Paroda „Vaikų šalis“: nuo žaislų ligoninės iki knygų vežimėlyje

Kojinyčių konkursas, knygos iš vežimėlio, žaislų gydymo kursai ir dar daug įdomybių pasitiko tūkstančius mažų ir didelių „Vaikų šalies“ parodos lankytojų. Parodos dalyviai tradiciškai įsikūrė parodų centre „Litexpo“.

Ko gero labiausiai lankytojams į akis krito 8-ojo dešimtmečio vokiečių gamybos „Zekiwa“ firmos vežimėlis su knygute vaikams „Triušiukų abėcėlė“. Knygos autoriai – sutuoktinių pora fotografas ir dizaineris Paulius Mudėnas ir žurnalistė Juventa Mūdienienė. Drauge parodoje dalyvavo ir jų atžala – dukrelė Ugnė. Jie vieninteliai parodoje tapo dalyviais be pastovios vietos.

„Tik prieš kelias dienas pasirodė mūsų knygelė ir jau buvo per vėlu pildyti paraišką dėl vietos. Prisiminėme, kad kaime yra žmonos vaikystės vežimėlis, kuriame ji pati užaugo. Nusprendėme, kad jis ir taps mūsų stendu“, – portalui 1kaunodiena.lt pasakojo P.Mūdėnas.

Naktį prieš parodą sutuoktiniai sėdo į automobilį ir nuvyko į kaimą, esantį Radviliškio rajone. „Važiavome per 200 km į vieną pusę. Buvo tamsu, rūkas, nieko nesimatė, bet mes sėkmingai suvažinėjome ir grįžome“, – džiaugėsi J.Mūdėnienė.

Mažyliai ir jų tėveliai būriavosi prie scenos pirmajame aukšte, kur vyko konkursai ir vaikiškų madų šou. Antrajame aukšte tuo pat metu buvo galima pasiklausyti paskaitų apie modernų ugdymą ir motyvacijos svarbą. Paskaitas skaitė ir didžiausio privačių ikimokyklinio ugdymo įstaigų tinklo Lietuvoje vadovė Austėja Landsbergienė.

Tradiciškai parodoje buvo galima ne tik pasikonsultuoti, bet ir įsigyti su nuolaida pačių įvairiausių vaikams reikalingų prekių nuo seilinukų iki automobilių kėdučių ir lovyčių.

Nemažai lankytojų sulaukė ir tradiciniai „Vaikų šalies“ dalyviai – „Žaislų ligoninė“. Jos organizatoriai – busimieji medikai, jie parodoje dalyvauja norėdami parodyti vaikams, kad vizitas pas gydytoją gali būti ne tik gąsdinantis, bet netgi labai malonus. Tuo tikslo vedini, jie aiškino vaikams vizitų pas gydytojus svarbą, rodė, kaip ir nuo ko yra gydomi pacientai.

Vaikai ir patys galėjo tapti gydytojais bei pagydyti jų pačių įvardytą žaislo ligą. Vaikus gydyti mokantys Gediminas ir Gabrielė juokavo, kad dažniausiai žaislams „skaudėjo pilvuką“.

Tačiau buvo ir tokių vaikų, kurie atsakymai labai nustebino būsimuosius medikus. „Vienas maždaug dešimties metų vaikas parodė, kur yra skydliaukė, papasakojo apie limfmazgius. Ne kiekvienas suaugęs žmogus tai žino“, – stebėjosi Gediminas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių