Viceministras: kontrabandos atvejų daugėja, bet sulaikytų prekių mažėja

Lietuvoje šiemet kontrabandos atvejų nustatyta daugiau nei pernai, tačiau sulaikytų prekių apimtis mažėja, sako vidaus reikalų viceministras. Vitalijaus Dmitrijevo teigimu, dėl išaugusios kontrabandos kontrolės punktų pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi ir Baltarusija neketinama uždaryti.

„Kontrabandos srautas yra. (...) Daugėja nustatytų kontrabandos atvejų, bet sulaikytų gaminių kiekiai yra mažėjantys“, – Seimo Biudžeto ir finansų komitete trečiadienį teigė viceministras.  

„Sulaikytų cigarečių vertė buvo daugiau nei 42 mln. eurų, tai skaičiai nemaži“, – pridūrė V. Dmitrijevas. 

Pasak jo, stebimas naujas fenomenas – kontrabanda gabenama dronais.

Tačiau viceministras pabrėžė, kad pasienio kontrolės punktų neketinama uždaryti. Jų veiklos nutraukimo priežastys galėtų būti kitos – įvairūs incidentai, neteisėtos migracijos srautai.

„Šiandien kritinio lygio nematome, dėl ko būtų galima reaguoti uždarant papildomai vieną ar kitą pasienio punktą  (...) Jeigu mes per parą fiksuotume 20–30 (kontrabandos gabenimo –  BNS) atvejų, tai pasienio punkto uždarymo klausimai būtų sprendžiami“, – teigė viceministras. 

V. Dmitrijevas pabrėžė, kad pradėjus naudoti naują rentgeno kontrolės sistemą geležinkelio krovinių patikros punkte Kenoje kontrabandos srautai nukrypo per Stasylų punktą ir jis nuo vasario buvo uždarytas. 

Ministrė Agnė Bilotaitė pranešime sako, kad Kenoje įrengus rentgeną ir uždarius Stasylų punktą stambioji kontrabanda geležinkeliais buvo iš esmės suvaldyta, tačiau pagrindinis iššūkis toliau išlieka smulkioji kontrabanda.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, 95 proc. šiemet atgabentų rūkalų pateko iš Baltarusijos. Daugiau nei pusė kontrabandinių cigarečių pateko per pasienio punktus, o per žaliąją sieną (valstybės sieną, einančią sausuma ir vandeniu) – beveik 33 proc. Muitinė punktuose rentgenu patikrina 80–90 proc. transporto.

VRM taip pat pažymi, jog siekiant užkardyti sienos pažeidimus ir kontrabandą, 2024-2025 metais planuojama steigti beveik 400 papildomų pareigybių tarnyboje, o reaguojant į augantį kontrabandos gabenimą dronais ketinama įsigyti 70 dronų ir 57 antidronus. Šiuo metu turimi 42 dronai ir septyni antidronai. NAUJAUSI KOMENTARAI

Suėmė \\\\\.../////

Suėmė  \\\\\...///// portretas
juokas,kotrabanda didėja,prekių mažėja,tai kur jos išgaruoja.___Nelaikykit visų kvailiais patys durni būdami.

Nekeista!

Nekeista! portretas
Kai is sandeliu dingsta sulaikytos cigaretes su visa fura - kur jau tiek nauju besulaikysi!
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių