Baltarusijos pilietinės visuomenės atstovai nori dalyvauti K. Kalinausko laidotuvėse

Baltarusijos pilietinės visuomenės atstovai norėtų dalyvauti 1863 – 1864 metų sukilėlių perlaidojimo ceremonijoje Vilniuje.

Toks pageidavimas jau perduotas Lietuvos vyriausybės vicekancleriui Deividui Matulioniui.

„Perdavėme vicekancleriui D. Matulioniui, kad kaip pilietinės visuomenės atstovai norėtume dalyvauti laidotuvėse, nes oficiali valdžia jo (K. Kalinausko – BNS) nelaiko didvyriu“, – sakė opozicinės Baltarusijos krikščionių demokratų partijos narys Anatolijus Michnovecas.

Jis šią savaitę su keliais kitais Baltarusijos opozicijos atstovais lankėsi Lietuvos Seime.

„Lietuvos komisija dėl Konstantino Kalinausko ne kartą kreipėsi į Baltarusijos valdžią, tačiau ši niekaip nereaguoja, nėra suinteresuota, ir mes baiminomės, kad Baltarusijai nebus niekaip atstovaujama perlaidojimo ceremonijoje“, – teigė A. Michnovecas.

Vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis anksčiau yra sakęs, kad Lietuva į iškilmes kvies lenkų ir baltarusių valstybines delegacijas.

Baltarusijos opozicijos atstovai teigia, kad pilietinė visuomenė vieną iš buvusių sukilimo vadų K. Kalinauską laiko savo šalies didvyriu – jis gimė Baltarusijos teritorijoje ir kovojo už baltarusių nepriklausomybę nuo carinės Rusijos.

„A. Lukašenkai (Baltarusijos prezidentui – BNS) K. Kalinauskas – ne herojus, jis kovojo prieš Rusiją, A. Lukašenka – už Rusiją, jam herojus – Stalinas. Tačiau yra bendruomenė, yra baltarusių diaspora, ji sukūrė visuomeninį komitetą, kad baltarusiams būtų atstovaujama toje ceremonijoje“, – sakė vienas iš opozicinės Baltarusijos krikščionių demokratų partijos vadovų Pavelas Severinecas.

Jis taip pat užsiminė, kad baltarusiai pageidautų galbūt K. Kalinausko relikvijos ar dalies palaikų, kad galėtų jį pagerbti ir Baltarusijoje.

„Baltarusijos patriotams, kurie pasirengę paaukoti gyvybę už savo šalies nepriklausomybę nuo Rusijos, tai labai svarbus ir simbolinis klausimas“, – tvirtino P. Severinecas.

Lietuvos archeologai 20 sukilėlių palaikus, tarp jų ir 1863 – 1864 metų sukilimo lyderių K. Kalinausko ir Zigmanto Sierakausko, rado Gedimino kalne Vilniuje.

Vyriausybinė komisija taip pat pritarė projektui, pagal kurį šių metų rudenį sukilėliai būtų laidojami Vilniaus Rasų kapinių centrinėje koplyčioje įrengiamame kolumbariume.

Nuspręsta čia laidojamų sukilėlių vardus užrašyti lietuvių, lenkų ir baltarusių kalbomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

FAKTUS

FAKTUS portretas
Nacionalinio didvyrio Kosto Kalinausko palaikai rasti Baltarusijoje be kaulų, Kostas Kalinauskas palaidotas Vilniuje. Yra žinoma: Lietuva turi maišto prieš Lenkijos, Rusijos ir Baltarusijos priešus istoriją. Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė priešinosi žemės pagrobimo košmarams.

Jonas

Jonas portretas
Gardinas, Vitebskas, Polockas buvo laisvi pirklių ir amatininkų miestai, oanašūs į europinius. Bet laisvę mylintys žmonės buvo išžudyti ,likę pavergti ir paversti baudžiaunininkais. Mums labiau pasisekė .

Lynn Simon

Lynn Simon portretas
„Google“ už kiekviEna menesi už darba internete sumokejo nuo 18000 iki 25000 doleriu. Paskutini menesi aš uždirbsiu $ 23618 iš „Google“ ir esu nuolatinis studentas, o aš laisvalaikiu dirbu nuo 2 iki 3 valandu per diena. kiekvienas žmogus gali prisijungti prie šio darbo ir pradeti uždirbti internete, kaip ir aš. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> w­­w­­w.W­­e­­b­­J­­o­­b­­98.C­­o­­m
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių