Naujasis Mažojo teatro sezonas – klasikos gerbėjams, jaunimui ir kūdikiams

 • Teksto dydis:

Kol įspūdžiais apie naujausią Rimo Tumino spektaklį "Edipas Kolone" gyvena Italija (Pompėja, Ravena), kol režisierius planuoja dar šiemet pastatyti "Faustą" Kinijoje, jo įkurtas Vilniaus mažasis teatras rengiasi jubiliejui – šį sezoną Vilniaus mažajam sukaks 30.

Trys žinomi režisieriai Kirilas Glušajevas, Aleksandras Špilevojus ir Gintarė Latvėnaitė naujausiais savo režisūriniais darbais atidarys naująjį sezoną ir bandys surasti raktą į trijų skirtingų teatro auditorijų širdis, pristatydami skirtingus kūrybos metodus: spektaklis "Aš nieko neatsimenu" atskleis klasikinio teksto interpretacijos galimybes, miuziklas mažiausiems teatro lankytojams "Manuliukai" bus kuriamas pasitelkiant pojūčių kalbą ir muziką. O "12 gramų į šiaurę" su gyvai kuriama ir atliekama technomuzika ir per repeticijas gimusiais tekstais kalbės su jaunimu apie meilės, saugumo ir ryšio tarp žmonių paieškas.

Pirmoji sezono premjera

Vilniaus mažasis teatras rugsėjo 20–21 d. kviečia į premjerą "Aš nieko neatsimenu" (pagal Arthurą Millerį). Tai trumpas vieno vakaro susitikimas, kai nieko reikšmingo neįvyksta, tačiau kasdieniai pokalbiai atveria praėjusio gyvenimo ilgesį, pasimetimą ir pastangas susikurti viltį. Šis spektaklis – tai subtili, dramatiška ir sykiu komiška žmonių santykių ir neišsipildžiusių jausmų studija.

"Kartu tai atsisveikinimas ir meilės teatrui prisipažinimas. Jis įkvėptas trapios aktoriaus sielos ir teatro, kuriame pasakojamos istorijos, teatro, kuriame jaučiama", – sakė režisierius K.Glušajevas. Pagrindinius vaidmenis režisierius pakvietė kurti aktorius G.Latvėnaitę ir Gediminą Girdvainį, kuris yra tapęs aktorinio meistriškumo ir atsakingo požiūrio į profesiją simboliu, pelnęs kritikų pripažinimą ir daugybės žiūrovų meilę.

A.Milleris (1915–2005) buvo ryški ir įtakinga XX a. teatro asmenybė. Visame pasaulyje ir Lietuvoje statytos ir tebestatomos jo pjesės "Visi mano sūnūs", "Komivojažieriaus mirtis", "Kaina", "Lemtingas išbandymas". Daugelis A.Millerio pjesių laikomos moderniomis tragedijomis. Išskirtinis jų bruožas – ryškūs, dramatiškų prieštaravimų kupini veikėjų charakteriai ir keliami esminiai klausimai, ką reiškia būti žmogumi.

Meilė, gyvybė ir mirtis

Šį sezoną žiūrovai turės galimybę pamatyti "12 gramų į šiaurę", naujausią šių metų "Auksinio scenos kryžiaus" laureato A.Špilevojaus darbą, sukurtą kartu su Vilniaus mažojo teatro aktoriais ir elektroninės muzikos grupe "Black Water".

Tai spektaklis apie meilės, saugumo ir ryšio tarp žmonių paieškas. Meilė, gyvybė ir mirtis – trys pagrindinės "12 gramų į šiaurę" temos, į kurias spektaklio kūrėjai pasiryžę pažvelgti nestereotipiškai.

"Šiuo spektakliu norėjau praverti suvokimo duris. Už jų yra labai daug meilės. Kiekvienas pjesės veikėjas turi savo meilės suvokimą. Bet ir mirties tema labai svarbi. Kaip išsaugoti meilę sau, žmonėms ir pasauliui akistatoje su mirties neišvengiamybe?" – klausė A.Špilevojus, spektaklyje vaidmenis patikėjęs aktoriams Indrei Patkauskaitei, Pauliui Markevičiui, Tomui Rinkūnui ir G.Latvėnaitei. Kiekviename spektaklyje žiūrovai klausys elektroninės muzikos grupės "Black Water" gyvai (čia ir dabar) kuriamos muzikos, kuri niekuomet nesikartos. "Tad tą patį spektaklį kelis kartus žiūrėsiantis žmogus išsineš vis kažką naujo, dar negirdėto. Tai bus įdomi patirtis visiems, ne tik mums", – sakė "Black Water" grupės atlikėjai.

Miuziklas kūdikiams

Žiemą pasitiksime su režisierės G.Latvėnaitės miuziklu kūdikiams "Manuliukai". "Manuliukas – toks minkštas, šiltas, švelnus, spalvotas, toks, kuriuo galima apsigobti, su kuriuo saugu ir ramu. Jis ne vienas, jie trys – Ma, Nu ir Liu. Kurgi jie galėtų gyventi? Kur jie galėtų megzti, kurti ir siųsti vaikams spalvotus sapnus?" – intrigavo G.Latvėnaitė, kurios premjera numatyta pirmąją žiemos dieną.

"Kai pradėjau galvoti apie šį spektaklį, visų pirma galvojau apie mamas – spektaklis pirmiausia reikalingas joms. Tai jos atsineš savo vaiką į teatrą, tai jos vėl taps mažomis mergaitėmis – įsileis į save pasaką ir stebuklą. Labai norėtųsi, kad po spektaklio mes visi, aktoriai ir žiūrovai, galėtume likti teatre, gal net išgerti arbatos, pabūti sukritę jaukiuose sėdmaišiuose, įsitaisę jaukiausiose teatro erdvėse kartu..." – sakė režisierė.

Muziką spektakliui kurti ji pakvietė Zitą Bružaitę, scenografiją – Antaną Dubrą, o vaidmenis kurs G.Latvėnaitė, Ilona Kvietkutė ir Božena Aleksandrovič.

Beje, šiemet teatras tęs edukacines programas – ekskursijas vaikams ir vyresnių klasių moksleiviams, į kurias jie kviečiami atvykti pasinaudojant Kultūros pasu.

Vilniaus veidai

Šį sezoną Vilniaus mažajame teatre atidaroma menininkės Aleksandros Jacovskytės fotografijų paroda "Vilniaus veidai".

"Vilnių visada mylėjau. Būdami studentais, atrasdavome nematytas Vilniaus vietas. Tai buvo didžiausia pramoga ir malonumas. Daug vėliau supratau, kad tai tapo mano ryšiu su pasauliu, su žmonėmis", – sakė scenografė, grafikė, fotografė A.Jacovskytė, šią parodą sudariusi iš 200 fotografijų (Vilniaus mažajame teatre bus eksponuojama tik dalis jų).

Nespalvotose fotografijose menininkė fiksavo veidus iš savo aplinkos – daugelis jų buvo ar vėliau tapo kultūros pasaulio dalimi. Anot autorės, jos fotografijose įamžinti žmonės yra natūralūs, nepozuojantys, reaguojantys ne į objektyvą, labiau į ją pačią. Fotografijose pamatysime ir Vilniaus mažojo teatro kūrėjų veidus – režisierių R.Tuminą, scenografą Adomą Jacovskį, kompozitorių Faustą Latėną, užfiksuotus per gastroles Italijoje.

Parodą "Vilniaus veidai" bus galima apžiūrėti Vilniaus mažajame teatre (Gedimino pr. 22), atnaujintame teatro fojė nuo rugsėjo 20 d.

R.Tumino "Lemtinga nata"

Pasiilgusieji naujausių režisieriaus R.Tumino darbų dar šiemet galės apsilankyti Maskvos J.Vachtangovo teatro gastrolėse – lapkričio pabaigoje Vilniuje bus rodomas R.Tumino spektaklis "Lemtinga nata" pagal šiuolaikinio prancūzų dramaturgo Didier Caron pjesę "Lemtinga nata".

Šio spektaklio premjera įvyko pernai – 2018 m. rugsėjį Maskvoje. Spektaklį kūrė iškilių Lietuvos kūrėjų komanda: režisierius R.Tuminas, scenografas A.Jacovskis bei kompozitorius F.Latėnas. Pagrindinius vaidmenis kuria garsūs Rusijos aktoriai: Aleksejus Guskovas ir Genadijus Chazanovas.

Pats režisierius R.Tuminas spektaklį įvardija kaip detektyvą, kuris būdingas šiuolaikinėms vakarų pjesėms, tačiau pastarasis turi išties gilią prasmę. "Mes stengiamės atverti dviejų sielų gyvenimo istoriją", – teigė R.Tuminas. "Lemtinga nata" – įtempta ir jaudinanti kelionė į žmogaus prisiminimų ir nuodėmių gelmes jau lapkričio 27, 28, 29 d. Vilniuje "Compensa" koncertų salėje.

Kaip ir kasmet prieš Naujuosius R.Tumino gerbėjai gali pamatyti legendinį "Maskaradą". Šiemet jis numatytas gruodžio 3-iąją Klaipėdoje Žvejų rūmuose. Nepraleiskite progos dalyvauti tikroje teatro šventėje, kurią Vilniaus mažojo teatro aktoriai šiemet surengs uostamiestyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių