Leidimą Nacionalinio stadiono statybai tikimasi suteikti iki gegužės 23 dienos

  • Teksto dydis:

Statybos leidimas Nacionalinio stadiono statyboms ant Vilniuje, Šeškinės kalno, turėtų būti suteiktas iki gegužės 23 dienos, tačiau stengiamasi, kad šis terminas būtų maksimaliai sutrumpintas, BNS Plius informavo sostinės savivaldybė.

„Statybos leidimas turi būti išduotas iki gegužės 23 dienos, tačiau savivaldybės ir jos įmonių specialistai deda pastangas, kad šis terminas būtų maksimaliai sutrumpintas. Projektui jau pritarė šešios iš septyniolikos atsakingų institucijų“, – BNS Plius perduotame komentare teigė išrinktasis Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Anot jo, prašymą išduoti statybos leidimą savivaldybė priėmė balandžio 12 dieną, o šiuo metu tikrinamas techninis projektas ir su juo susiję dokumentai.

Skelbta, jog iki kovo pabaigos negavus statybų leidimo projektuotojai leidimo prašo pakartotinai – pirmas prašymas buvo pateiktas vasario 15 dieną, tačiau leidimas neišduotas, savivaldybė pateikė pastabas. Leidimas turi būti išduotas ne ilgiau nei per 45 dienas.

Nacionalinį stadioną stato investicijų bendrovės „BaltCap“ įmonė „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“.

Pernai spalį pasirašyta apie 160 mln. eurų vertės Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Vilniaus savivaldybės ir „Vilniaus daugiafunkcis komplekso“.koncesijos sutartis numato, kad iki 2024-ųjų pabaigos būtų pastatytas UEFA standartus atitinkantis futbolo stadionas su daugiafunkciniu sporto kompleksu.

98 proc. „Vilniaus daugiafunkcio komplekso“ akcijų valdo bendrovė „Venetus Capital“, po 1 proc. – koncerno „Icor“ įmonė „Axis industries“ ir bendrovė “Kauno arena”. 100 proc. „Venetus Capital“ akcijų „BaltCap“ netiesiogiai valdo nuo pernai  liepos vidurio, kai jas įsigijo iš anksčiau bendrovę valdžiusios „Icor“ įmonės.

Pernai rugsėjį Nacionalinio stadiono statybvietėje pradėtos sprogdinti ankstesnių statybų konstrukcijos, vėliau šie darbai buvo sustabdyti įtariant, kad konstrukcijų nuolaužos sprogimų metu galėjo apgadinti netoliese esančius statinius.

Numatyta, kad iki 2024-ųjų pabaigos čia atsiras aštuoni statiniai: futbolo stadionas, sporto centras, dvi futbolo treniruočių aikštės, lengvosios atletikos apšilimo zona ir stadionas, kultūros centras bei 300 vietų vaikų darželis.

Pirmą kartą stadionas šalia Vilniaus „Akropolio“ pradėtas statyti 1987 metais, o 1993-iaisiais užkonservuoti jau pastatyti pamatai bei laikančiosios konstrukcijos. 2008 metais į objektą investavus dar 33,6 mln. eurų, statybos darbai tuomet nutrūko dėl finansavimo trūkumo.NAUJAUSI KOMENTARAI

senis

senis portretas
tai dar du tūkstantuose metuose ar gegužės pabaigoi 3000

konservai,būtina ne tik n o r ė t, bet ir galėt,

konservai,būtina ne tik n o r ė t, bet ir galėt, portretas
juk Vilniuje yra ž y m i a i svarbesnių bėdų, kurios nesprendžiamos daugelį metų

Danguolė

Danguolė portretas
Kaip ir prieš statant stadioną, vyksta akivaizdus pinigų plovimas. vagių šaika.
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių