R. Karbauskis: pažadas iki 2030-ųjų gynybai skirti 2,5 proc. BVP bus įvykdytas

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad partijų įsipareigojimas iki 2030 metų padidinti finansavimą gynybai iki 2,5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) bus įgyvendintas.

„Mes turime įsipareigojimą iki 2030 metų padidinti finansavimą, tas ir bus padaryta“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė „valstiečių“ lyderis.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas praėjusią savaitę pasiūlė, kad gynybai būtų galima pasiskolinti tiek, jog finansavimas krašto apsaugai siektų ne mažiau kaip 2,01 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Vyriausybė biudžeto projekte buvo numačiusi galimybę pasiskolinti lėšas, kad asignavimai siektų 2,05 proc. BVP.

R. Karbauskis teigė, kad nėra įsipareigojimo didinti finansavimą krašto apsaugai palaipsniui, kad kitąmet biudžetas gynybai siektų būtent 2,05 proc. BVP.

„Aš tik noriu pasakyti viena, kad niekas nesiruošia nieko lėtinti. Aš kalbu ne apie tai, kad neįvykdytume įsipareigojimų, aš šnekėjau tik apie tai, ar reikia šiais metais didinti finansavimą krašto apsaugai nuo 2,01 iki 2,05 proc., nes toks įsipareigojimas neegzistuoja“, – tvirtino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.

„Jeigu kas nors teigia, kad mes nedidinam pagal įsipareigojimus, tegul parodo, kur tie įsipareigojimai. Jeigu kažkas iš opozicijos sugalvojo skaičių ir jį teigia kaip įsipareigojimą, tai, aš sakau dar sykį, parodykit, kur tas įsipareigojimas“, – pridūrė jis.

Šešių parlamentinių partijų pirmininkai 2018 metų rugsėjį pasirašė susitarimą, kuriuo įsipareigojo nuosekliai didinti krašto apsaugos finansavimą, jog gynybos biudžetas 2030 metais pasiektų ne mažiau kaip 2,5 proc. bendrojo vidaus produkto.

Prie susitarimo prisijungti atsisakė socialdemokratai. Prezidentas Gitanas Nausėda ragina šį susitarimą įgyvendinti.

Naujienų agentūros BNS užsakymu bendrovės „Vilmorus“ šį mėnesį atlikta apklausa parodė, kad partijų susitarime numatytam gynybos biudžeto didinimui sakė pritariantys arba greičiau pritariantys 30,3 proc. respondentų, 55,2 proc. apklaustųjų nurodė nepritariantys arba greičiau nepritariantys, dar 14,5 proc. neturėjo nuomonės.

Šiemet Lietuvos gynybos biudžetas pirmą kartą pasiekė NATO sutartą 2 proc. nuo BVP rodiklį – krašto apsaugos finansavimas turėtų sudaryti 2,03 proc. BVP.

G. Kirkilas: iki 2030 m. dar yra laiko

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas Gediminas Kirkilas tvirtina, kad valdantieji neatsitraukia nuo praėjusiais metais pasirašyto nacionalinio susitarimo dėl išlaidų gynybai didinimo. Tam, sako „socdarbiečių“ lyderis, dar yra laiko.

Kartu G. Kirkilas pažymi, kad šiuo metu Lietuva gynybai privalo skirti 2 proc.

„Svarbiausia Lietuvai yra įvykdyti 2 proc. Opozicija, kuri dabar bando pasipelnyti iš šito reikalo reikalaudama didesnio (biudžeto – ELTA), pati praėjusiais metais nebalsavo. Priminsiu – nei liberalai, nei konservatoriai. Manau, kad Vyriausybė elgsis pagal esamas galimybes“, – pirmadienį žurnalistams sakė G. Kirkilas.

Paklaustas, ar Seimo Biudžeto ir finansų komitetui nusprendus pasiūlyti, kad valstybė turėtų skolinimosi „grindis“ – skolintis galėtų ne nuo 2,05 proc., o nuo 2,01 proc. BVP, nacionalinis susitarimas bus įvykdytas, G. Kirkilas atsakė, kad tam dar yra laiko.

„Iki 2030 m. yra dar laiko. (...) Manau, kad reikia išlaikyti 2 proc. Tai NATO viduje labai reikšmingas skaičius“, – kalbėjo LSDDP pirmininkas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Patarimas

Patarimas portretas
Kolukio pirmininkas Karbauskis geriau pinigu skirtu savo seimo prostitutems.

Eina sau

Eina sau portretas
Vėl pirks auksinius šaukštus?O tai anie jau susivalgė?

Manau

Manau portretas
Kad Karbauskiukui reikia gydytis nuo tų melavimų,nes jokie pažadai dar nebuvo ir nebus išpildyti.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių