Užimtumo tarnyba: Lietuvoje norinčių dirbti ukrainiečių daugiau, nei siūlomų darbų

Lietuvos miestuose rengiami Ukrainos piliečių susitikimai su darbdaviais, kontaktų mugės susilaukia vis didesnio susidomėjimo.

Penktadienį daugiau nei 500 norinčių dirbti ukrainiečių Vilniuje bendravo su 30 darbdavių. Užimtumo tarnybos organizuotoje kontaktų mugėje dėmesys buvo skirtas į labiausiai nuo pandemijos nukentėjusį maitinimo ir svetingumo sektoriaus laisvų darbo vietų užpildymą.

„Kvietėme darbdavius pristatyti savo įmones. Susidomėjimas buvo didžiulis, net teko stabdyti registraciją, kai pasiekėme 50 dalyvių ribą. Deja, į šį renginį atvyko tik 30 užsiregistravusių darbdavių. Galbūt dalis nesitikėjo sulaukti tiek ukrainiečių“, – sakė Vilniaus klientų aptarnavimo departamento direktorė Jurgita Bražinskienė.

Anot jos, šis pavyzdys parodė, kad atvykusių į Lietuvą ukrainiečių susidomėjimas darbu mūsų šalyje kol kas yra didesnis nei darbdavių, norinčių pritraukti juos į savo įmones. „Jei būtų susirinkę visi užsiregistravę įmonių atstovai, jau dabar būtų užpildyta daug daugiau pasiūlytų darbo vietų“, – pažymėjo ji.

Atvykę Ukrainos gyventojai susitiks su darbdaviais keliais etapais, nes vienu metu tokio srauto nebuvo galima suvaldyti, nurodoma Užimtumo tarnybos pranešime. Visi sulaukė informacijos apie laisvas darbo vietas, užmokestį, darbo pobūdį. „Dalis įmonių jau pranešė, kad po kontaktų mugės rado tinkamų darbuotojų. Toks ir yra mūsų tikslas – pasiūlyti tinkamų darbuotojų, galinčių prisidėti prie darbo jėgos trūkumą patiriančių darbdavių komandų“, – sakė J. Bražinskienė.

Užimtumo tarnyba žada ir toliau organizuoti tokius renginius. Vilniuje kiekvieną savaitę bus kviečiami darbdaviai, galintys pristatyti savo įmonę ir pasiūlyti darbo vietas Ukrainos karo pabėgėliams. Kontaktų mugės bus orientuotos į darbo rinkos sektorius, taip užtikrinant kokybiškesnius susitikimus tarp potencialių darbuotojų ir darbdavių.

Vilniaus departamento direktorė pabrėžė, kad nuo šiol bus registruojami visi darbdaviai, norintys įdarbinti ukrainiečius ir su jais susitikti gyvai. „Žinodami poreikį, ieškosime patogiausios vietos, kurioje kontaktų mugės vyktų sklandžiai“, – teigė ji.

Užimtumo tarnyba praneša, kad Klaipėdoje balandžio 7 ir 14 dienomis ukrainiečiai bus kviečiami susitikti su įmonių atstovais Kūrybinio inkubatoriaus „Kultūros fabrikas“ patalpose.

Kaune renginių data dar nėra numatyta, bet tikimasi Ukrainos karo pabėgėlius pakviesti į kontaktų muges iki Velykų. Viena iš jų vyks Kauno rajono savivaldybės patalpose, o kita – prekybos centre „Akropolis“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių