Konservatoriai siūlo, kad vienkartinės išmokos gyventojus pasiektų jau birželį

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija siūlo nustatyti, kad vienkartinės išmokos gavėjų sąrašai būtų sudaromi iki šių metų gegužės 31 dienos, o šios išmokos būtų pervedamos jau birželį. Tokį pasiūlymą įregistravo Seimo nariai konservatoriai Gintarė Skaistė, Monika Navickienė ir Jurgis Razma, įvertinę „Sodros“ turimus duomenų rinkinius ir technines galimybes pervesti išmokas.

„Visų socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjų sąrašus „Sodra“ turi jau dabar. Todėl papildomi darbai būtų itin nežymūs. Taupant lėšas pervedimams ir išnešiojimui, siūlome, kad išmokos būtų išmokamos drauge su gavėjų gaunamomis pensijomis ir šalpos išmokomis. Tuo metu tiems, kurie teisę į išmoką įgautų po birželio 1 dienos, siūlome vienkartinę išmoką pervesti drauge su pirmąja mokama išmoka“, – sako projekto autoriai.

Jų nuomone, dabartinėje įstatymo redakcijoje įvardinti išmokų skyrimo ir mokėjimo terminai nėra optimalūs išmokos tikslams pasiekti. „Tiesioginės išmokos suteikia gyventojams papildomas pajamas, leidžia jas savarankiškai išleisti ir taip skatina vietos vartojimą. Todėl tikslingiausia išmokas paskirti ir išmokėti artimiausiu metu, taip siekiant paskatinti karantino metu sumenkusį vartojimą“, – sako projektą įregistravę konservatoriai.

Jie taip pat siūlo patikslinti išmokos pavadinimą, įvardinant, kad tai vienkartinė ekonomikos skatinimo išmoka socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjams.

„Įvairūs moksliniai tyrimai rodo, kad pervedant besąlygines tiesiogines išmokas gavėjams labai svarbu įvardinti, koks pagrindinis tokių išmokų tikslas. Tai padeda pasiekti išmokos tikslų. Šiuo atveju, kadangi vienkartinės išmokos yra įvedamos dėl susiklosčiusios ekstremalios situacijos ir karantino metu, kai šalies ekonomika stoja, vartojimas mažėja, pagrindinis išmokos tikslas yra skatinti žmonių vartojimą ir ekonomikos atsigavimą. Todėl siūlome patikslinti išmokos pavadinimą, įvardinant, jog tai vienkartinė ekonomikos skatinimo išmoka socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjams“, – sako G. Skaistė, M. Navickienė ir J. Razma.

Premjeras: opozicijos siūlymai dėl vienkartinių išmokų neįgyvendinami tik dėl IT sprendimų

Premjeras Saulius Skvernelis tvirtina, kad negalima atsižvelgti į opozicijos raginimus vienkartines išmokas senatvės ir šalpos pensijas gaunantiems asmenims pervesti anksčiau nei rugpjūčio mėnesį. Pasak jo, Vyriausybės sprendimas 200 eurų siekiančias išmokas pradėti mokėti likus dviem mėnesiams iki rinkimų nėra susijęs su pinigų stygiumi, tai, akcentuoja Vyriausybės vadovas, susiję tik su IT problemomis.

„Nieko tai nepakeis. Jei tai būtų techninis sprendimas, tai būtų galima išmokėti iš karto. Tačiau tai nėra susiję su pinigų stygiumi, tai yra susiję su IT sprendimais, kuriuos labai aiškiai pagrindė „Sodra“, – komentuodamas opozicijos siūlymus pinigus į šalies gyventojų sąskaitas pradėti pervesti jau nuo birželio, išdėstant išmokas lygiomis dalimis per keturis mėnesius.

„Paklauskite, ką turi padaryti „Sodra“ iki liepos 1 dienos dėl anksčiau priimtų įstatymų? Kaip turi pertvarkyti ir pensijų perskaičiavimą ir anuitetų sistemą sutvarkyti? Tiekėjas keičiasi IT paslaugų. (...) Tai techninės priemonės, "Sodra" tai gali labai detaliai įvardinti“, – teigė premjeras.

ELTA primena, kad antradienį Seimui pristatomas Vyriausybės siūlymas rugpjūčio mėnesį išmokėti vienkartines 200 eurų išmokas senatvės ir šalpos pensijas gaunantiems asmenims.

Opozicija šį Vyriausybės siūlymą vertina kaip rinkiminį triuką. Pastarąją savaitę opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis tvirtino, kad Vyriausybės siekis pagelbėti yra teisingas, tačiau pasirinktas tą daryti laikas yra keliantis abejonių. Jis, kaip ir dalis politikos apžvalgininkų, Ministrų Kabineto siūlymą vienkartines išmokas pervesti rugpjūčio mėnesį siejo su rudenį vyksiančiais rinkimais. Pirmadienį konservatorius Mykolas Majauskas net įregistravo pasiūlymą, kuriame ironizuojant raginama vienkartinę išmoką numatantį įstatymo projektą pavadinti „rinkimine išmoka“.

Galiausiai opozicija, nesutikdama su sprendimu tokias išmokas mokėti likus dviem mėnesiams iki rinkimų, pasiūlė pinigus į šalies gyventojų sąskaitas pradėti pervesti jau nuo birželio, išdėstant išmokas lygiomis dalimis per keturis mėnesius. Opozicija užsiminė, kad, atsižvelgiant į valstybės biudžetų galimybes, būtų galima svarstyti šios išmokos pratęsimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rasa

Rasa portretas
Labai gerai jeigu rugpiuti gausim išmokas vasara busim išsileide atostogom pinigus o rugpiuti turim išlaidu vaikus aprupinti mokimo priemonėmis pagarba kad seimas apie žmones galvoja

onute

onute portretas
EIKIT PO VELNIU KONSERVINE FRAKCIJA MES NORIME KAD RUGPIUTI IŠMOKĖTU KADA VAIKUS RUOŠIM I MOKYKLAS JUS SAVO NUOMONES SUSIKIŠKIT KUR NESUEINA

kauniete

kauniete portretas
KAIP ČIA BUVO KONSERVAI TIEK SUKILO KAD ŽMONĖMS NEMOKĖTU O REIKALAVO ATIDUOTI VERSLININKAM PATI ŠIMONĖ ARDĖSI O DABAR KAIP GAVO PER NOSI NULEIDO GAZA NAUJAS SALYGAS STATO AFERISTAI PAMIRŠO SAVO AFERAS IR DABAR TA PURVA PILA ANT VALDANČIUJU NE JUMS SPRESTI VAGIU ŠAIKA 30METU PRISIDIKTAVOT I SAVO KIŠENES
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių