiką kuriantis naktinis susibūrimas 100-mečio proga suvienys tūkstančius meile Lietuvai plakančių širdžių.  Kviečiu kartu sugiedoti Tautišką giesmę ten, kur pakilios emocijos alsuos kiekviename žingsnyje. Kviečiu į pikniką su šeimomis, draugais, kolegomis, kaimynais ir augintiniais –  tegu Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena bus ne tik Valstybės, bet ir ypatingos vilnietiškos bendrystės šventė, kai visas Vilnius – Lietuvai“, –  kviečia sostinės meras Remigijus Šimašius.

Šimtmečio pikniko dalyviai kviečiami į šventę atvykti su savo pledais, vaišėmis ir patogiai įsitaisyti ant pievelės. Po 21 val. vakaro iškylautojams pasirodys geriausi šalies atlikėjai: Jazzu, Saulius Prūsaitis ir grupė, Beatrich, Leon Somov, Vaidas Baumila.

Kartą per šimtą metų vykstančio pikniko metu vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami mėgautis skaniausiais patiekalais.  Gardaus maisto ir gėrimų siūlys ir restoranai ant ratų.  Išbandyti vietoje pagamintų valgių, atrasti dar neragautų skonių pasiūlys vagonėliai: „Bar Be Que“, „AULA Food Truck“, „ThePlovas“, „Peligroso“, „Foxesonatruck“, „Gastrotruck“, „The Rolling Waffles“, „Baras“, „Žako“, „Kansas City Bar-B-Que“ ir „Sweet Morello“. Sostinės savivaldybė pasirūpino nemokama gira ir geriamu vandeniu.

Šimtmečio piknike „Vilnius – Lietuvai“ bus įdomios ir įtraukiančios veiklos: nuo 12 val. iki 20 val. lauks įspūdingas batutų parkas, kuriame bus galima įveikti net 100 m kliūčių ruožą ir išbandyti „Švytuoklę“, „Eliminatorių“, „Burbuliatorių“, „Kovos ringą“, „Bokštą vaikams“ ir kitus žaidimus. Pirmuosius 100 bilietų į batutų parką sostinės savivaldybės socialinės paramos centras dalina socialiai remtinoms šeimoms auginančioms mažuosius vilniečius.

Nuo 15 iki 20 val. nuobodžiauti neleis įvairios laisvalaikio ir sporto klubų siūlomos veiklos. Sveikatingumo zonoje bus pristatoma sveikiau jaustis padedančių pratimų  programa. „Paskraidyti“ siūlys atviri akrojogos užsiėmimai. Veiks smiginio žaidimo zona. Mažųjų lauks vaikų fitneso ir estafečių erdvė, vyks šaudymo iš lankų ir arbaletų pristatymas. Kiekvienas galės susipažinti su Aikido kovos meno ypatumais.

23 val. sostinės dangų ir Neries upę nušvies didžiuliai ypatingi šventiniai fejerverkai. Svarbu iš anksto, dar iki 22:40 val. persikelti į dešinįjį Neries krantą, pikniko zoną ir pasiruošti žiūrėti įspūdingą reginį, nes fejerverkų metu Baltasis tiltas laikinai –  22:40 – 23:30 val. – bus užtvertas. Į pikniko zoną tuo metu  bus  galima ateiti per Žaliąjį tiltą. Po fejerverkų naktinė iškyla bus dar karštesnė  – iškylautojus iki 1val. nakties džiugins  Leon Somov muzika.

Į pikniką patogu  atvykti dviračiais, pėsčiomis ar nemokamu viešuoju transportu –  liepos 6-ąją sostinės autobusai ir troleibusai veža nemokamai! Liepos 6-ąją viešasis transportas važiuos pagal sekmadienio ir šventinės dienos eismo tvarkaraščius.

Laikini eismo organizavimo pokyčiai 

Liepos 6-ąją vilniečiai ir miesto svečiai iškylaus prie Baltojo tilto ir kartu švęs laisvės miestą – Vilnių! 100-mečio piknikas prie Baltojo tilto prasidės vidurdienį ir tęsis iki 1 val. nakties.  Jo metu bus laikinų eismo organizavimo pakeitimų:

liepos 6 d. nuo 9 val. iki liepos 7 d. 2 val. laikinai draudžiamas transporto eismas Upės gatvės dalyje nuo pastato Konstitucijos pr. 20 iki G. Baravyko gatvės;

liepos 6 d. nuo 7 val. iki liepos 7 d. 6 val. laikinai draudžiamas dviračių eismas per Baltąjį tiltą, į pikniko zoną kviečiama atvažiuoti per Žaliąjį tiltą;

liepos 6 d. nuo 22 val. 40 min. iki liepos 6 d. 23 val. 30 min. laikinai draudžiamas pėsčiųjų eismas per Baltąjį tiltą, į pikniko zoną kviečiama ateiti per Žaliąjį tiltą;

liepos 5 d. nuo 18 val. iki liepos 7 d. 6 val. laikinai draudžiamas automobilių stovėjimas Upės gatvės dalyje nuo pastato Konstitucijos pr. 20 iki G. Baravyko gatvės;

Kaip atvykti į Šimtmečio pikniką viešuoju transportu?

Liepos 6 d. viešasis transportas Vilniaus mieste visus keleivius veš nemokamai. Į Šimtmečio pikniką prie Baltojo tilto patogiausia atvykti autobusais ir troleibusais, kurie stoja stotelėse Kražių st., Europos aikštė ir Žaliasis tiltas.

Stotelėje Kražių st. prie Baltojo tilto kursuos 40-ojo, 56-ojo maršrutų autobusai visą dieną. 73-ojo maršruto autobusai ir 4-ojo, 10-ojo bei 17-ojo maršrutų troleibusai kursuos visą dieną, išskyrus nuo 14.30 iki 17.30 val. Taip pat kursuos 102N naktinis autobusas.

Stotelėje Europos aikštė kursuos 3-iojo ir 4-ojo greitųjų maršrutų autobusai, 30-ojo, 43-iojo, 46-ojo, 52-ojo , 56-ojo ir 88-ojo maršrutų autobusai ir 9-ojo bei 19-ojo maršrutų troleibusai. Papildomai pro stotelę Europos aikštė nuo 14.30 iki 17.30 val. važiuos 2-ojo, 4-ojo, 6-ojo, 12-ojo ir 17-ojo maršrutų troleibusai. Keleivių stotelėje Europos aikštė lauks ir naktinių maršrutų autobusai: 88N ir 105N.

Stotelėje Žaliasis tiltas kursuos 1-ojo, 3-iojo, 6-ojo greitųjų maršrutų autobusai ir 10-ojo, 43-iojo, 46-ojo, 52-ojo, 53-iojo, 56-ojo ir 88-ojo maršrutų autobusai. Taip pat visą dieną važiuos 3-iojo, 6-ojo, 10-ojo, 12-ojo ir 14-ojo maršrutų troleibusai, išskyrus nuo 14.30 val. iki 17.30 val. Stotelėje Žaliasis tiltas keleivių lauks ir naktinių maršrutų autobusai: 88N, 103N, 104N ir 105N.

Primenama, kad keleiviams nereikės aktyvinti bilietų viešajame transporte ar mobiliojoje programėlėje m.Ticket. Keleivių kontrolė jų netikrins, tačiau stebės tvarką autobusuose bei troleibusuose.

Taip pat liepos 6-ąją vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami nemokamai naudotis „Statyk ir važiuok“ aikštelėmis Ukmergės g. 246 (šalia PC „Senukai“), Sėlių g. 62 (Žvėryne) ir V. Gerulaičio g. 1 (priešais verslo centrą „Technopolis“). Palikus automobilį jose, į miesto centrą bus patogu atvykti viešuoju transportu.

Eismo ribojimo zoną apvažiuoti bus galima Kalvarijų gatve ir Konstitucijos prospektu, o apeiti per Žaliąjį tiltą. Eismo dalyviai prašomi būti atidūs, laikytis kelių eismo taisyklių ir eismo reguliuotojų nurodymų. Atsiprašome už laikinus nepatogumus.

Šimtmečio piknike „Vilnius – Lietuvai“ bus įdomios ir įtraukiančios veiklos, Lietuvos žvaigždžių koncertas, didžiulis 100-mečio fejerverkas ir daug gardaus maisto –  kviečiame švęsti Valstybę!NAUJAUSI KOMENTARAI

to diena

to diena portretas
kada ismoksit lietuviskai rasyti? jus lt kalbos naikintojai!!!

G

G portretas
Ko lenku straipsnus rasot nekam neidomu
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių