Leidimo mitingui negavęs „Šeimų sąjūdžio“ lyderis: tai tik didina įtampą visuomenėje

 • Teksto dydis:

Vilniaus savivaldybei nesuteikus leidimo Vasario 16-ąją „Lietuvos šeimų sąjūdžiui“ miesto centre organizuoti mitingo, pastarosios organizacijos lyderis Raimondas Grinevičius neatmeta, kad sostinės valdžios sprendimas gali būti skundžiamas teismui. Pasak „Lietuvos šeimų sąjūdžio“ vadovo, bent jau jo asmenine nuomone, tą vertėtų padaryti.

„Ne aš vienas priimu sprendimus, yra organizacija, o ne vienas Grinevičius. Yra taryba, kuri, jei nuspręs, kad duodam – tada ir duosim. Jei nuspręs, kad neduodam – tai neduosime“, – Eltai pirmadienį teigė R. Grinevičius.

„Aš manau, kad vertėtų. Vertėtų dėl statistikos“, – sakė „Lietuvos šeimų sąjūdžio“ vadovas.

R. Grinevičius teigė, kad savivaldybė savo sprendimu tik didina įtampą visuomenėje, juolab, kaip aiškino jis, mitingu prie paminklo Jonui Basanavičiui ketinta surengti edukacinę programą.

„Aš derinimo metu išdėsčiau savivaldybei, kad tai nebus protestas, kad tai bus minimitingas su edukacine programa“, – sakė jis.

„Reikia žmonėms iškomunikuoti, kad pati visuomenė turi pasidaryti sau šventes, o nelaukti valdžios daromų švenčių, kurios daromos gardelyje, kuriame sėdi išrinktųjų kasta“, – aiškino R. Grinevičius.

Aš derinimo metu išdėsčiau savivaldybei, kad tai nebus protestas, kad tai bus minimitingas su edukacine programa.

Tačiau tokia R. Grinevičiaus pozicija vertinama mažų mažiausiai kontroversiškai, mat jo vadovaujama organizacija Sausio 13-ąją buvo surengusi mitingą prie Seimo, kurio metu šūksniais ir švilpimu buvo sutrikdytas Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija. Protestuotojai nušvilpė Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir premjerės Ingridos Šimonytės sakytas kalbas. Švilpti minia ėmė ir kalbant vienai iš „Kronikos“ bendradarbių Bernadetai Mališkaitei. Būtent „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ bendradarbiams per vykusį minėjimą buvo įteikta Laisvės premija.

R. Grinevičius: nieko blogo nematau, kad kažkas gali atvažiuoti į Vilnių

Paklaustas, ar, savivaldybei nedavus leidimo mitingui, jo organizacija sostinėje vyksiančius Vasario 16-osios renginius sau suprantamu būdu vis tiek paminės, R. Grinevičius atšovė, kad kiekvienas elgsis kaip jam atrodo esant tinkama.

„Vasario 16-oji yra valstybinė šventė, ir kiekvienas Lietuvos pilietis gali ją paminėti tiek namuose, tiek sostinėje. Aš nieko blogo nematau, kad kažkas gali atvažiuoti į Vilnių, į kokį renginį“, – teigė jis.

L. Balandžio/BNS nuotr.

„Gal kas užsimanys paklausyti patriarcho kalbos“, – sakė R. Grinevičius, galvoje turėdamas Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininką prof. Vytautą Landsbergį, kuris tradiciškai Vasario 16-ąją iš Signatarų namų balkono sako kalbą.

Kaip ELTA skelbė, Vilniaus savivaldybė nesuteikė leidimo Vasario 16-ąją „Lietuvos šeimų sąjūdžiui“ Vilniaus centre organizuoti mitingą.

„Išnagrinėjus pateiktą pranešimą ir pateiktus paaiškinimus apie planuojamą mitingą, įvertinus valstybės ir Savivaldybės institucijų organizuojamus renginius minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir vadovaujantis Lietuvos Respublikos susirinkimo įstatymo 7 straipsnio 6 dalimi, 2022 m. vasario 16 d. 11–14 val. planuojamas mitingas šalia paminklo Jonui Basanavičiui nėra galimas suderinti, kadangi minėta vieta įtraukta į valstybės ir Savivaldybės institucijų organizuojamus renginius“, – informavo Vilniaus savivaldybės atstovas Paulius Vaitekėnas.

Vilniaus savivaldybė taip pat primena, kad Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymo 7 straipsnio 6 dalis numato, kad minint valstybės šventes: Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, pirmumo teisė pasirinkti renginio vietą ir laiką suteikiama valstybės ar savivaldybių institucijoms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Leiskite nusijuokti

Leiskite nusijuokti portretas
ir paklausti ,tai kuris is maršistų pabus Kalantos vietoje, oi, norėčiau pamatyti

Anonimas

Anonimas portretas
O ką šeimų lyderiai apie padidintos "Londrio" skalbyklės madavoškės plakatą Prie pilies žiede ? Ar neprasidėjo galvos skausmai Kaune nuo šių bastardų paveikslų. O kanda tai psc kaip labai ! m4lyn4s lieka po 10 ir daugiau kv/cm !

Anonimas

Anonimas portretas
Ir vėl VSD su KGB davė lyderį kažkokiai veiklai su aukštuoju išsilavinimu.... O kad ir be aukštojo, visvien, gaidį už gerklės ir vištidė tavo..
VISI KOMENTARAI 25
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių