Nuvilnijus skandalams siūloma griežtinti prekybą naminiais gyvūnais

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (NMVT) Ekonomikos ir inovacijų ministerijos prašo griežtinti prekybos naminiais gyvūnais taisykles.

Tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas sako, jog pardavėjai turėtų nurodyti gyvūno registracijos arba mikroschemos numerį.

„Jeigu pilietis skelbia internete, kad parduoda augintinį, jis privalomai nurodytų veterinarijos registracijos arba patvirtinimo numerį ir jeigu tas augintinis paženklintas, nurodyti mikroschemos numerį. Jeigu toks augintinis yra per jaunas čipuoti, kad būtų tada įdėtas motinos mikroschemos numeris“, – Kaimo reikalų komitete šią savaitę sakė V. Paulauskas.

Jo teigimu, kai kurie skelbimų portalai jau skelbia tokius duomenis.   

Ekonomikos ir inovacijų ministerija BNS pranešė rengianti Mažmeninės prekybos taisyklių pakeitimus – pagal juos gyvūnų pardavėjai privalės nurodyti išsamią informaciją apie gyvūną, tačiau, anot ministerijos, to negana – būtina įstatymuose reglamentuoti ir gyvūnų veisėjų pareigas.

Jeigu pilietis skelbia internete, kad parduoda augintinį, jis privalomai nurodytų veterinarijos registracijos arba patvirtinimo numerį.

„Vien įtvirtinant pareigą pardavėjui skelbimuose nurodyti būtiną informaciją apie parduodamus gyvūnus, tačiau negriežtinant pardavėjų priežiūros ir kontrolės, norimas rezultatas vargu ar bus pasiektas. Todėl manome, kad turėtų būti pildomos ne tik Mažmeninės prekybos taisyklės, o įstatymai, kuriuose reglamentuojamos gyvūnų veisėjų pareigos“, – rašoma atsakyme BNS.

Ministerijos nuomone, turėtų būti peržiūrėta visa gyvūnų veisimo priežiūros sistema, stiprinamos  institucijų funkcijos.     

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovės Brigitos Kymantaitės teigimu, dabar per metus priglaudžiama apie 15 tūkst. pabėgusių, šeimininkų išmestų augintinių.  

Skandalas dėl galimo žiauraus elgesio su gyvūnais įsiplieskė rugsėjo pradžioje. Nelegaliose veisyklose rasta negyvų, suluošintų gyvūnų, daug jų perduota globos organizacijoms. Dabar NMVT ir policija atlieka 19 tyrimų.

Už žiaurų elgesį su gyvūnu, jo kankinimą baudžiama viešaisiais darbais, bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. NAUJAUSI KOMENTARAI

didelė problema

didelė problema portretas
kur dėti benamį gyvūna.Prieglaudos kelia tokius reikalavimus kad atrodo tampi to gyvūno savininku automatiškai vos jį suradęs.Tu turi paskiepinti ,turi ir socializuoti ir nuotraukų pridaryti platinimui.kokia tada prieglaudų misija?Kreipiausi dėl benamių kačiukų tai taip ir likau su jais.Nežinau kur reiks dėt

Gyventojai

Gyventojai portretas
Daugiabučiuose būtina uždrausti laikyti ,dažnas net po du .turi .Namai pastatyti miestuose žmonėms-vaikams su žalia aplinka,kuri yra niokojama ES autoteršalais,šunų fekalais ,kas susirinko-dažnas ,ne,šlapimą juk nesiurbia,smarvė -ligos platinamos .Tinka laikyti sodybose ,nuosavuose namuose ..tik ne daugiabučiuose,kur tam nėra sąlygų ,gyvūnai "kankinasi" ,žmonėms -aplinkiniams tik žala....
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių