Vienas didžiausių verslo įsigijimo sandorių Lietuvos istorijoje: „Kauno grūdai“ turi naują vadovą

 • Teksto dydis:

Žemės ūkio investicijų bendrovei „Linas Agro Group“ įsigijus kontrolinius akcijų paketus „KG Group“ priklausančiose ir susijusiose įmonėse, „Kauno grūdams“ nuo pirmadienio vadovaus iki šiol „Linas Agro Group“ valdybo pirmininko pavaduotoju dirbęs Andrius Pranckevičius. Jis pakeis iki šiol įmonei vadovavusį Tautvydą Barštį.

„Po šio sandorio, faktiškai sugrįžtu į Lietuvą, nes pastaruosius šešerius metus daugiau dirbau Latvijoje, kur rūpinausi Grupės paukštininkystės įmonių veikla. Man patikėtos naujos pareigos vienoje pagrindinių įsigytų įmonių. Nuo šios dienos, pasikeitus akcininkams, pradedu eiti generalinio direktoriaus pareigas „Kauno Grūduose“. Kartu su šioje įmonėje ir kitose įsigytose bendrovėse dirbančiomis komandomis tęsime visas lig šiol vykdomas veiklas, visose šalyse“, – pažymėjo A.Pranckevičius.

Pasikeitus akcininkams, pagrindinėse įsigytose įmonėse – „Kauno Grūdai“, „Kaišiadorių paukštynas“, „Vilniaus paukštynas“ – planuojama tik keletas nedidelių pasikeitimų – keisis valdybos, kurių sudėtyje buvo ir buvusių akcininkų. „Kauno Grūdų“ vykdomojo direktoriaus pareigas toliau vykdys Remigijus Veikalas. Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynams vadovauti lieka dabartinis generalinis direktorius Darius Gudačiauskas.

„Šie nedideli pokyčiai yra būtini, kad galėtume įgyvendinti planuojamus įmonių veiklos, gamybos sinergijos planus paukštininkystės ir grūdų verslo segmentuose bei užtikrinti verslo funkcijas, apimančias keletą šalių. Neplanuojame drastiškų pokyčių, tokių kaip įmonių uždarymas ar kai kurių veiklų nutraukimas. Dabar pagrindinis mūsų tikslas – kad abi grupės susijungtų tarsi dvi upės ir kaip stipri, inovatyvi, konkurencinga korporacija pasiektų su savo produkcija Baltijos jūros šalių rinkas“, – sakė A.Pranckevičius.

Neplanuojame drastiškų pokyčių, tokių kaip įmonių uždarymas ar kai kurių veiklų nutraukimas.

A.Pranckevičius bendrovėje „Linas Agro Group“ dirba nuo 2005 metų. Nuo 2009 m. jis eina „Linas Agro Group“ generalinio direktoriaus pavaduotojo ir valdybos pirmininko pavaduotojo pareigas, yra keturių Latvijoje veikiančių paukštininkystės įmonių vadovas, kuruoja veiklą „Linas Agro Group“ valdomose žemės ūkio bendrovėse, yra bendrovės „AB „Ignitis grupė“ stebėtojų tarybos narys. A. Pranckevičius yra įgijęs verslo administravimo ir vadybos bakalauro ir marketingo vadybos magistro laipsnius Kauno technologijos universitete bei baigęs Harvardo verslo mokyklos lyderystės mokslų programą.

Liepos 15 d. „Linas Agro Group“ užbaigė vieną didžiausių verslo įsigijimo sandorių Lietuvos istorijoje. Maisto ir žemės ūkio gamybos ir prekybos bendrovė įsigijo „Kauno Grūdų“, „Kaišiadorių paukštyno“, AB „Vilniaus paukštyno“ ir su jomis susijusiose bendrovėse, kartu veikiančiose kaip „KG Group“, kontrolinius akcijų paketus.

„Linas Agro Group“ nuotr.

Šiuo sandoriu „Linas Agro Group“ iš viso įsigijo kontrolinius akcijų paketus 34 įmonėse, veikiančiose paukštininkystės, grūdų, pašarų ir premiksų gamybos, veterinarijos preparatų prekybos srityse. Įmonės yra registruotos ir veiklą vykdo Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Rusijoje ir Nyderlanduose.

Po šio įsigijimo sandorio „Linas Agro Group“ Baltijos šalių regione tampa vertikaliai integruota žemės ūkio ir maisto gamybos įmonių grupe, vykdančia veiklą visoje gamybos grandinėje ir gaminančia produktus nuo lauko iki stalo. Grupės prognozuojamos metinės pajamos gali siekti apie 1,3 mlrd. eurų, o EBITDA – apie 50–60 mln. eurų. Darbuotojų skaičius išaugs nuo 2,1 tūkst. iki 6 tūkst.. Po sandorio „Linas Agro Group“ valdys 76 įmones.NAUJAUSI KOMENTARAI

tukas

tukas portretas
Na kaip tokį biznį pražiopsojo Matijošaitis ir kur įdarbins savo sūnus INFARKTAS

kai

kai portretas
krautuvėse lenkų vištos įveikė lietuviškas, tai grūdų ir paukštynų kaina, atsižvelgiant į kasdienius nuostolius, tikriausiai nebuvo pernelyg aukšta?

Tai kur dabar

Tai kur dabar portretas
Barstys?
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių