Radvilų rūmų dailės muziejuje atidaroma skulptoriaus M. Navako kūrinių paroda

  • Teksto dydis:

Rugpjūčio 13 d., penktadienį, 18 val. Radvilų rūmų dailės muziejuje atidaroma naujausius Mindaugo Navako kūrinius pristatanti paroda „Kambariuose ir lauke“ (veiks iki spalio 31 d.).

Naujausius M. Navako 2016–2020 m. sukurtus ir autoriaus išeksponuotus kūrinius pristatanti paroda „Kambariuose ir lauke“ kontekstualiai sujungia vidinę ir išorinę Radvilų rūmų erdves. Rekonstruotoje istorinių Radvilų rūmų keturių kambarių ekspozicinėje erdvėje autorius pristato naujausius darbus, skulptūrinius objektus, sumontuotus iš degto, poliruoto, glazūruoto (auksu, mėliu) porceliano segmentų. Kurdamas masyvius istoristinio interjero objektus, autorius galynėjosi su ypatingu įnoringumu ir trapumu pasižyminčia medžiaga, dažniausiai naudojama prabangių indų servizų gamybai.

Siekdamas aktualizuoti istorinį Radvilų rūmų pastatą, jo prieigose, priešais akliną, tinkuotą plytų sieną, M. Navakas įkomponuoja vitališką, keturių granito blokų skulptūrinį objektą „Koja“ (2016), kuriantį dialogą su istorine aplinka bei ryškinantį muziejinę atnaujinto pastato paskirtį.

G. Grigėnaitės nuotr.

Parodoje atsiskleidžia autorių dominantis daugiasluoksnis skulptūrinio objekto santykis su jį supančia aplinka ir kultūra, atskleidžiant šiuose dialoguose glūdinčias metafizines grėsmes, egzistencinio nerimo ir nerimtumo kupiną ironiją.

Parodą lydės edukacinių užsiėmimų bei ekskursijų ir diskusijų programa.

M. Navakas (g. 1952) – Lietuvos skulptorius, nuo 1977 m. aktyviai dalyvaujantis parodose Lietuvoje ir užsienyje, ilgą laiką dėstė Vilniaus dailės akademijos Skulptūros katedroje. Be kitų parodų, menininko kūriniai buvo eksponuoti pirmojoje Kvangdžu bienalėje 1995 m., o 1999 m. jis pirmasis (kartu su menininke Egle Rakauskaite) atstovavo Lietuvai 48-oje Venecijos bienalėje, taip pat 2014 m. surengė retrospektyvą „Šlovė buvo ranka pasiekiama“ LNDM Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje.

1995 m. autoriui buvo įteikta Herdeno premija, 1999 m. skirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija bei 2004 m. Baltijos asamblėjos premija. M. Navako kūrinių yra Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje ir užsienio muziejuose, viešosiose erdvėse, privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių