LSMU instituto vadovas: užleisti teritoriją „Rheinmetall“ kainuotų milijonus

„Rheinmetall“ planuojant amunicijos gamyklą statyti ant Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) valdomos valstybinės žemės, čia veikiančio aukštosios mokyklos padalinio vadovas sako, kad išsikėlimas į kitą vietą įstaigai kainuotų milijonus eurų.

„Fermos renovacija gaunasi 4–5 mln. eurų, tai visas išsikėlimas tikrai kainuotų milijonus, – BNS pirmadienį sakė universiteto Gyvulininkystės instituto vadovas Artūras Šiukščius. – Realiai persikelt kitur, kažin, kiek įmanoma. Reikia turėti ir tvartus, ir ganyklas.“

Netoli Baisogalos esančiuose LSMU sklypuose auginami pašarai gyvuliams, genofondiniai (nykstančios arba kritinės veislės) galvijai, gyvuliai, arkliai, paukščiai, kurie naudojami Gyvulininkystės instituto atliekamuose moksliniuose tyrimuose bei studentų praktiniuose užsiėmimuose.

A. Šiukščiaus teigimu, atidavus teritoriją „Rheinmetall“ gamyklai, sumažėtų galvijams ganyti reikalingas plotas, tai keltų riziką saugomoms rūšims išnykti.

Jis taip pat svarstė, jog dalis gyvulių galėtų būti perduoti privatiems ūkininkams, tačiau šiuo metu už tai jiems mokamos kompensacijos yra per mažos, tad tokia alternatyva irgi nebūtų tinkama.

„Kai kurios bandos yra vienintelės Lietuvoje tų genofondinių galvijų. Tai jas iškėlus, jos praktiškai sunyktų, jų jau nebeliktų. Pats genofondas yra remiamas valstybės ir privatūs ūkiai jų (galvijų – BNS) tiesiog nelaikytų“, – kalbėjo A. Šiukščius.

„Jei palyginsime genofondinės karvės produktyvumą, tai jis siekia 3 tūkst. litrų, o produktyvios – 8, 9 tūkst. ir daugiau. Tai matot, koks skirtumas“, – pridūrė jis.

LSMU instituto vadovas teigė, kad alternatyva mažinti laikomų gyvulių taip pat nebūtų tinkama dėl būtinybės užtikrinti veisimo standartus.

Iš viso universitetas pagal panaudos sutartį valdo kelis valstybinės žemės sklypus Radviliškio rajone aplink maždaug 1,7 tūkst. gyventojų turintį Baisogalos miestelį, šie sklypai priklauso valstybei.

Apie „Rheinmetall“ planus Lietuvoje statyti amunicijos gamyklą kovo viduryje patvirtino įmonės vadovas Arminas Pappergeris (Arminas Papergeris), tačiau investicijų vietovė iki šiol nebuvo skelbta.

Apie planus statyti gamyklą Radviliškio rajone BNS patvirtino septyni šaltiniai, pirmadienį juos aptarė premjerė Ingrida Šimonytė su LSMU rektoriumi Rimantu Benečiu. Nė viena pusė susitikimo turinio nekomentavo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vydmantui

Vydmantui portretas
Taip pat "puikiai žinoma", kad kai kurie sofos patriotai labai greiti dalinti svetimas vertybes. Gal savo atiduok? Spėju neturi nieko. Todėl ir svetimą dalinti greitas. Prioritetas gynyba-tai eik i apkasus ir tupėk ten, niekas netrukdo. O gal biški netinkamas?

siulau

siulau portretas
Visiems konservatnykams parsiskraisinti savo žemę į vieną vietą ir padovanoti "Rheinmetall". Ir gerą darbą atliksite ir karmos taškų užsidirbsite!

pofik --tare PIS ....medicina reikia naikint

pofik --tare PIS ....medicina reikia naikint portretas
o vietoj jos vokiskus sovinius gamint ....
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių