Lietuva su JK tariasi dėl skrydžių tarp Vilniaus ir Hitrou

  • Teksto dydis:

Lietuva ir Jungtinė Karalystė (JK) tariasi dėl skrydžių tarp Vilniaus ir Londono Hitrou oro uostų.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis ir JK transporto sekretorius Grantas Shappsas (Grantas Šapsas) Londone pasirašė susitarimo memorandumą dėl oro susisiekimo plėtros ir aptarė tiesioginių skrydžių galimybę tarp Vilniaus ir Hitrou oro uostų, pranešė Susisiekimo ministerija.

„Tiesioginiai skrydžiai į didžiausią Londono Hitrou oro uostą neabejotinai atneštų dar didesnę abipusę naudą šalims“, – pranešime sakė M. Skuodis.

JK ekspertai šiuo metu konsultuoja ministeriją dėl skrydžių skatinimo Lietuvai strategiškai svarbiomis kryptimis modelio ir ši kryptis išskirta kaip viena prioritetinių.

Susitikime taip pat aptarta parama Ukrainos transporto infrastruktūrai atstatyti ir šalies krovinių eksportas į Europos ir pasaulio rinkas.

Memorandumu Lietuva ir JK įsipareigoja viena kitos oro vežėjams suteikti teisę nutūpti jų teritorijose, kad jie galėtų teikti visas krovinių vežimo oro transportu paslaugas, neribojant skrydžių maršrutų, pajėgumų ar dažnumo. Tai galios skrendant ir į trečiąsias šalis. Numatoma, kad tokius dvišalius susitarimus JK sudarys ir su kitomis ES šalimis.

Su JK intensyviai dirbama ir dėl 5G ryšio technologijos plėtros Lietuvoje. Birželį Susisiekimo ministerijos surengtame renginyje, pristatant ministerijos kuriamos smėliadėžės (angl. „Sandbox“) iniciatyvą, JK mokslininkai, verslininkai ir startuoliai tarėsi dėl bendradarbiavimo su potencialiais „Sandbox“ programos dalyviais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių