VMVT griežčiau tikrins, ar neprekiaujama baltarusiškomis ir rusiškomis daržovėmis

  • Teksto dydis:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) žada stiprinti vaisių ir daržovių prekybos kontrolę reaguodama į pranešimus dėl nelegalios prekybos rusiška ir baltarusiška produkcija.

Tarnyba penktadienį pranešė, jog šią savaitę su Lietuvos daržovių augintojų asociacijos, Lietuvos šiltnamių asociacijos bei Žemės ūkio rūmų atstovais aptarė „įrankius ir galimybes“, kaip operatyviau įvertinti prekybininkus dėl nelegaliai į Lietuvą patenkančių vaisių ir daržovių iš Rusijos ir Baltarusijos.

VMVT vadovė Audronė Mikalauskienė sako, kad susitikimo dalyvių išsakytos įžvalgos bus naudingos tarnybos inspektoriams vykdant patikras.

„Tam tikros indikacijos padės kontrolės metu greičiau nustatyti nesąžiningų daržovių pardavėjų veiksmus bandant suklaidinti vartotojus dėl parduodamos produkcijos kilmės ar kokybės. Mes neturime duomenų, kad pernai ir šiemet iš padidintos rizikos šalių, tokių kaip Rusija, Baltarusija, į Lietuvą tiesiogiai įvežamos daržovės, tačiau tokių abejonių kyla sąžiningiems rinkos dalyviams“, – sakė ji.

„Norime giliau suprasti situaciją, todėl šviežių vaisių, uogų ir daržovių prekeivių kontrolė bus sustiprinta, atlikti papildomi ir produkcijos kilmės tyrimai“, – tvirtino VMVT vadovė.

Susitikime sutarta, kad daržovių augintojus vienijančių asociacijų atstovai nuolat palaikys tiesioginį ryšį su VMVT bei teiks informaciją ir naujas indikacijas į kurias būtų naudinga atsižvelgti vykdant prekybos daržovėmis kontrolę.

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos valdybos pirmininkas Paulius Andriejavas tvirtina, kad Lietuvos daržovių augintojai pastebi ypač pigios produkcijos prekyboje, kuri parduodama „kartais net mažesne nei rinkos kaina šalyje iš kurios buvo importuota“.

„Tokie faktai kelia abejonių, ar nėra klastojama produkto kilmė. Todėl taip pat svarstome galimybę inicijuoti daržovių tyrimus dėl saugos ir kilmės, taip prisidėdami prie situacijos stebėsenos rinkoje. Duomenimis pasidalinsime su VMVT kolegomis“, – sakė jis.

Lietuvos daržovių augintojai teigia, jog į Lietuvą per Baltarusiją ir Lenkiją suklastojus kilmės dokumentus patenka Rusijoje užaugintos daržovės, daugiausia – agurkai ir pomidorai. Pasak Lietuvos šiltnamių asociacijos, tokia produkcija šalyje parduodama kelis kartus pigiau nei vietinė ar užauginta Lenkijoje arba Latvijoje.

Pasak tarnybos, susitikime dalyvavusios asociacijos pateikė informacijos, kuria remianti VMVT „nedelsiant kreipėsi į Lenkijos kompetentingą instituciją dėl galimų produkcijos, patenkančios į Lietuvą iš Lenkijos, kilmės šalies klastojimo atvejų“.

VMVT vadovė taip pat patvirtino, kad atlikus prekybos kontrolę, jos rezultatus, susijusius su prekybiniais ryšiais su Lenkija, perduos Lenkijos kolegoms. Su abejomis asociacijomis taip pat sutarta organizuoti nuolatinius susitikimus VMVT svarbiausių klausimų sektoriuje aptarimui.NAUJAUSI KOMENTARAI

ArunaS

ArunaS portretas
Vis nerimsta tie mūsų BUKAGALVIAI.

Uzsiimineja

Uzsiimineja  portretas
politika ... O kad chemija zudo tauta ... pofik...

Matom

Matom portretas
Ka bedarytu vata kuke muke gaunas
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių