Pasaulio mokslininkų dėmesio centre – Baltijos šalių kinas

 • Teksto dydis:

Net dvylikos šalių mokslininkai iš Kanados, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Danijos, Švedijos, Suomijos, Estijos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos susirinks Tarptautinėje Baltijos jūros regiono kino konferencijoje, Vilniuje, MO muziejuje.

Rugsėjo 19-20 d. vyksiančiame susitikime bus aptarti įvairūs bendradarbiavimo būdai ir jų įtaka šio regiono kino formavimuisi. Konferencija Lietuvoje organizuojama pirmą kartą, o ją surengti patikėta Lietuvos muzikos ir teatro akademijai bei Medijų edukacijos ir tyrimų centrui „Meno avilys“.

„Tai, jog Lietuvai patikėta organizuoti šį regione itin vertinamą renginį, rodo mūsų šalies kino tyrėjų, mokslinink(i)ų pripažinimą. Džiugu, jog į atvirą kvietimą dalyvauti konferencijoje atsišaukė ne tik gausi tarptautinė bendruomenė, bet ir svetur dirbantys Lietuvos mokslininkai“, – sako konferencijos rengėja ir pranešėja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė dr. Lina Kaminskaitė-Jančorienė.

Pasak jos, kinui skirtas renginys Lietuvoje vyks po ilgos penkių metų pertraukos. Pagrindinės konferencijos pranešėjos – dr. Anna Mrozevicz ir dr. Raisa Sidenova, dirbančios Danijos, Lenkijos ir Jungtinės karalystės universitetuose – skaitys pranešimus apie tai, kaip Šiaurės šalių kine ir televizijoje vaizduojama Rytų Europa, apie Baltijos šalių poetinio dokumentinio kino sampratos ištakas ir formavimąsi. Latvijos kino centro vadovė dr. Dita Rietuma pristatys kino koprodukcijos tarp Baltijos šalių perspektyvas ir rezultatus, Estijos kino archyvo vadovė Eva Naripea papasakos apie Estijos kino erdves.

Konferencijoje taip pat dalyvauja lietuvių mokslininkai ir menininkai: buvusi Yale'io (JAV) universiteto mokslo darbuotoja, Jenos Frydricho Šilerio universiteto vizituojanti mokslininkė bei vyresnioji LKTI mokslo darbuotoja prof. Violeta Davoliūtė, VU TSPMI profesorė Natalija Arlauskaitė, režisierius Audrius Stonys, kino kuratoriai ir tyrėjai Ilona Jurkonytė (Konkordijos universitetas, Kanada), Narius Kairys (VDA).

Estijos mokslininkų iniciatyva nuo 2014 m. rengiama Tarptautinė Baltijos jūros regiono kino konferencija vyksta kasmet su tikslu suburti kino, televizijos ir kitų judančių vaizdo formų tyrinėtojus, analizuojančius aplink Baltijos jūrą esančių šalių kino raidą, istoriją, pasidalinti naujausiais šių šalių tyrimais, populiarinti mažai žinomo regiono kino kultūras.

Konferencija organizuojama bendradarbiaujant kartu su tarptautiniu Vilniaus dokumentinių filmų festivaliu, kurio metu konferencijos dalyviai bus supažindinami su naujausiais Lietuvos dokumentinio kino kūriniais. Konferencijos kalba – anglų. Renginys atviras ir nemokamas.

Konferencijos programa – čia.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių