Automobilių detalių vagystės: kas labiausiai kenčia nuo ilgapirščių?

 • Teksto dydis:

Automobilių detalių vagysčių Lietuvoje nuosekliai mažėja, tačiau vagių padaroma žala auga. Draudikai skaičiuoja, kad taip yra dėl didėjančio modernesnių automobilių, kuriuose montuojama daugiau įvairios įrangos – neretai, ganėtinai brangios arba turinčios aukštą vertę antrinėje rinkoje, skaičiaus. Policijos pareigūnai perspėja – saugoti savo transporto priemones visų pirma turi patys jų savininkai.

Greitai reaguoja

Į rinkos poreikius greitai sureaguoja vagys, rinkdamiesi vis brangiau kainuojančias detales ir sistemas, tačiau populiariausi nusikaltėlių dėmesio objektai išlieka tie patys jau daugybę metų: veidrodėliai, priekiniai žibintai ir multimedijos sistemos.

Naujesniuose automobiliuose vagis masina ir parkavimo sistemos bei oro pagalvės. Vagis labiausiai traukia vidutinio amžiaus populiariausių brangesnių markių automobiliai, kurių detalės turi didesnę paklausą antrinėje rinkoje. Ši taisyklė pasikeičia tik kalbant apie naujas transporto priemones, kurių detalių poreikis antrinėje rinkoje dar nebūna susiformavęs, tad vagių dėmesio jos dažniausiai sulaukia dėl kitų veiksnių – nepriežiūros ar specialių užsakymų.

Remiantis Policijos registruojamų įvykių registro duomenimis, fiksuojant pranešimus apie vagystes iš arba nuo transporto priemonių taip pat dažnai minimi ir akumuliatoriai bei degalai.

Populiariausi nusikaltėlių dėmesio objektai išlieka tie patys jau daugybę metų: veidrodėliai, priekiniai žibintai ir multimedijos sistemos.

Didmiesčių bėda

Veidrodėliai ir žibintai vagiami iš skirtingų amžiaus grupių automobilių: nuo naujausių iki senesnių. Nuo senesnių nei dešimties metų automobilių dažnai dingsta ir grotelės, o naujesniuose modeliuose vagis labiau masina multimedijos, vairai ir oro pagalvės. Iš pačių naujausių transporto priemonių vagiamos ir parkavimo sistemos.

Policijos departamentas atkreipia dėmesį, kad pagrindinis nusikaltėlių siekis vykdant tokias vagystes yra kaip galima didesnė nauda ir kuo mažiau sąnaudų bei rizikos šiai naudai pasiekti. Todėl dažniausiai vagys renkasi menkiau prižiūrimus automobilius ir tas jų detales, kurios turi didžiausią paklausą rinkoje. Dažniausiai automobiliai apvagiami didžiuosiuose šalies miestuose, nes ten ir jų pasirinkimas gausiausias.

Skaičiuoja nuostolius

Tarp naujausių, pagamintų 2019 m. ar 2018 m., automobilių nuo ilgapirščių dažniausiai nukenčia miesto visureigių "Volkswagen Tiguan", "Audi Q7" ir "Volvo XC60" savininkai. Tarp 2016–2017 m. pagamintų modelių vagis labiausiai masina prabangesnių "Audi A4", "Audi Q7" bei "Lexus RX450h" automobilių detalės.

Įžengus į senesnių, 2009–2014 m. gamybos, automobilių kategoriją, pasirinkimas vagims išauga ir dažniausiai nukenčiančių automobilių sąrašas taip pat išsiplečia: čia išsiskiria "Volkswagen Passat", 3-ios ir 5-os serijos BMW, taip pat "BMW X5", "BMW X3", "Mercedes-Benz GLK", "Audi A6" automobiliai. Nagrinėjant senesnių nei dešimties metų modelių statistiką, dažniausiai minimi "Lexus RX400h", "BMW X5", "Toyota Avensis" pavadinimai.

Kurių markių automobiliai labiau masina vagis, priklauso nuo įvairių aplinkybių: nuo galimybės nesunkiai ir mažiau rizikuojant apvogti, nuo poreikių juodojoje rinkoje ar nusikaltėlių užsakymų kaimyninėse šalyse, taip pat nuo detalių paklausos tradicinėje antrinėje rinkoje.

Pernai vidutinė draudimo išmoka dėl vagystės iš automobilių, pagamintų 2009–2019 m., siekė 2 168 eurus. Palyginkime: vidutinė išmoka dėl vagystės iš senesnių nei dešimties metų transporto priemonių vidutiniškai sudarė 959 eurus.

Policija pataria

Policijos departamento pareigūnai pataria patiems vairuotojams nerizikuoti, o būti atsargesniems ir imtis apsaugos priemonių. Pačios paprasčiausios ir efektyviausios jų – pateikiamuose patarimuose.

Pasirūpinkite, kad jūsų automobilyje būtų įrengtos papildomos apsaugos priemonės.

Pastatę automobilį, visuomet patikrinkite, ar veikia apsaugos sistema. Jei apsaugos sistema nereaguoja į jūsų siųstuvo komandas arba reaguoja chaotiškai ar vėluodama, nepalikite toje vietoje savo automobilio be priežiūros.

Niekada nepalikite atrakintų durų ar atidarytų langų ir stoglangių, net jeigu išeinate trumpam.

Jei laikote automobilį kieme, statykite jį gerai apšviestame plote, arčiau savo buto langų, įsitikinkite, kad jį užrakinote, uždarėte langus ir stoglangį. Net palikdami automobilį savo garaže, spynoje nepalikite variklio paleidimo raktelių, įjunkite apsaugos signalizaciją. Nepamirškite užrakinti garažo.

Nepalikite savo asmeninių, net ir nevertingų, daiktų automobilyje. Vagis negali žinoti, kad jūsų rankinėje ar švarko kišenėje nėra nieko vertingo. Jis laušis į automobilį. O jeigu vis dėlto paliekate, paslėpkite taip, kad nebūtų akivaizdžiai matyti.

Policijos įstaigose pažymėkite automobilyje esančią muzikinę įrangą. Jeigu ji išimama, išlipdamas iš automobilio pasiimkite kartu su savimi.

Pasikalbėkite su kaimynais saugumo tema. Paprašykite, kad pamatę ką nors įtartinai vaikščiojantį apie jūsų automobilį, iš karto paskambintų jums arba į policijos įstaigą.

Vairuodami automobilį, nepasikliaukite jus stabdančiais asmenimis. Jei kas nors atsitiko kelyje, neatidarykite lango ir neišlipkite iš automobilio, kol neįsitikinsite, kokia iš tiesų situacija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vagių nesugauna bet statistika iš lubu gera

Vagių nesugauna bet statistika iš lubu gera portretas
Buvo nesenai ataskaita policijos už 2019,tai nesuprantu iš kur ta nereali statistika, kai vagysčių nieko neištiria ? Klaipėdoje jau keli metai vagys nebaudžiami

Anonimas

Anonimas portretas
Nusipirkit citroeną ir būsit dėl vagysčių ramūs. Aš taip ir padariau.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių