Premjerė: ilgos diskusijos dėl mokesčių reformos buvo būtinos, bet nebūtinai pasiteisino

  • Teksto dydis:

Dabartinė Vyriausybė mokesčių reformos iš karto po 2020 metų rinkimų nesiėmė, nes daug laiko skyrė diskusijoms su socialiniais ir politiniais partneriais, tačiau tokia strategija nebūtinai pasiteisino, LRT portalui teigia premjerė Ingrida Šimonytė.

„Buvo labai daug investuota į kažkokio mažiausio konflikto paiešką, bent jau diskusijos pradžioje, ir akivaizdu, kad nebūtinai ta strategija pasiteisino“, – antradienį publikuotame sako I. Šimonytė.

Diskusijoms Finansų ministerija skyrė apie porą metų, teigia Vyriausybės vadovė.

„Finansų ministerijai išties užtruko porą metų bandydama kažkaip sutelkti kuo daugiau socialinių ir politinių partnerių, ministrė apėjo frakcijas Seime, pristatinėjo pasiūlymus, bandė kažkaip susirinkti reakcijas, kaip įmanoma būtų galima jas atliepti bent pradinėje stadijoje“, – sako I. Šimonytė.

Nebūtinai ta strategija pasiteisino.

Anot jos, diskusijos buvo būtinos – kitaip Vyriausybei būtų priekaištauta, kad ji su niekuo dėl mokesčių reformos nesitarė: „Jeigu Vyriausybė būtų taip padariusi, tai priekaištas, kurį būtų visą laiką girdėjusi, būtų, kad su niekuo nesikonsultavo, su niekuo nesiderino, niekam nepristatė savo pasiūlymų, niekieno pastabų neišklausė“.

I. Šimonytė mano, kad ilgos diskusijos vistiek yra naudingos, nes jų metu buvo paruošti tam tikri pasiūlymai, prie kurių bus grįžta po 2024 metų Seimo rinkimų.

„Bet dabar galima sakyti, kad vis tiek yra paruošti pasiūlymai, dėl kurių turinio, tiesą sakant, išskyrus atskirus niuansus, <...> turbūt labai didelių diskusijų nėra. Todėl aš manau, kad po kitų metų Seimo rinkimų prie tos diskusijos vienaip ar kitaip vis tiek bus grįžta“, – teigė I. Šimonytė.

Mokesčių reforma buvo vienas iš svarbiausių šios Vyriausybės tikslų, jai pernai vasarą po pateikimo pritarė Seimas, tačiau pertvarka po to įstrigo koalicijos partneriams nesutariant kai kuriais klausimais. Reforma, be kitų dalykų, numatė didesnį individualios veiklos ir platesnį nekilnojamojo turto apmokestinimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galima tik pasikuokti...

Galima tik pasikuokti... portretas
Kaip aiškia ir suprantamai išaiškino:"tos reformos buvo būtinos, bet nebūtinai pasiteisina"...Ir taip dirbama visuose srityse. Kažkoks bukaprotis ką nors pasiūlo, seimas prabalsuoja, o po to pamato, kad tai NIEKAM NEREIKALINGA ir neįmanoma įgyvendinti...

R

R portretas
Kaip globalistai įsakys , taip ir bus...

Rūtenis

Rūtenis portretas
Ir arkliui aišku- oligarchus paliekame nuošalyje, o vidutiniokus riesime į ragą, vot apie kokią reformą sapnuoja gyvulių ūkio ūkvedė.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių