Festivalis „Midsummer Vilnius“ 2021 žiūrovams ruošia kasdienybę pakeisiančią patirtį

 • Teksto dydis:

Liepos 12-23 dienomis jau šeštą kartą vienoje ypatingiausių Vilniaus vietų – Valdovų rūmų Didžiajame kieme – vyks festivalis miesto širdžiai „Midsummer Vilnius“ 2021, vilniečiams ir miesto svečiams dovanosiantis su niekuo nesumaišomą šventiškumo jausmą, kartu su netikėtais muzikiniais projektais, populiariausiais atlikėjais ir ilgai lauktomis premjeromis padėsiantis pakilti virš kasdienybės bei priminsiantis muzikos ir kitų scenos menų teikiamą džiaugsmą.

Sulėtėjusios kasdienybės fone, ieškodami įkvėpimų, naujų arba užmirštų potyrių ir peno vaizduotei, nedrąsiai atveriame duris išsiilgtai kultūrai, miestui bei žmonėms. Kol kiekvienas palengva iš naujo prisijaukina gyvo, beekranio laisvalaikio džiugesį, festivalis „Midsummer Vilnius“ 2021 savo žiūrovams ruošia kasdienybę pakeisiančią patirtį.

Pasak „Midsummer Vilnius“ vadovo Valdo Petreikio, po ilgos žiemos visada ateina vasara, kuri atneša šviesos, šilumos ir lengvumo nuojautą. „Festivalis ir šiais metais savo garsais, vaizdais bei atmosfera žada nepakartojamus vakarus. Tikiu, jog šią liepą mūsų scenoje pasirodysiantys atlikėjai ištesės šį pažadą su kaupu. „Midsummer Vilnius“ 2021 ne tik kvies susitikti su tuo, kas gerai pažįstama ir mylima, bet ir dovanos visiškai naujas patirtis. Labai laukiu šiltų susitikimų Valdovų rūmų Didžiajame kieme“, – pasakoja jis.

Festivalis „Midsummer Vilnius“/T. Stuko nuotr.

Džiuginantys susitikimai, netikėti sprendimai, kintanti festivalio emocija, kai kiekvienas pasirodymas sukuria išskirtinę atmosferą, jungiančią meną ir muziką. Visa tai sustiprina ir palaipsniui iki festivalio atsiskleisiantis vizualinis sprendimas, simbolizuojantis harmoningą kaitą tarp skirtingų festivalio pasirodymų ir suteikiantis aliuziją į neatsiejamos festivalio dalies – ypatingą atmosferą kuriančių Valdovų rūmų arkų kontūrus.

„Festivalis kasmet, o ypač šiemet, tarsi pavasario versmė po pandeminės žiemos grąžina gyvybę į Valdovų rūmų Didįjį kiemą. Kaip žinome, paprastai mažiau derlingą sezoną dažniausiai keičia gausa, todėl smagu, kad šią vasarą sostinės širdyje ir klausytojų, žiūrovų širdyse muzika skleisis labai ryškiais, įvairios muzikos žiedais. Po priverstinės pertraukos tai teikia dar daugiau džiaugsmo bei vilties ir dovanoja dar daugiau įkvėpimo“, – sako dr. Vydas Dolinskas, Valdovų rūmų muziejaus direktorius.

Festivalis „Midsummer Vilnius“/T. Stuko nuotr.

Šių metų programoje, kuri bus atskleista birželio 1-ą dieną, festivalio lankytojai galės išgirsti grupę, apie kurią pastaruoju metu buvo kalbama daugiausiai, atlikėjus, kurių kartu jau kurį laiką nematėme ant scenos, klasikinės muzikos gerbėjams puikiai pažįstamus balsus bei teatro scenos atstovus.

Festivalio turinio vadovė Raminta Masiulytė sako, kad šiemet, kaip ir kiekvienais metais, kuriant festivalio programą, buvo vadovaujamasi trimis kriterijais: pasirodymo kokybe, netikėtumo akimirka bei įvairove – kiekvienas lankytojas programoje galės rasti jam artimą pasirodymą. „Mūsų scenoje įvyks keli naujų albumų pristatymai, ilgai laukta spektaklio premjera. Džiaugiuosi, kad atlikėjai noriai lipa iš komforto zonos ir bando naujas bendradarbiavimo formas. Mums visuomet svarbus pokytis ir naujos patirtys, o šių metų programoje jų netrūks“, – atskleidžia R. Masiulytė.

Festivalis „Midsummer Vilnius“/T. Stuko nuotr.

Organizatoriai festivalio metu stengsis ne tik sukurti ypatingą šventę savo žiūrovams, bet ir sieks užtikrinti maksimalų lankytojų saugumą. Renginio metu bus laikomasi visų tuo metu galiosiančių Pasaulinės sveikatos organizacijos ir valstybės institucijų rekomendacijų. Kaip ir kasmet, visas naujienas ir aktualiausią informaciją pirmieji sužinos „Midsummer Vilnius“ naujienlaiškio prenumeratoriai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė.

Nuomonė. portretas
Matyt nebemoka tie mokslinčiai lietuviškai rašyti.Juk į universitetus kviečia ir trejegtukininkus.Kur mūsų lietuvių kalbos atstovai kurie įma algas ir leidžia naikinti Lietuvių kalbą?

Jonas

Jonas portretas
Galima lietuviškai?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių