„Vičiūnų grupės“ į Ukrainą eksportuojamos jūros gėrybės užterštos kadmiu

  • Teksto dydis:

Į Ukrainą eksportuojamoje „Vičiūnų grupės“ produkcijoje rastas Europos Sąjungoje (ES) leistiną normą viršijantis kadmio kiekis, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Anot VMVT, sausio 8-ąją grupės bendrovė „Plungės kooperatinė prekyba“ į Ukrainą iš Lietuvos eksportavo 22 tonas Kinijos gamintojo „Zejiang Zhoufu food Co.“ jūros gėrybių mišinių. Tarnybos specialistai iš šios siuntos paėmė mėginius sunkiųjų metalų nustatymui.

„Laboratorinių tyrimų rezultatai parodė, kad siuntoje kadmio kiekis produkte viršija leistinas normas nustatytas Europos Komisijos reglamente“, – teigiama VMVT komentare BNS.

Anot jo, dalis siuntos – 7,9 tonos – jau išvežta į Ukrainos įmonę „Viciunai-Ukraina“, todėl tyrimų rezultatais tarnyba  pasidalijo su Ukrainos valstybinės maisto saugos ir vartotojų apsaugos tarnyba, apie tai informuota ir Komisija.

Kaip nurodo Ukrainos tarnyba, platintojai raginami išimti šiuos produktus iš apyvartos, apie tai įspėti vartotojai.

Nurodoma, kad leidžiama kadmio norma viršijama 0,4–2,65 mikrogramo kilograme.

VMVT teigimu, likusi dalis siuntos šiuo metu laikoma sandėliuose Lietuvoje, jos tiekimas į rinką ribojamas. Nesaugi siunta gali būti grąžinta į kilmės šalį, sunaikinta arba išvežta į kitą šalį, kurios reikalavimus atitinka, tačiau tik gavus jos institucijų sutikimą.

Pirmasis apie tai pranešė portalas vz.lt.

„Vičiūnų grupė“:  į Ukrainą siųstos užterštos prekės nebuvo realizuotos

„Vičiūnų grupė“ teigia, kad į Ukrainą jos bendrovės siųstomis kadmio normą viršijančiomis jūros gėrybėmis dar nebuvo prekiaujama, o produkciją gamino ne grupės įmonės.

„Šiuo metu, bet kokia veikla susijusi su kroviniu yra sustabdyta. Rinkoje produktas nebuvo realizuotas“, – teigiama grupės pirmadienį išplatintame pranešime.

Anot grupės, į Ukrainą eksportuotas krovinys buvo ne su „Vičiūnų grupės“ fabrikuose gaminama produkcija, o Kinijoje esančio gamintojo prekėmis, skirtomis Ukrainos rinkai.

„Vičiūnų grupės“ teigimu, Lietuvos teritoriją krovinys paliko teisėtai ir iki jo išsiuntimo darbuotojai nebuvo informuoti apie produkto kokybines neatitiktis.

Grupė nurodė, kad šiuo metu krovinyje esantys produktai yra papildomai tikrinami Ukrainos Veterinarinės tarnybos.

„Jeigu tyrimų rezultatai rodys kokybines neatitiktis, krovinys bus iškart utilizuotas“, – rašoma pranešime.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
ir du0rniam aisku kad tai melas sugalvokit ka nors itikinamo

Stebėtojas

Stebėtojas portretas
Geriausia vaikučiams koncervapedai nulaižo.

Stebėtojas

Stebėtojas portretas
išvada akivaizdi : vatnykai, nekenčiantys Lietuvos ir Ukrainos, kasdien uoliai nulaižo MatJošaikai. T.y. Kauno jedinstvenikus remia jedinaja rosija troliai.
VISI KOMENTARAI 81

Galerijos

Daugiau straipsnių