Ž. Mauricas: Lietuvos ekonomikos nuosmukis bus vienas mažiausių visoje ES

„Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas mano, kad Lietuvos ekonomika dėl pandemijos susitrauks kone mažiausiai visoje ES.

„Lietuvos ekonomikos nuosmukis, priešingai nei 2009 m. krizės metu, bus vienas mažiausių visoje Europos Sąjungoje. Mažmeninės prekybos nuosmukis pavasarį (kovo–gegužės mėn.) Lietuvoje siekė 7,3 proc. (ES vidurkis – 9,8 proc.), o pramonės – 6,6 proc. (ES vidurkis – 20,2 proc.). Be to, pagrindinių eksporto partnerių (Skandinavijos ir Baltijos šalių bei Vokietijos ir Lenkijos) ekonomikos taip pat santykinai nedaug nukentėjo nuo COVID-19 krizės, o tai greičiau nei tikėtasi padėjo atsigauti ir Lietuvos eksportui“, – feisbuke rašė Ž. Mauricas.

Krizės mastą lėmė du pagrindiniai veiksniai: COVID-19 atvejų skaičius ir pasitikėjimas valdžios institucijomis.

Anot ekonomisto, mažiausiai nuo COVID-19 krizės nukentėjo Skandinavijos šalys, po jų rikiuojasi Baltijos šalys ir Centrinė Europa. Jo teigimu, prasčiausiai pasirodė Pietų Europos šalys bei Jungtinė Karalystė.

„Krizės mastą lėmė du pagrindiniai veiksniai: COVID-19 atvejų skaičius ir pasitikėjimas valdžios institucijomis. Pavyzdžiui, Švedija turėjo didelį COVID-19 atvejų skaičių, bet ir didelį pasitikėjimą valdžios institucijomis, todėl jos ekonomika nukentėjo nedaug. Graikija, atvirkščiai, turėjo menką pasitikėjimą valdžios institucijomis, bet itin mažą COVID-19 skaičių, tad jos ekonomika taip pat santykinai geriau pasirodė nei daugelis kitų Pietų Europos valstybių.

Pietų Europos šalys bei Jungtinė Karalystė turėjo ir mažą pasitikėjimą, ir didelį COVID-19 skaičių, o labiausiai pasisekė Norvegijai ir Suomijai, kurios turėjo mažą COVID-19 skaičių ir didelį pasitikėjimą valdžios institucijomis. Lietuva, lyginant su kitomis Baltijos šalimis, turėjo labai panašų COVID-19 atvejų skaičių, bet kiek mažiau pasitikėjimo (daugiau panikos ir griežtesnės karantino sąlygos), tad rezultatas kiek prastesnis nei Latvijos (ir panašus kaip Estijos)“, – teigė Ž. Mauricas.

„Bet Lietuvoje metų pradžia buvo geresnė, o ir dovanėlės prieš rinkimus lems tai, kad bendras metinis Lietuvos rezultatas, tikėtina, bus geresnis nei Latvijos ir Estijos“, – pridūrė ekonomistas.

Europos Komisijos (EK) vasaros prognozėse numatoma, kad Lietuvos ekonomika šiemet smuks mažiau, nei manyta pavasarį, primena ELTA.NAUJAUSI KOMENTARAI

liurbis

liurbis portretas
kokia dar 'ekonomika' kai importas kelis syk virsija eksporta ,o gal importas kelia 'ekonomika' ?

Kestutis

Kestutis portretas
Ne pasakos..Viskas rimta...Juk nera kur zemiau negu dabar smukti...Mauricas..Kas jis toks?Eilinis propogandistas,na kaip sarikovas....

Anonimas

Anonimas portretas
eilines PASAKOS
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių