Įvyko filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ premjera: atvyko ir I. Šimonytė

 • Teksto dydis:

Vakar įvyko režisieriaus Sergejaus Loznicos filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ nacionalinė premjera. Raudonuoju kilimu į kviestinę premjerą žengė: pirmasis atkurtos Nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, profesorius Vytautas Landsbergis, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarai, užsienio šalių ambasadoriai, garsūs kultūros ir visuomenės veikėjai. Specialiai į S. Loznicos premjerą iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvyko „Laisvosios Europos radijo“ prezidentas Jamie Fly.

„Labai džiaugiuosi pagaliau galėdamas premjerą surengti filmo gimtinėje, – taip režisierius S. Loznica pradėjo savo filmo pristatymą, – Man atrodo, kad filmo tema ypatingai svarbi šiais laikais. Labai norėčiau, kad jį pamatytų visi lietuviai. O aš pasistengsiu, kad jį pamatytų likęs pasaulis.“

Filmas „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ jau yra pakviestas rodyti 16 pasaulio šalių. Tarptautiniame kino festivalyje IDFA filmas buvo apdovanotas pagrindiniu prizu ir prizu už geriausią montažą.

D. Dagienės nuotr.

Filmas žiūrovus nukelia į Lietuvai be galo svarbų laikotarpį – 1988–1993 metus. Žvilgsniu iš šalies žinomas pasaulyje režisierius dekonstruoja to meto įvykius, padedamas profesoriaus V. Landsbergio.

„Lietuviams, man atrodo, tai bus skausminga, bet labai svarbi kelionė atgal į savo praeitį. Kartais reikia distancijos, kad galėtum apmąstyti ir įvertinti įvykius, kurie padarė esminius pokyčius lietuvių tautos likime ir darė įtaką Tarybų Sąjungos žlugimui. O šiandien tie įvykiai ir priimti politiniai sprendimai gali įkvėpti dar vis už laisvę kovojančias tautas. Suteikti joms drąsos“, – sako S. Loznica.

Anot premjeroje dalyvavusio vieno iš Lietuvos Sąjūdžio iniciatorių, architekto Algirdo Kaušpėdo, kiekvienas lietuvis turi žinoti savo istoriją: „Daug jaunų žmonių nežino kaip buvo iš tiesų. Šis filmas, tai savotiška gyva istorija. Gyvas liudijimas. Režisierius labai nuoširdžiai ir nešališkai atskleidžia tą mūsų istorijos laikotarpį, kuris verčia permąstyti, kad, mes lietuviai, vis dėl to esame tie laisvės angelai nešę laisvės misiją pasauliui. Juk mes sugriovėme Sovietų Sąjungą. Man labai patiko, kad pagrindinis veikėjas filme – Lietuvos tauta. Lietuviai.“

D. Dagienės nuotr.

Pasak Ministrės Pirmininkės I. Šimonytės, tai ne pirmas režisieriaus S. Loznicos filmas, kuris jai patikęs: „Tačiau šis filmas, matyt, bus artimiausias, nes jame papasakota istorija, kurią atsimenu ne tik iš pasakojimų. Nors tai buvo mano paauglystės metai ir daugelį tų įvykių teko stebėti dar nesuprantant nei grėsmės, nei rizikos, nei atsakomybės, kuri gulėjo ant tuometinių vadovų pečių. Tą aš supratau tik gerokai vėliau. Filme profesorius V. Landsbergis su ramia šypsena pasakoja apie įvykius, kurie buvo tikrai labai sudėtingi, pasakoja apie stebuklą, kuris įvyko.“

Filmas „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ Lietuvos kino teatrų žiūrovams bus pradėtas rodyti nuo sausio 13 dienos.NAUJAUSI KOMENTARAI

o'Žys \\\\\.../////

o'Žys \\\\\...///// portretas
Visas š""elitas" susirinko ir tas apsišukėkis jau ir su lazda.Jis gal tikrai tiki,kad sugriovė TSRS.Nes ir normaliam žmogui 1000 kartų pakartok kad durnas ir patikės,kad durnas.Tas nutiko ir su AtA L.Brežnevu,patikėjo savo "protu" ir nepakeičiamumu.

newmore

newmore portretas
Landsbergis nebuvo vienas, kai griovė "blogio imperiją". Su juo buvo visas Atkuriamasis Seimas, Sąjūdžio žmonės. Tie nuopelnai ne tik Landsbergiui skirtini. Dabar gi jis visai nutolo nuo savo ankstesnės politikos - vienyti Lietuvą kovai su "blogio imperija". Iš tikrųjų dabar tai yra Rusija. Gina gėjus, daro kitas nesąmones, kas lietuvių tautai pragaištinga. Apskritai, atrodo, kad gyvename Šiaurės Korėjoje - senelis - anūkas, tik sūnaus betrūksta valdžios grandinėje.

Kunigas

Kunigas portretas
Ožys trokšta garbės
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių