ŽŪM parengė draudžiamų įvežti rusiškos ir baltarusiškos kilmės produktų sąrašą

  • Teksto dydis:

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė konkretų draudžiamų į Lietuvą importuoti rusiškos ir baltarusiškos kilmės žemės ūkio produktų bei pašarų sąrašą.

Ministerijos teigimu, sąrašą, kuriame yra daugiau kaip 2,8 tūkst. įvairių produktų, savo nutarimu dar turės patvirtinti šalies Vyriausybė.

„Patvirtinus šį draudžiamų įvežti žemės ūkio produktų ir pašarų sąrašą bus silpninama grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui keliančių valstybių ekonomika ir tuo pat metu stiprinamas mūsų šalies nacionalinis saugumas“, – rašoma trečiadienį ministerijos išplatintame pranešime.

Pasak ŽŪM, į sąrašą patenka 24 grupių produktai – gyvi gyvūnai, mėsa ir jos subproduktai, žuvys, pienas ir jo produktai, kiaušiniai, natūralus medus, negyvūninės kilmės produktai, augalai, daržovės, vaisiai, kava ir prieskoniai, grūdai, javai, aliejus, gėrimai, tabakas ir kiti produktai.

Pažymima, kad atsižvelgiant į detalią importo iš Rusijos ir Baltarusijos duomenų analizę bei galimą didelę žalą perdirbėjams, į sąrašą neįtraukti žemės ūkio produktai, neturintys alternatyvių importo šaltinių.

Anot ministerijos, nustatytos ribojimo priemonės turės būti taikomos nuo šių metų birželio 3 dienos.NAUJAUSI KOMENTARAI

:)))

:))) portretas
ir kas is to lietuvai? vel daugiamilijoniniai nuostoliai?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių