„Amžiaus“ klausimas išspręstas: išrinktas naujas Salomėjos Nėries gimnazijos pavadinimas

Vilniaus miesto savivaldybės taryba nutarė Salomėjos Nėries gimnaziją pervadinti Vyčio vardu.

„Ačiū, išsprendėme amžiaus klausimą. Linkėjimai mokyklos bendruomenei“, – po balsavimo sakė Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Trečiadienio posėdyje miesto taryba rinkosi tarp dviejų S. Nėries gimnazijos pavadinimo variantų – Šv. Kotrynos ir Vyčio. Pastarąjį variantą palaikė 41 tarybos narys, 1 narys pasisakė už Šv. Kotrynos pavadinimą.

ELTA primena, kad vasario viduryje sostinės Salomėjos Nėries ir Sofijos Kovalevskajos gimnazijų bendruomenės kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, prašydamos pakeisti jų pavadinimus. Pastarajai suteiktas Vilniaus „Sostinės“ gimnazijos vardas. Tuo metu Salomėjos Nėries gimnazijai savivaldybės Istorinės atminties komisija pasiūlė Šv. Kotrynos vardą, tačiau mokyklos bendruomenė šiam variantui nepritarė.

Pastaruoju metu desovietizacijos komisija ne vienai savivaldybei pateikė rekomendacijas pakeisti S. Nėries vardo gatves. Reaguodamos į komisijos išvadas dėl poetės kūrybos ir biografijos, savo pavadinimų keitimo procesą inicijavo S. Nėries vardo mokyklos Vilniuje bei Vilkaviškyje.

Vadinamasis desovietizacijos įstatymas Lietuvoje įsigaliojo praėjusių metų gegužės 1-ąją. Jis taikomas bet kokia forma įamžintiems ar atvaizduojamiems asmenims, simboliams, informacijai, propaguojančiai totalitarinius, autoritarinius režimus ir jų ideologijas.

2022 metų gruodį Seimo priimtas įstatymas taip pat sudaro prielaidas pašalinti iš viešųjų erdvių totalitarizmo ir autoritarizmo simbolius – paminklus, kitus memorialinius objektus, gatvių, aikščių ir kitų viešųjų objektų pavadinimus.

Viešųjų objektų pripažinimą tokiais, kuriais propaguojami totalitariniai, autoritariniai režimai ir jų ideologijos, numatyta atlikti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui (LGGRTC) ir savivaldybių institucijoms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vikis

Vikis portretas
Kol Landsbergis neatsisakys tarybinio profesoriaus vardo, visada jis liks tarybinis išvertęs kailį

Londonietis

Londonietis portretas
Durniu laivas!As Mokiausi.M.Melnikaites mokykloj,tai dabar jau reiskia,kad as niekur nesimokiau?.Istorijos nepakeisit,idiotai!!!

laikas

laikas portretas
sukasi ratu ....... palauksim ir vėl Salomėjos N..... sulauksim
VISI KOMENTARAI 24

Galerijos

Daugiau straipsnių