Lietuvos paštas didins paslaugų kainas, atleis 600 darbuotojų

 • Teksto dydis:

Dėl kritusių pašto paslaugų apimčių Lietuvos paštas, pernai patyręs 6,4 mln. eurų grynojo nuostolio, planuoja didinti paslaugų tarifus bei atleisti apie 600 darbuotojų, pranešė bendrovė.

„Klientams vis dažniau renkantis alternatyvius siuntimo būdus bei mažėjant jų srautui pašto skyriuose, priėmėme sprendimą mažinti darbuotojų skaičių. Suprantame, kad šis sprendimas yra skaudus ir sudėtingas, tačiau privalome jį priimti“, – pranešime teigė Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė. 

Bendrovė planuoja atleisti maždaug 600 iš 3,7 tūkst. darbuotojų. Jų išeitinėms išmokoms numatoma skirti apie 800 tūkst. eurų.

Pasak Lietuvos pašto vadovės, įmonė darbuotojus atleisti planuoja nuo birželio iki lapkričio.

„Didžioji atleidžiamų darbuotojų dalis bus laiškininkai bei klientų aptarnavimo specialistai, taip pat mažės darbuotojų ir logistikos grandinėje bei administracijoje“, – BNS sakė A. Sungailienė.

„Paraleliai investuosime į darbuotojų darbo sąlygų gerinimą: šiemet darbo užmokesčio didinimui skirsime 2,6 mln. eurų, dauguma laiškininkų bus aprūpinti naujais tarnybiniais automobiliais, taip pat didžiajai daliai darbuotojų užtikrinsime penkių darbo dienų savaitę“, – pridūrė ji.

Reaguodama į situaciją ir šiais metais toliau kylančias sąnaudas bendrovė skelbia jau priėmusi sprendimą didinti paslaugų tarifus.

Didžioji atleidžiamų darbuotojų dalis bus laiškininkai bei klientų aptarnavimo specialistai.

„Paslaugų tarifų kėlimas vyksta keliais etapais: nuo sausio jau įsigaliojo nauji, Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) patvirtinti universaliųjų pašto paslaugų tarifai. Artimiausiu metu vėl planuojame teikti pasiūlymą RRT dėl šių įkainių atnaujinimo. O vasarą keisis paslaugų įkainiai verslo klientams: pokytis apims ir verslo bei viešojo sektoriaus laiškų tarifus, ir „LP express“ paslaugų įkainius“, – BNS teigė A. Sungailienė.

RRT nurodo, kad nuo sausio korespondencijos siuntų bei Lietuvoje siunčiamų siuntinių tarifai vidutiniškai didėjo 10 proc., į užsienį – 14 proc.

Pasak A. Sungailienės, pagrindinė nuostolingų metų priežastis buvo pasikeitusi pajamų struktūra.

„Iki šiol didžiausią bendrovės pajamų dalį sudarydavo pajamos iš tradicinių pašto paslaugų, tai yra tų, kurios teikiamos pašto skyriuose ar per laiškininkus. Antrąjį 2021 metų pusmetį šios pajamos susitraukė daugiau nei trečdaliu ir šiais metais toliau traukiasi“, – teigė A. Sungailienė.

Pašto vadovės teigimu, šį kritimą lėmė pernai liepą panaikinta PVM lengvata siuntoms ne iš ES šalių – antrąjį pusmetį jų srautas krito 64 proc. Tuo metu netradicinės pašto paslaugos per metus augo: siuntos paštomatais – 67 proc., tarptautinio pašto tarpininkavimo paslaugos – 126 proc.

Lietuvos pašto teigimu, pernai 6 mln. eurų padidėjo bendrovės veiklos sąnaudos, iš kurių apie 40 proc. sudarė darbo užmokestis. Tarptautinio pašto vežimo bei atsiskaitymo su užsieniu išlaidos sudarė apie 30 proc. visų sąnaudų.

Lietuvos paštas 2021 metais gavo per 111 mln. eurų pajamų – 0,8 proc. mažiau nei 2020 metais (112 mln. eurų) ir patyrė 6,4 mln. eurų grynojo nuostolio, kai 2020 metais jos pelnas siekė 1,6 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
ir vel GEREJA !

Vis tiek nežiūri,kam meta

Vis tiek nežiūri,kam meta portretas
Čia tuos,kur viso namo korespondenciją sukiša į vieną pašto dėžutę,kad dėžutės savininkas pusę pašto darbuotojų darbo atliktų?!

vardas

vardas portretas
Ale riesta pasidarė paštui, kad Briuselis apmokestino PVM siuntas iš trečiųjų šalių, ko pasekoje drąstiškai krito siuntų kiekiai. O taip iki tol tų siuntų kiekiais gyrėsi, net investavo į naujas skirstymo linijas. Va dabar galės skirstyti kiaušinius nebent. Ir apskritai, tai pati šūdiniausia valstybinė įmonė Lietuvoje, pralaiminti visose sferose privačiam siuntų verslui, o kur dar tūkstančiai nukentėjusių gyventojų pradanginant siuntas be jokios atsakomybės.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių