Akcija „Laisvės kelias“: nusidrieks baltarusių kovą palaikanti žmonių grandinė

Solidarizuojantis su pilietine Baltarusijos visuomene, kovojančia dėl demokratinių permainų savo šalyje, Lietuvoje sekmadienį organizuojamas „Laisvės kelias“ – žmonių grandinė sujungs Vilnių su pasienyje esančiais Medininkais.

„Laisvė yra ne tik pirminė žmogaus ir tautos teisė. Tai ir kasdienis įpareigojimas ginti ją nuo pasikėsinimo tų, kurie norėtų, kad laisvę pakeistų tamsa, prievarta ir baimė. Prieš 30 metų Lietuva nusimetė prievartos pančius, stodama kartu su savo broliais latviais ir estais į Baltijos kelią ir pareikšdama pasauliui – mes jau laisvi, pirmiausia laisvi savo dvasia. Šiandien atėjo mūsų brolių baltarusių eilė ištarti brangų Laisvės vardą“, – sako prezidentas Gitanas Nausėda.

Pasak akciją organizuojančios „Laisvės TV“ komunikacijos vadovė Živilės Tiškevičiūtės, „Laisvės kelyje“ planuoja dalyvauti apie 50 tūkst. žmonių.

Ši akcija rengiama rugpjūčio 23 dieną, kaip ir Baltijos kelias, kai 1989 metų rugpjūčio 23-iąją į gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino susikibo daugiau kaip milijonas žmonių. Tuomet pasauliui buvo pasiųsta žinia apie Lietuvos, Latvijos ir Estijos siekį nutraukti sovietinę okupaciją ir atkurti nepriklausomybę.

Šiemetinis „Laisvės kelias“ drieksis 32 kilometrus – nuo Katedros aikštės Vilniuje iki pasienyje su Baltarusija esančių Medininkų.

Stovėti „Laisvės kelyje“ žada prezidentas Gitanas Nausėda, kadenciją baigę prezidentai Valdas Adamkus ir Dalia Grybauskaitė, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, diplomatai, kiti pareigūnai.

Koordinuoti akciją padės per pusšimtis savanorių, šaulių.

Pasak Ž. Tiškevičiūtės, dėl koronaviruso grėsmės akcijos dalyviai raginami dėvėti kaukes, pirštines.

„Laisvės kelio“ spalva yra balta, tad raginame žmones apsirengti baltais drabužiais ir pasiimti po simbolinę gėlę – kardelį. Raudoną arba baltą“, – teigė ji.

Katedros aikštėje į dangų bus pakeltas oro balionas su 15 metų tautine Baltarusijos vėliava.

„Dizaineris Robertas Kalinkinas pasiuvo 15 metrų ilgio tautinę Baltarusijos vėliavą. Ją planuojama pakelti oro balionu“, – sakė Ž. Tiškevičiūtė.

„Laisvės kelią“ organizuoja visuomenininko, žurnalisto Andriaus Tapino vadovaujama „Laisvės TV“, prisideda Lietuvos radijas ir televizija, kt.

Taip norima išreikšti palaikymą Baltarusijoje dėl suklastotų prezidento rinkimų protestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus „Laisvės kelio“ akcijai Medininkų pilies kieme rengiamas Baltarusijos palaikymo koncertas ir televizijos maratonas. Surinktos lėšos atiteks organizacijai „BY Help“, kuri nuo 2017 metų gina sužeistus, suimtus, persekiojamus baltarusius ir jų šeimas.

Lietuvos katalikų bažnyčia savo ruožtu sekmadienį kviečia visus geros valios žmones jungtis į bendrą maldą už baltarusių tautą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ot klounai:D)

Ot klounai:D) portretas
,,nusidrieks" ,,bus"..KAS BUS DAR REIKĖS PAŽIŪRĖTI. Naudojat šunėkai labai pigia išankstine propagandą katra greičiausiai apgaus tik visai nesidominčius. Nebebūt lietuviška žiniasklaida - tikrą tiesą užgniauš, nepatogius - eliminuos(išstums kuo toliau nuo viešumos), o visi tv ekranai, portalai ir spauda bus pilna sukurtos ,,didžiulės" minios vaizdų kur iš kelių šimtų vnt. bus padaryta tūkstančiai:D). Dar betrūksta kad nepalankias nuomones turinčius žurnaliugos užskūstu VSD - taigi vieša paslaptis kad pas jus korespondentais dirba ju stukačiai:D)

zviegia vatnykai

zviegia vatnykai portretas
, kaukia stribvaikiai, gavę paskutinį pliuxą per marmūzę :))) Dar turejo iki šios dienos prigožino šūkį: -"ne uz tokĘ lietuvele kovUOjom" , "nieks dabar nebeitu i kIAlią" .Aišku ,nei tada ejo vatnykai, stribvaikiai, nei dabar jų vaikai eina . Viduriuoja fufaikės, stebedamos iš po krūmo, kaip paskutinis saselyzmas eina veln iop :))))

???

??? portretas
Kas organizuoja ir finansuoja tą ''laisvės kelią''? Niekas nepasirašo, organizatoriai nežinomi. Gal ''Kauno diena''?
VISI KOMENTARAI 29
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių