„Sodra“ pradeda mokėti pensijų anuitetus

Užbaigus pensijų kaupimo reformą, „Sodra“ nuo liepos pradeda mokėti privačiuose pensijų fonduose sukauptų pensijų anuitetus.

Pensijų anuitetus iš „Sodros“ turės įsigyti tie antros pakopos pensijų kaupimo dalyviai, kurie bus sukaupę 10 tūkst. ir daugiau eurų. Ši riba kas penkerius metus bus indeksuojama.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrės Eglės Radišauskienės teigimu, šiemet pensijai kaupti pradeda dar daugiau nei 30 tūkst. gyventojų, skaičiuojant sutikusius kaupti po paraginimo ir sudariusius sutartis savarankiškai.

„Daugiau negu 30 tūkst. jau įsitraukė į kaupimą, tai mus džiugina, nes tikslas ir buvo, kad kuo daugiau žmonių įsitrauktų ir rūpintųsi savo ateitimi“, – spaudos konferencijoje sakė E. Radišauskienė.

Nuo liepos naujais pensijų kaupimo dalyviais tapo daugiau nei 26 tūkst. gyventojų, kurie kaupti pensijai pakviesti šiemet. Nuo metų pradžios dar daugiau nei 5 tūkst. gyventojų patys sudarė pensijų kaupimo sutartis.

Sulaukę senatvės pensijos amžiaus ar anksčiau, bet likus ne daugiau nei penkeriems metams iki pensijos, gyventojai galės pasirinkti vieną iš trijų pensijų anuitetų rūšių.

Standartinio pensijų anuiteto išmokos bus didžiausios ir mokamos visą likusį gyvenimą. Laikui bėgant jos galės būti didesnės, jeigu „Sodros“ Pensijų anuitetų fondo investicijų grąža bus didesnė, nei jau įskaičiuota į išmoką, tačiau mažėti negalės.

Standartinio pensijų anuiteto su garantuotu mokėjimo laikotarpiu išmokos bus šiek tiek mažesnės nei standartinio pensijų anuiteto, tačiau jei gavėjas nesulauktų 80-ies metų, neišmokėta suma atitektų paveldėtojams. Garantuojama, kad išmokos bus mokamos visą laiką ir nemažės.

Pasirinkus atidėtąjį pensijų anuitetą, į „Sodros“ pensijų anuitetų fondą būtų pervedama tik dalis sukauptos sumos, už kurią būtų užtikrinamos išmokos visą gyvenimą nuo 85 metų. Pensijų fonde likusią sumą iki 85 metų mokėtų šias lėšas investuojanti pensijų kaupimo bendrovė. Išmokos gali augti ar mažėti – tai priklauso nuo investavimo rezultatų, o likusi neišmokėta suma būtų paveldima.

Norėdami įsigyti anuitetą, pensijų kaupimo dalyviai sulaukę senatvės pensijos amžiaus, ar išėję į išankstinę pensiją likus ne daugiau kaip penkeriems metams iki senatvės pensijos, turės kreiptis į pensijų kaupimo bendrovę dėl sukauptų lėšų išmokėjimo.

„Sodra“ apskaičiuos ir nuspręs mokėti tam tikro dydžio anuitetą, tačiau žmogus galės dar per 10 darbo dienų pateikti prašymą atsisakyti pasiūlyto pensijų anuiteto.

Kiekvieno gyventojo pensijų anuiteto dydį lems žmogaus pensijų fonde sukaupta suma, jo amžius, „Sodros“ pensijų anuitetų fondo investicijų grąža ir demografinės tendencijos šalyje.

Iš viso pensijų kaupimo sutartis yra sudarę beveik 1,35 mln. gyventojų. Daugeliui jų sulaukus senatvės pensijos amžiaus pensijų anuitetus – periodines išmokas už sukauptą sumą visą likusį gyvenimą mokės „Sodra“, kaip papildomą savarankiškai sukauptą pensiją.


Šiame straipsnyje: Sodrapensijospensijų anuitetai

NAUJAUSI KOMENTARAI

taip taip

taip taip portretas
Sukaupė,tai ir išmokėkit o ne paveldėtojai gaus, duokit tiem senjorams nors sočiai pavalgyti.......

sitais

sitais portretas
idijotiskais terminais taip ir kvailinami zmones nes tokio termino lietuviu lingvistikoje nera kaip ir daugeli/o zargonu nezinia is kokio buhalterinio krasto atkeliavo o musu runkelzini/asklaida ir patei/kia patmi ko gero nezinodama prasmes idijotizmas A l?...

Anonimui Pydarui

Anonimui Pydarui portretas
Nusimauti kelnes
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių