M. Sargsyano filmo „Tvano nebus“ premjeroje ovacijomis sutiktas V. Masalskis

 • Teksto dydis:

Antradienio vakarą kino centre „Forum Cinemas Vingis“ pirmiesiems Lietuvos žiūrovams ir filmo kūrybinei grupei buvo pristatytas kompanijos „Tremora“ prodiusuotas pirmasis režisieriaus Marato Sargsyano vaidybinis ilgametražis filmas „Tvano nebus“. Į premjerą atvyko ir Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Kino teatruose filmas bus pradėtas rodyti nuo penktadienio.

Pasaulinė filmo „Tvano nebus“ premjera įvyko 2020-aisiais, tarptautiniame Venecijos kino festivalyje, filmą pamatė ir vertino JAV Santa Barbaros, Stambulo, Jerevano, Talino „Juodųjų naktų“, Transilvanijos, Taivano tarptautinių kino festivalių žiūrovai ir kritikai.

„Mūsų filmas yra apie tai, kad mes, kaip ir mano personažas Pulkininkas, esame pavargę nuo karo, nuo tiesos ir melo, nuo kvazirealybės, nuo informacijos, kurioje klaidžiojame. Šis filmas – tai istorija apie mūsų realybę, apie tai, kaip dabar gyvename“, – prieš prasidedant filmui kino salėje kalbėjo pagrindinio vaidmens atlikėjas, aktorius Valentinas Masalskis.

„Valentinas yra nuostabus!” – Lietuvos teatro ir kino legendai gerų žodžių negailėjo filmo režisierius M. Sargsyanas, premjeros vakare prisipažinęs, kad ir V. Masalskis, ir visa filmo komanda tapo jo mokytojais.

Filmo kūrimo darbai prasidėjo dar 2015 metais, kai M. Sargsyanas pradėjo rašyti šio filmo scenarijų, į kurį sudėjo savo karo patirčių mozaiką. 2018 metais nufilmuotas „Tvano nebus” savo pasaulinės premjeros datos Venecijos kino festivalyje sulaukė tik 2020-aisiais. Užtruko dar dvejus metus, kad filmas pasiektų Lietuvos kino žiūrovus. „Kas žino, jei filmą būtume rodę 2020-aisiais, jis gal nebūtų toks aktualus, – sakė filmo režisierius. – Tada mes išgyvenome pandemiją, o dabar – karą Ukrainoje. Labai gaila, kad filmas pataikė į dešimtuką“.

„Tvano nebus“ vaizduojamas karo anropologija persunktas pasaulis taip artimas tam, kuriame gyvename šiandien. Nėra svarbu, nei kur vyksta filmo veiksmas, nei kas su kuo kariauja. „Kadangi filmavome Lietuvoje, galima numanyti, kad čia ir vyksta filmo veiksmas, rodos, Antrasis pasaulinis dar nesibaigęs... Ir vis dėlto, sugriuvę namai kino ekrane labai panašūs į tuos, kuriuos mes matome Ukrainoje“, – sakė filmo režisierius.

M. Sargsyano filmo centre – senstelėjęs, pavargęs Pulkininkas, kurį talentingai vaidina V. Masalskis. Pulkininkui reikia parodyti savo gebėjimus. Jis ne kartą pagal užsakymą arba įsakymą sukėlė karą skirtingose šalyse, tačiau dabar, kai karas vyksta jo šalyje, pulkininkas nebenori kariauti, jis norėtų garbingai išeiti ir likti didvyriu ateities kartoms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
....turint omenyje skirtingas politikos kryptis ----yra tikslu naudoti zodi "skirtingos" valstybes.......... Bet !! negailestingas LAIKAS ! ...neatpazinau aktoriu V.Masalski.....

Gerb. Redakcijai

Gerb. Redakcijai portretas
skirtingose šalyse → ĮVAIRIOSE šalyse. Vienodų šalių tiesiog nėra, todėl nelogiška vartoti čia žodį ,,skirtingose".
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių