Naftos perdirbimo gamyklai – prezidento pagyros už planus dėl atsinaujinančios energetikos projektų

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį Mažeikių rajone esančioje „Orlen Lietuva“ naftos perdirbimo produktų gamykloje su įmonės vadovais aptarė daugiamilijoninį investicinį projektą, o susitikime su įmonės darbuotojais – vienos didžiausių profesinių sąjungų Lietuvoje veiklą.

Įmonės atstovai prezidentui pristatė ateinančių penkerių metų strateginį planą ir patvirtintą 641 mln. eurų investicinį projektą. Juo siekiama efektyvesnio produktų perdirbimo, kuris prisidėtų prie didesnio įmonės konkurencinio atsparumo ir bendro taršos mažinimo.

„PKN Orlen“ atėjimas į Lietuvą žymėjo strateginės Lietuvos ir Lenkijos energetinės partnerystės pradžią, kuri kasmet vis stiprėjo. Sėkmingai įgyvendintas naujasis investicinis projektas dar labiau sustiprins mūsų ryšį, pagerins įmonės efektyvumą ir prisidės prie regiono ekonominės plėtros. Tikiuosi, kad artimiausioje ateityje įmonė dės visas pastangas, jog būtų pasiekti kuo žalesni ir tvaresni veiklos būdai“, – sakė prezidentas.

Pasak šalies vadovo, pagirtina, kad įmonė jau planuoja scenarijus, kaip praplėsti savo produktų asortimentą, investuoti į atsinaujinančios energetikos projektus. Lietuvai reikšmingas įmonės įdirbis tokiose srityse kaip žaliojo vandenilio gamyba.

Prezidentas su bendrovės atstovais aptarė strategiją ir ateities veiklos planus prisidedant prie Žaliojo kurso ir Klimato politikos tikslų. Anot įmonės atstovų, investicijos leis iš mažesnio žaliavinės naftos kiekio pagaminti didesnį perdirbtos naftos kiekį, taip sumažinant Mažeikių gamyklos taršą aplinkai.

Valstybės vadovas savo vizito metu taip pat aplankė gamyklos gamybinę teritoriją, susitiko su įmonės darbuotojais, Naftininkų profesinės sąjungos atstovais. Prezidentas pasidžiaugė dėl aktyvios darbuotojų atstovų veiklos. Anot šalies vadovo, socialinis dialogas tarp darbuotojų ir darbdavio padeda kurti tinkamą motyvaciją ir pagarbos kultūrą įmonėje, yra naudingas abiem dialogo pusėms.

Susitikime dalyvavo Lenkijos vicepremjeras ir iždo ministras Jacekas Sasinas, energetikos ministras Dainius Kreivys, „PKN Orlen“ prezidentas ir valdybos pirmininkas Danielis Obajtekas, AB „Orlen Lietuva“ generalinis direktorius Michalas Rudnickis, Lenkijos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje Urszula Doroszewska.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių