Kalbos inspekcija reikalauja pakeisti angliškus užrašus „Lukiškių paplūdimyje“

 • Teksto dydis:

Valstybinė kalbos inspekcija (VKI) pabrėžia, kad sostinės Lukiškių aikštėje iškabinti viešieji užrašai „OPEN BEACH“ ir „Sharks. No swimming“ pažeidžia Valstybinės kalbos įstatymą ir reikalauja ištaisyti įstatymo pažeidimą. Toks VKI vadovo Audriaus Valotkos nurodymas išsiųstas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriui.

Valstybinė kalbos inspekcija kviečia visas politines partijas ir savivaldos institucijas nepaversti lietuvių kalbos ideologinių ir politinių rietenų įkaite ir gerbti konstitucinį jos statusą.

Ketvirtadienio rytą Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis pasipiktino, kad, minint Birželio 23-iosios sukilimą, Vilniaus meras Remigijus Šimašius už savivaldybės pinigus ir be tarybos pritarimo atidarė paplūdimį sostinės Lukiškių aikštėje ir dar pasityčiojo iš lietuvių kalbos.

„Tą vertinu ne tik kaip pasityčiojimą iš skaudžių Lietuvos istorijos įvykių, kaip atmintinų pagarbos vertų vietų niekinimą, bet ir kaip moralinį nusikaltimą lietuvių kalbai. Aplink teritoriją matomi angliški užrašai demonstratyviai rodo, kad R. Šimašius sąmoningai spjovė į lietuvių kalbą. Ir ne pirmą kartą“, – rašoma A. Antanaičio pareiškime.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis BNS sakė, kad savivaldybė ketina įgyvendinti inspekcijos nurodymus, tačiau dar negalėjo įvardinti, ar užrašai bus visiškai pakeisti, ar prie jų bus pridėtos lentelės su užrašais lietuvių kalba.

Manau, kad jei inspekcija taip traktuoja, tai reikės mums pasitaisyti.

„Raštas gana aiškiai formuluoja mintis ir mes nelabai turime kitų variantų, tik sureaguoti į jį kaip inspekcija nurodo, tai tą ir padarysim“, – teigė jis.

„Mes pasitarsime kaip tai geriausiai padaryti, turbūt su ta pačia Valstybine kalbos inspekcija ar su mūsų specialistais, kurie atlieka kalbos kontrolės funkcijas ir priimsime sprendimus, gal ir su architektais pasitarę, kaip geriausiai tą padaryti, kad neatrodytų komiškai ir įgyvendintų Valstybinės kalbos įstatymo reikalavimus“, – tikino P. Poderskis.

Pasak jo, įrengiant užrašus, savivaldybė jų nelaikė įstatyme numatytais viešaisiais užrašais, o labiau traktavo kaip dizaino elementus.

„Mes traktavome nuostatą, kad viešieji užrašai yra valstybine kalba, mes vertinome kaip viešiesiems užrašams skirtą, o čia labiau dizaino elementai tokie (...) Manau, kad jei inspekcija taip traktuoja, tai reikės mums pasitaisyti“, – teigė administracijos direktorius.NAUJAUSI KOMENTARAI

jo

jo portretas
Marksistinės atliekos. Šimaš bitch

tulpes@lrpk.lt

tulpes@lrpk.lt portretas
Prasau uzrasyti man normalu lietuviska uazrasa SUMUSTINIAI, aisku jeigu labai jau reikia galima ir APVALI SUMUSTINIAI parasyti

tulpes@lrpk.lt

tulpes@lrpk.lt portretas
Bet siulau pradeti nuo MAC DONALDS
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių