Trumposios tiekimo grandinės: tiesiai nuo augintojo iki vartotojo stalo

 • Teksto dydis:

Ekologinės problemos visame pasaulyje yra itin aktualios. Dėl to vis svarbiau tampa auginti ir gaminti maisto produktus, atsižvelgiant į ekologinius principus ir reikalavimus. Tokiu būdu apsaugoma ne tik žmogaus sveikata, bet ir gamta. Tad ūkininkai vis dažniau renkasi trumpųjų tiekimo grandinių principą. Puikus to pavyzdys – Prienų rajone ūkininkaujantis ir ekologišką ūkį bei kepyklą „Du Medu“ turintis Vytautas Račickas.

Užtikrina šviežumą

Trumposios tiekimo grandinės kaip galima daugiau sutrumpina natūralių, ekologiškų ir sveikesnių produktų kelią nuo ūkio iki vartotojo stalo. Tokiu būdu yra išvengiama bet kokio papildomo apdorojimo, kuris būna reikalingas dėl ilgo transportavimo. Todėl yra užtikrinamas produktų šviežumas.

„Duonai pati svarbiausia savybė yra šviežumas. Todėl siekiant, kad ji kuo greičiau pakliūtų vartotojui ant stalo, savo produkciją realizuojame trumpųjų tiekimo grandinių metu. Taip užtikriname, kad duonelė ant žmogaus stalo būtų patiekiama labai greitai ir ji išlieka šviežia“, – akcentuoja „Du Medu“ kepyklos vadovas.

Tiesioginis ryšys su vartotojais

Trumposios tiekimo grandinės ir tokiu principu atidarytos parduotuvės – puikus pasirinkimas tiems vartotojams, kurie nori suprasti, kaip yra užauginama bei gaminama produkcija. Jų metu tampa aiškus tikrasis kelias nuo augintojo iki vartotojo stalo.

„Trumpųjų grandinių metu yra palaikomi tiesioginiai ryšiai su vartotojais. Tai stiprina vartotojo pasitikėjimą mūsų produkcija. Galėdami tiesiogiai bendrauti su savo pirkėjais, mes galime atsižvelgti į jų norus ir pageidavimus. Pavyzdžiui, prieš gerą dešimtmetį mūsų pirkėjai išreiškė norą, kad pradėtume gaminti duonelę be cukraus. Tą ir padarėme ir dabar ją labai pamėgo ne tik mūsų pirkėjai, bet ir mes patys“, – gerąja patirtimi dalinasi V. Račickas.  

Kooperatyvai vienija bendraminčius

V. Račicko ūkis yra Žemės ūkio kooperatinės bendrovės „BIO LEUA“ trumpųjų tiekimo grandinių partneris. Jo manymu, kooperatyvai yra labai naudingi ūkininkams.

„Jungimasis į kooperatyvus, visų pirma, suteikia galimybę susipažinti su bendraminčiais. Su jais galime dalintis patirti, diskutuoti ir pasitarti įvairiais klausimais. Manau, kad tikrai reikia tos bendruomenės ir bendraminčių, juk „vienas lauke – ne karys“, – akcentuoja kooperatyvo partneris.

Sertifikuoti produktai

Prienų rajono ūkininkas dalį savo produkcijos realizuoja kooperatinės bendrovės parduotuvėje „Rupūs miltai“. Šiame trumpųjų tiekimo grandinių projekte galima rasti įvairiausių ekologiškų maisto produktų, kurie yra tiekiami iš sertifikuotų ūkių. Tą patvirtina ant pakuočių esantis ženklinimas. Visa sertifikuota produkcija yra žymima ES ekologinės gamybos logotipu (žalios spalvos stačiakampis su lapu iš baltų žvaigždžių) ir Lietuvos nacionaliniu ženklu (su užrašu „Ekologinis žemės ūkis“) žymima produkcija, sertifikuota pagal ekologinę gamybą reglamentuojančių teisės aktų – Ekologinio žemės ūkio taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2000 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. 375, ES reglamentų – reikalavimus.

Plačiau susipažinti su trumpųjų tiekimo grandinių projektu „Rupūs miltai“ ir asortimentu galite adresu www.rupus.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių